מבוקשת המלצה לכונן SSD לWin7 וכמה תוכנות עד 800 ש"ח - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבוקשת המלצה לכונן SSD לWin7 וכמה תוכנות עד 800 ש"ח

artgrl

Recommended Posts

שלום,

מחפשת כונן SSD אמין ומהיר כדי להתקין עליו Win7 Pro. 64bit, Autocad, Photoshop ואולי עוד משהו אם ישאר מקום.

התקציב עד 800 ש"ח אבל כמובן שאשמח לשלם פחות אם זה אפשרי...

אם זה משנה - המפרט של המחשב הוא:

i5 2500, GA-P67X-UD3-B3, 8GB , 500GB (HD502HJ), GTX460 2GB

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי Rubi,

למען האמת הזמנתי את המחשב בTMS רק אתמול, מקווה שהוא עוד יעמוד בציפיות :)

SSD לא קניתי שם כי מישהו אמר לי שכל הכוננים שלהם לא טובים. ושעדיף ללכת על סדרה 320.

זה נכון?

מה עם הכונן הזה?

Intel 80GB 320 Series Sata II

או שאפשר גם זה שקצת פחות יקר?

Intel 80GB X25-M Sata II

נראה לי שעדיף אותם עם 80GB מאשר 64GB בCrucial?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחר הSSD בTMS די קטן, זה נכון. בנוגע ל320 ואותו דבר הX25, הם כונני SATA2, ואם יש לך כבר SATA3 בלוח כדאי לנצל את זה.

הM4 הוא SATA3, מהיר יותר כונן אמין(גם האינטל) וגם עולה פחות, וכדי להוציא ממנו את המקס' מומלץ לעדכן את הקושחה שלו לגירסא 0009.

בנוגע לסוגיית המקום, 64 אומר שלשימוש יהיה לך 60-61. Win7 Pro. 64bit, Autocad, Photoshop = אמור להיות בסביבות ה30 אחרי כל הדרייברים עדכונים והכל. אין צורך לדאוג מהבחינה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על המידע!

האם לדעתך אני אראה הבדל בין SATA II לSATA III? או שהגורם המאיט לא יהיה סוג החיבור אלא הכונן עצמו כמו בכוננים רגילים?

כי ראיתי את הSSD הזה שאולי שווה להגדיל קצת את התקציב בשבילו כי הוא הכי משתלם מבחינת מחיר ל-GB

Intel 120GB 320 Series Sata II 2.5

אני עדיין קצת חוששת שWin7 ילך ויגדל עם הזמן והעידכונים וגם כל התוכנות האחרות מתמלאות תוספות למינהן

אבל אם בין SATA II לIII יש הבדל מורגש כמובן שאעדיף את היותר מהיר

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על המידע!

האם לדעתך אני אראה הבדל בין SATA II לSATA III? או שהגורם המאיט לא יהיה סוג החיבור אלא הכונן עצמו כמו בכוננים רגילים?

כי ראיתי את הSSD הזה שאולי שווה להגדיל קצת את התקציב בשבילו כי הוא הכי משתלם מבחינת מחיר ל-GB

Intel 120GB 320 Series Sata II 2.5

אני עדיין קצת חוששת שWin7 ילך ויגדל עם הזמן והעידכונים וגם כל התוכנות האחרות מתמלאות תוספות למינהן

אבל אם בין SATA II לIII יש הבדל מורגש כמובן שאעדיף את היותר מהיר

תודה!

אם כבר מחיר\GB והגדלת תקציב:

INTEL 320 - 120GB עולה 990 בזאפ

Crucial M4 128GB עולה 1034 בזאפ

הM4 עדיף גם מהבחינה הזו, למרות שכמו שאמרתי..אוטוקד וינדוס ופוטושופ גם עם תוספות למינהן לא ימלאו לך את הכונן(כמה הם לוקחים עכשיו?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות :)

כיום אני עדיין באקס פי ובתוכנות קצת מיושנות שמתמודדות עם המחשב הישן כך שאין לי הערכה אמיתית לגבי מה שיהיה כשאני אשדרג לגרסאות חדשות. נכון להיום גם הwin וגם כל הprogram files תופסים רק 35GB אחרי ניקוי ייסודי של תוכנות מיותרות... טוב נו מקסימום אם תהיה חריגה בעתיד אני מניחה שאוכל להעביר ספריות של בלוקים\תוספים למיניהם שבאים עם התוכנות לכונן אחר...

בכל מקרה תודה רבה על ההמלצה, אני אלך לקנות את הCrucial M4 64GB בנעה פה בחיפה (למרות שנראה שהם הכי יקרנים :-\ ) כי אני רוצה שהוא יהיה אצלי כבר מחר (בתקווה שTMS לא יאכזבו ויספקו גם את המחשב מחר כפי שהבטיחו)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הערכה המדוברת שחברת Crucial החלה לספק מאפשרת למשתמש לבצע הליך העתקה מכונן שהיה בשימוש. גם אם מדובר בכונן אשר הכיל מערכת הפעלה, תהליך ההעתקה יהיה פשוט מאוד לביצוע ויסתכם במספר קליקים בודדים ללא סיבוכים והגדרות מתקדמות.

כאשר מבצעים שכפול אל תוך כונן SSD יכולה להיווצר בעיה של יישור (Alignment בלעז). בכוננים קשיחים, מערכת ההפעלה כותבת מידע באמצעות חלוקה לסקטורים פיזיים אשר מצויים בכוננים אלו ולא ניתן לתת מענה שונה לכונני ה-SSD אשר עושים שימוש ב"דפים". עקב כך, נוצר מצב בו מערכות ההפעלה נאלצו להתמודד עם כונני SSD על ידי כתיבה בצורת סקטורים ולכן מצב של חוסר יישור עלול לגרום לכך שהסקטור הלוגי שאותו יצרה מערכת ההפעלה לשם פעולת הכתיבה לא יחפוף ל"דף" הפיסי אשר קיים בכונני ה-SSD. תופעה זו גורמת לירידה של 50 אחוזים במהירות הכתיבה. כאשר עשינו שימוש בתוכנה אשר מסופקת יחד עם הערכה גילינו באפשרויות המתקדמות, למרבה ההפתעה, אפשרות לשמירה על יישור (אשר מופעלת כברירת מחדל) וכך עוזרת לנו Crucial לשמור על הביצועים הגבוהים גם אם בחרנו לשכפל את הכונן, ולא להתקין עליו מערכת הפעלה בצורה "נקייה".

http://hwzone.co.il/reviews/storage/newssdroundup2011/2

אם יש את הערכה אז הכל בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לא משנה, כבר התקנתי הכל מחדש והכל בסדר...

את הSSD ד"א קיבלתי מRSM בקופסא שנראתה כאילו נפתחה מקודם ובלי מתאם , למרות שעל הקופסא היה כתוב שהוא אמור להיות בפנים!

מעצבנים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...