כרטיס למשחקים, 350 - 300 ש"ח, לילד - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס למשחקים, 350 - 300 ש"ח, לילד

Old Cat

Recommended Posts

מכרים ביקשו לברר:

ילד בן 12 (רלוונטי לדרישות הנוכחיות שלו) קיבל מתנה משחק IV (שאין לי מושג מה זה).

נאמר לסבא שקנה את המשחק שיש דרישות לכרטיס מסך ומדובר ב-300 ש"ח בערך. אין מושג על אמינות ההמלצה הזו של מוכר משחקים בחנות ואם לא הפחית בצורך כדי לשכנע לקנות המשחק.

כרגע המחשב שלו: לוח GB מבוסס G41, מעבד E5500, 2GB, אין כרטיס מסך נפרד אלא מה שיש על הלוח. גדול 500GB וריק. 550W MAX גנרי.

מבוקש כרטיס מסך שיתאים למשחק כזה ודומה לו ברמה סבירה ורצוי שלא יחייב החלפת ספק אלא אם אין ברירה.

התקציב בכותרת נקבע בגלל שחובה לציין תקציב, בהסתמך על מה שאמר המוכר בחנות. ואין לי מושג אם זה מעשי.

המבחר של RSM הוא אפשרות נוחה מבחינת מקום הקניה והשירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשחק הנ"ל הוא די כבד ומצריך מערכת חזקה (כרטיס מסך ומעבד טובים).

אפשר להמליץ לך על כרטיס שהוא קצת יותר מהתקציב והוא יחסית כרטיס טוב אבל עדיין הסיכוי שהמשחק ירוץ בצורה נורמלית הוא קלוש.

הכרטיס המומלץ הוא: http://www.rsm.co.il/Product.aspx?productid=821

פחות מזה די חבל להשקיע.

איזה מעבד יש לך ועל איזה רזולוצית מסך מדובר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד E5500. ערכתי את ההודעה הראשונה.

רזולוציית מסך מירבית אדע רק בערב. סביר שסטנדרטית למסכי 20 אינץ' כי הם נוהגים לקנות לפי מחיר זול, לא לפי איכות ותמורה.

את המחשב הזה קנו לפני שנה בערך בסגנון "מחשב פשוט לבית, לכתוב עבודות ללימודים ולאינטרנט, לא צריך שיהיה מיוחד כי זה לילדים אבל שיהיה זול".

כדי שתבין במי המדובר, הגעתי אליהם 3 פעמים בטענה שהמחשב "לא נדלק", ולא מופעל כלל. בכל פעם כשהגעתי היה הכל בסדר. התעלומה התבררה כאשר האבא שאל אם זה משנה על איזה כפתור לוחצים להפעלת המחשב, הגדול או הקטן

(RESET). :kopfpatsch:

מה בענין ספק כוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

9800GT + ספק ג'נרי בהחלט עלול להוות בעיה.

לגבי 4, מדובר בפורט בעייתי מלכתחילה, כך שגם לאחר שדרוג כרטיס המסך צפו בעיות. למיטב זיכרוני כדי להוריד את כמות הבעיות במשחק הזה צריך מעבד מרובע עם תדר גבוה + 4 GB + כ.מסך חזק במיוחד, כלומר כרטיס מסך בסדר גודל של 1400 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך להגזים...

הפעלתי את המשחק על HD4850 וE8400 די טוב והתפשרתי קצת בהגדרות. המשחק לוקח בסביבות 800-1GB ראם אז אם סוגרים תוכנות לא בשימוש אז יהיה קצת יותר מרחב.

עם רזולוציה יותר נמוכה וכל ההגדרות יהיו על LOW אני מאמין שהמשחק יוכל להגיע ל30 FPS ,בעיקר אחרי הפאץ השביעי שסידר ותיקן הרבה מאוד.

בקשר לספק זה ממש תלוי כי בתכלס המערכת לא צורכת הרבה חשמל והספק יוכל לסחוב אבל תמיד קיים סיכון עם ספק ג'נרי.

חשוב גם לזכור שהמשחק גם אוהב כוח מעבד ועם OC למעבד (שיכול להיתבצע בקלות למעבד כזה) אפשר לראות שיפור ניכר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה למשיבים.

OC לא בא בחשבון במקרה זה.

האם כאן , יותר קרוב לתקציב שחשבו עליו, בחלק העליון יש משהו סביר?

http://www.rsm.co.il/Category.aspx?catCode=28&ParentID=26&page=9

או כזה?:

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?productid=1597

מניח שבספק כוח כזה אפשר לתכנן על 350-380W אמיתי רציף לכל היותר עד שהספק יקרוס. אתיעץ אח"כ בפורום ספקים, אבל בינתיים כדאי לדעת כמה צורך הכרטיס. עם "הרבה" או "מעט" קשה לחשב וואטים. ניסיתי באתר של

http://extreme.outervision.com/PSUEngine

עם כרטיס 9800GT - תוספת של 80 וואט לעומת האפשרות של ללא הגדרת כרטיס מסך נפרד.

עם כרטיס HD4850 שדרש תוספת של 78 וואט לעומת מצב של ללא הגדרת כרטיס מסך נפרד.

האם נראית לכם תוצאה סבירה כלומר מצג נכון של צריכת החשמל של כרטיסים אלו?

אם כן אז ניתן יהיה להסתמך על האתר הזה בהמשך.

