עדכון קושחה ל- TP-Link WR1043ND - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עדכון קושחה ל- TP-Link WR1043ND

behagai

Recommended Posts

שלום לידענים המשובחים של הפורום,

בעצתכם (מי מכם שענה בזמנו), רכשתי את הראוטר TP-Link WR1043ND שהגיע כרגע לידי. גירסאת הקושחה שברשותי (טרם בדקתי אם יש אחת מעודכנת יותר) היא 3.12.2.

לפי המדריך של נט צ'יף (שהיה מעולה ומאיר עיניים) הוא ממליץ להחליף את הקושחה לקושחת DD_WRT וזאת על בסיס הקושחה שהוא בדק עת כתיבת השורות (מתישהו ב- 2010) שהיא גרסא 3.11X.

מעבר לעניין ששינוי קושחה זה עלול לבטל אחריות (לא משהו באמת מטריד), האם כדאי שאחליף את הקושחה? אציין רק כי לי חשוב הביצועים האיכותיים בלבד ושאר הדברים (כגון שליטה זו או אחרת בתשתית) פחות חשובה לי, מה גם שמרושם ראשוני הקושחה המקורית נראית די טובה.

אשמח לחוות דעת טובה (= מנומקת ככל הניתן...) שתעזור לי להחליט בחוכמה.

ובמאמר מוסגר, זה נחמד לדעת שיש פורום כמו כאן שאפשר תמיד לסמוך עליו למצוא תשובה מקצועית - ברכות! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל מזה שאין לי הכירות אישית עם הראוטר הנ"ל אבל עצם עידכון בה לענות על מספר בעיות:

1.יש בעיה מוכרת ובעידכון הבאה זה נפתר.

2.קושחה (רוב הפעמים לא מקורית) נותנת יותר אפשרויות שאתה משתמש.

כקיצור אני לא ממליץ לעדכן "סתם" ,יש יותר מידי סיכון בדבר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל מזה שאין לי הכירות אישית עם הראוטר הנ"ל אבל עצם עידכון בה לענות על מספר בעיות:

1.יש בעיה מוכרת ובעידכון הבאה זה נפתר.

2.קושחה (רוב הפעמים לא מקורית) נותנת יותר אפשרויות שאתה משתמש.

כקיצור אני לא ממליץ לעדכן "סתם" ,יש יותר מידי סיכון בדבר הזה.

ראשית, תודה על התשובה.

1. לי אין שום בעיה כרגע עם המכשיר ולכן אין מה שיפתר בעדכון הבא (מבחינתי). ואני מניח שאם היו אי אלו בעיות במדריך שתיארתי בהודעה למעלה, חלקן אם לא כולן נפתרו בשנה שעברה.

2. למעשה זו השאלה, איזה אפשרויות הקושחה "הלא מקורית" נותנת, כאשר אם למקד את השאלה הרחבה הזו, כל מה שמעניין אותי שהביצועים של המכשיר יהיו מיטביים. למעט מקידום פורטים בפיירוול אין לי שום צורך אמיתי אחר, וגם כך הקושחה המקורית מאפשרת לא מעט יכולות. ומכאן, שאם הקושחה ה"לא מקורית" תשפר במשהו את הביצועים, הרי שזה מה שאני מחפש, וזו השאלה שלי.

אני מסכים איתך שלא לעדכן סתם - בשביל זה אני שואל את זה פה... :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהצלחתי למצוא באתר שלהם הוא הסבר מאוד מורחב של האפשרויות שהקושחה תומכת

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/What_is_DD-WRT%3F

היא בעיקר מרחיבה את הגישה לכל הפוטנציאל הטמון בראוטר למרות שבשיטוט מהיר ברשת לא הצלחתי למצא אפילו יתרון אחד ברור

על הקושחה המקורית. יש הרבה מדריכים לשידרוג אבל אין הסבר אחד נורמאלי למה היא יותר טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אפשר לעשות POST FORWARD.

2. אפשר להתקין TRANSMITOR - קליינט של טורנט שירוץ על הנתב.

3. אפשר להגדיר הוט ספוט.

4. אפשר להגדיר כמה רשתות אלחוטיות.

5. הכמות חיבורים שהוא יכול להחזיק עולה בצורה משמעותית!!!

6. קל מאוד להחליף IP.

7. יש לך המון סטטיסטיקות על הרשת הבייתית, על המעבד על הכמות זיכרון של הנתב.

8. יש לך QOS מאוד מאוד עשיר ומפורט.

9. יש לך אפשרות לשנות את הDB של הSIGNAL של הנתב ועוד המון אפשרויות באלחוטי.

10. אתה יכול לעשות DUAL WAN בצורה של BACKUP ובצורה של BALANCE בין השניים.

11. אתה יכול להגדיר קליינט וסרבר .

12.הוא תומך בהמון שרותי DNS למינהם.

13....... ועוד המוןןןןן דברים אחרים.

כל יום אני רק מגלה דברים חדשים איתו.

לקח לי את הנתב והפך אותי ממש לנתב עסקי והרבה יותר חזק ויציב מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, נשמע רציני (אם כי חלק מהדברים לא מוכרים לי כלל והחלק האחר לא נראה לי שאשתמש בהם), אבל ללא ספק אני שמח לשמוע שהוא הפך את הראוטר ליותר רציני ויציב שזה מה שחשוב לי בעיקר.

שאלה אחת לי אליך, האם אתה משווה את הביצועים שלו עם העדכון האחרון של הקושחה (בדקתי הם עידכנו ב- 6.5.11) או שאתה הכרת גרסאות מוקדמות יותר של זה?

אגב, אני חייב להגיד שמאד התרשמתי מהמערכת - הוא הצליח לחבר אותי לספק בלי סיסמא... :s05: אני עכשיו בטלפון איתם שיסבירו לי את זה... :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...