נייד לסטודנט ב 2000-2500 עודכן - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נייד לסטודנט ב 2000-2500 עודכן

yambtz

Recommended Posts

שלום. אני רוצה לקנות מחשב נייד, ואני ממש לא מעודכן בכל מה שקרה בשוק החומרה בשש השנים האחרונות לפחות. אין לי מחשב שולחני אז את כל הצרכים שלי, שהם לא גדולים, הוא צריך למלא. התפקיד העיקרי של המחשב יהיה לימודים, שמבחינתי זה אומר מקלדת נוחה, מסך טוב (למרות שבחדר יש לי מסך חיצוני), וכו'. מבחינת ביצועים הדבר היחיד שיכול להוות בעיה זה שימוש עתידי אפשרי ב matlab שהבנתי שהיא די תובענית. אין לי צורך להריץ משחקים חדשים.

התקציב שמופיע גמיש לשני הכיוונים. זה מתנה מאבא, ככה שאני רוצה משהו שיענה על הצרכים האלה, יסחוב כמה שנים שאפשר, אבל שלא ישלם יותר על דברים שאני לא צריך. עדיף עם אחריות כמה שיותר טובה לכמה שיותר זמן.

* מטרות המחשב? מחשב של שנה אחרונה בתואר ראשון ביולוגיה, וצריך להחזיק גם שנתיים של תואר שני שסביר שאני אעשה. השימוש יהיה בעיקר משרדי, אינטרנט, קצת סרטים, ואם זה לא הפרש מטורף במחיר אז שיסחוב matlab.

* גודל המסך? איזור ה-15. אני הולך לבלות הרבה מאוד שעות מולו ומסך גדול שלא מעייף את העיניים זה חשוב.

* משקל רצוי? ממש לא משנה

* האם נדרש זמן סוללה ארוך (מומלץ להגדיר מהו זמן סוללה ארוך לטעמכם)? לא שום דבר יוצא דופן

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? רק שאני אוכל לחבר אותו למסך הטוב בבית ולמקרן, למקרה שאני אצטרך את זה בתור מתרגל

* בלוטות? לא קריטי

* גודל מינימלי של כונן קשיח? לא קריטי

* כונן CD/DVD? צורב? שלפחות ידע לקרוא DVD

* כונן Bluray? אין צורך

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ? לא ברור לי מה זה אומר, אבל אני צריך שיחזיק כמה שיותר זמן, ועדיף אחריות כמה שיותר טובה. זה מאוד חשוב לי

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה? אם אפשר

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי? לא

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ksp.co.il/hpart_uin.php?uin=13297

עם 3 שנות אחריות, מסך מט, משקל סביר ל-15.6", עם ו- 3.0, זמן סוללה של כ-4.5 שעות.

ממליץ - להוסיף סטיק של 2GB או 4GB נוסף לקיים (בעלות של 80 או 170 בהתאמה).

אני לא מכיר את תוכנת MATLAB כך שאני לא יודע עד כמה היא תובענית אם בכלל.

בגדול, ה-I3 אמור להספיק. השאלה היא האם לא כדאי להשקיע ב-I5 (בתוספת וחריגה מהתקציב), שוב איני מכיר את התוכנה כך שאני לא יכול לענות לך על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה.

מאטלאב היא ממה שאני מבין סביבת תכנות או משהו בסגנון לשימושים מדעיים-חישוביים. עוד לא יצא לי להתקרב אליה אז אני לא יודע מה הדרישות אבל זה כנראה מאוד תלוי במה מבקשים ממנה לעשות. אני מניח שחישובים זה משהו שמעמיס על המעבד והזיכרון, ומאחר ואין לי כוונה לקנות i5 בעוד אלף שקל, אני פשוט אקווה לטוב ומקסימום אמצע מחשב באוניברסיטה שיריץ את זה.

מסתבר שיש של מועדון חבר בשקם אלקטריק (משהו כמו 12% הנחה) ויחד עם זה שאבא אילתי ואין מע"ם שווה לי לפחות להעיף שם מבט. לא מצאתי שום קטלוג אינטרנטי שלהם, אז אני הולך כנראה לקפוץ לסניף הקרוב לראות מה יש ולעשות חשבון אם זה בכלל יוצא יותר זול.

השאלה היא בעצם איך אני מתרגם את מה שכתבתי למעלה לנתונים טכניים שאני יכול לחפש לפיהם?

גודל מסך אני אראה, השאלה מבחינת סוג המסך מה לבדוק?

מעבד - הבנתי שכדאי לי לקנות i3 אבל ממה שאני קורא יש שתי סדרות שלהם, השאלה אם יש הבדל משמעותי בין סדרה לסדרה ובין בתוך אותה סדרה, או שמשדובר באחוזים בודדים?

זכרון ממה שאני מבין עולה גרושים גם ככה וקל לשדרג, או שאני מפספס משהו?

כרטיס מסך - צריך לעניין אותי בכלל אם אני לא מתכנן גיימינג?

אחריות - מה לבדוק? מה הם טריקים נפוצים?

חברה ספציפית - ממי כדאי להתרחק? מי נותן אחריות טובה?

מה עוד פספסתי שחשוב לבדוק?

אם אני רוצה לחסוך קצת, מה האופציות שלי?

תודה רבה שוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...