במאמר מוסגר אשאל: האם 9800GT אינו דומה מאד ביכולתו ל- GX440?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי בדיוק... עשית השוואת צריכת חשמל עם 4850 ו9800 ואז שאלת אם הביצועים של 9800 ושל GT440 (לא GX) הם שווים...

בטווח המחירים של 9800GT אין הרבה מה לחפש בעיקר אם אתה רוצה להפעיל את IV בצורה טובה. ההבדל היחיד המשמעותי הוא צריכת חשמל נמוכה יותר בסדרות HD6000 ו5000 וגם אצל נוידיה.

שיפור ביצועים לא תראה יותר מידי.

בקשר לGT440 - ה9800GT טוב יותר ממנו,וכאמור גם לו יהיה קצת קשה להיסתדר עם IV והמעבד שיש לך גם הוא לא משהו בשביל להריץ את המשחק בצורה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה.

השאלה על 9800 מול 440 היתה כדרך אגב, ניצול הזדמנות ללא קשר למשחק. סתם הערה ששמעתי ממישהו ורציתי לבדוק.

לנתונים: המעבד הוא E5700 ולא כפי שנכתב, אבל לא נראה שיש הבדל לענין השאלה.

לגבי הנושא עצמו: הבנתי שהמינימום הוא ATI מסדרת 5X70 או 6X70 (ולא 5X50 או 6X50). אלא אם אני טועה ואז תקנו אותי.

אם אכן צריכת החשמל שלהם נמוכה קצת מהמקבילה 9800 של אז זו תהיה הבחירה והתקציב יצטרך לעלות.

תקנו אותי אם טעיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה 57XX ו67XX. הם היותר חזקים יחסית ממה שאנחנו מסתכלים.

מחיפושים שונים זה מה שמצאתי:

הכי חלש ב57XX זה 5750 שעולה בסביבות 500 ש''ח.

הכי חלש ב67XX זה 6750 שעולה בסביבות 500 ש''ח.

שני אלה חזקים יותר מ9800.

זה מוריד אותנו לHD 6670 ול5670. הם עולים בסביבות 400 ש''ח

6670 חזק יותר מ5670 אבל די דומה ל9800.

ב55XX ו65XX הביצועים נחותים יותר.

6670 צורך במאמץ מלא בערך 60 וואט ו9800 במנוחה בערך 100 וואט.

שוב בקשר לספק למרות שהוא מכסה את הכוח זה שהוא ג'נרי תמיד מהווה סיכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שילד בן 12 ישחק ?

כי אמא שלו קנתה לו (בכסף שסבא נתן ליום הולדת כדי שיגידו שזה מתנה ממנו) כי הוא ביקש מאד וגם לחבר שלו בכיתה יש. זו סיבה מספקת היום. בינתיים הסברתי לה קצת על המשחק הזה ותכניו, ככל שהספקתי בעצמי ללמוד ממי שהתנסה בכך. גם הסברתי לה את פשר הסמלים הקטנים המופיעים על האריזה, כולל הגבלת הגיל וציון סימוני אלימות סמים וכיוב"א. כעת זה תלוי בכוח המיקוח שלה וביכולת העמידה שלה בפני הצגות הבכי שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פה עם DANDY23. אם הילד שלך חשוב לך, אז קודם כל חשוב מה הוא עושה על המחשב. ב 4 הוא משחק איש פשע שהורג אנשים על שמאל וימין (אפילו יש לך אפשרות להרוג אזרחים תמימים שסתם מסתובבים ברחוב), בעסק הקרימינלי שלו יש זנות, סמים.

אני חוזר שוב שלא נראה לי שמשחק הזה מתאים לילד בן 12. זה לא חינוך מתאים בשבילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסכימו איתי שזה שטויות כל הדיון הזה על , רוב הילדים היום מורידים משחקים וצורבים לחברים שלהם בלי בעיה, כן כן פותח הדיון תקנה או לא תקנה הילד הזה ישחק במשחק הזה תרצה או לא תרצה וזה עוד לא הכל, קיימים משחקים הרבה יותר גרועים מי למשל POSTAL מה הוא יחשוב כשהוא ישחק במשחק הזה ? חשבתם על זה בכלל.

בקשר לכרטיס מסך יש פיתרון טוב יותר, תציע להם לקנות כרטיס ביד שנייה ושיקחו את הכרטיס הבא, במחיר שלו אין כרטיס אחד שמתקרב לרמת הביצועים הזאת :xyxthumbs:

http://tradezone.co.il/showproduct.php/product/20569/cat/34

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שזה OFF-TOPIC ובזה אני אסיים. אם להורה אכפת מילד שלו והוא מחנך אותו ולא נותן לו לגדול כמו עשב בר (שנהוג מאוד בארץ), אז חובה להורה לבדוק מה הילד עושה במחשב, באיזה משחקים הוא משחק. אני מסכים שיש משחקים עוד יותר גרועים מ 4, יותר אכזריים ומלאים דם, אבל זה לא מצדיק את 4 ולא אומר שצריך לעודד שילד בן 12 עם נפש לא בוגר ורך עדיין צריך לשחק משחק הזה.

אם כל הילדים יתחילו להשתמש בשמים, אז צריך לעודד שהילד שלך גם ישתמש בתירוץ שאין מה לעשות והם גם כך עושים את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...