המחשב מתחמם יתר על המידה וגורם ל-FPS לרדת בצורה משמעותית. מה עושים? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב מתחמם יתר על המידה וגורם ל-FPS לרדת בצורה משמעותית. מה עושים?

elyasaf755

Recommended Posts

היי, בוקר טוב =)

קודם כל אני חייב לציין שאני כבר פתחתי אשכול כזה בפורום תמיכה טכנית בחומרה, וזה היה לאחר שלא ראיתי פורום הקשור לקירור. לאחר זמן מה שהם לא עונים לי, חיפשתי אם יש פורום שמתמחה ביותר ספציפיות לגבי הבעיה שלי.

בכ"מ, הנה הבעיה:

כשאני משחק ב-BC2 זמן מה, הכדורים שאני יורה באנשים כאילו לא נכנסים באנשים, וזה קורה גם כאשר אני יורה בחלון והוא לא מתפוצץ מהיריה הראשונה.

אני הורדתי את התוכנה HWMONITOR, וראיתי שלאחר זמן מה של משחק (לפעמים אפילו מאוד קצר, תלוי בעוצמת הפצוצים במשחק) המעבד שלי מגיע ל-65 מעלות באופן קבוע, ולעיתים מגיע ל-75-80 מעלות. הכרטיס מסך מגיע ל-45-50 מעלות.

אני מניח שבעקבות החימום של המחשב, ה-FPS יורד, ולכן יוצר את הבעיות במשחק. אך טרם בדקתי אם אכן ה-FPS יורד, אבל מרגישים אותו בבירור (להשתמש ב-FRAPS במשחק זה די נאכס, לכן אני לא בודק, אבל ממש מרגישים איך שהתמונות זזות לא חלק בכלל

מפרט המחשב שלי:

Intel® Core™2 Quad Processor Q8300 2.5 GHz

Geforce 220 GT

2 GB RAM

מה לדעתכם הבעיה של המחשב שלי? האם ההנחות שלי נכונות? ומה עליי לעשות כדי לשפר את הביצועים למצב שבו אני אוכל לשחק BC2 נורמאלי? כמה זה יעלה במידה ויעלה? ואיפה אפשר להשיג את הדברים הנדרשים?

ואשמח גם לדעת מה הייתם מוסיפים למחשב כדי שהוא ינוצל במלואו, כי הבנתי למשל שהמעבד סבבה, אבל הכ.מסך חלש (אך לא חלש מספיק כדי ש-BC2 לא ירוץ כמו שצריך, כי בא

ההודעמת כשקניתי את המחשב - הביצועים היו פשוט מעולים!)

תודה מראש ולילה טוב! :)

את ההודעה הזאת כתבתי לחבר'ה מהתמיכה טכנית, השאלה שלי אליכם היא-מה אני יכול לעשות כדי להוריד את החום ואפילו להקפיא רותו קצת? לחבר שלי לדוגמא יש 19 מעלות במחשב, לא יזיק לי גם משהוא כזה...תודה רבה,

ומצטער אם יש פיקשושים, קשה לעבוד מהפלאפון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד הייתי שמח "לאשר" את החששות שלך...אבל לצערי זה ממש לא נכון..

טמפ' המעבד שלך לא גבוה וגם טמפ' הכרטיס מסך..חוסר בFPS במקרה שלך נובע לדעתי ומהנתונים שציינת..

אך ורק מכרטיס מסך חלש ! על איזה הגדרות את המשחק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משחק על ההגדרות ההכי נמוכות, וגם את הכרטיס מסך אני מכוון למצב "ביצועים" ולא על "איכות", וכשהמחשב היה חדש, המשחק עבד מעולה,

והמשחק עובד בסדר בדקות הראשונות של המשחק, רק כאשר המחשב מתחמם, הביצועים יורדים, והכרטיס מסך הזה אמור להריץ את bc2 על הגדרות בינוניות.

אז אתה בטוח שזה לא בעיות קירור?

ואם הכרטיס מסך הוא הבעייתי, לאיזה כרטיס מסך אתה ממליץ לשדרג? (אין לי תקציב גבוהה, עד 600 ש"ח פחות או יותר)

ובכל זאת-אם אני רוצה לגרום למחשב שלי להיות קר-מה אתם ממליצים לעשות? כי בכל זאת, 55 מעלות במעבד ללא מאמץ ו- 80 מעלות לאחר מאמץ לתקופה קצרה זה לא הכי אידיאלי...במיוחד כשבהתחלה כשקניתי את המחשב הוא היה עם 30 מעלות ללא מאמץ...

תודה רבה על המשוב המהיר! אין מה להגיד-תותחים! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך החלטתץ שהביצועים יורדים ? בדקת FPS ?

בכל מקרה תריץ בדיקת מאמץ לכרטיס מסך עם OCCT ותראה את הטמפ'..תריץ בדיקה למעבד גם עם OCCT ותראה את הטמפ'..

תנטר את הטמפ' של שניהם עם HWMONITOR..יש שם ערכים של MIN וMAX..

בכל מקרה גם ב70 ו80 מעלות לא אמור להיות בעיה וירידה בFPS..במיוחד שזה המעבד ולא הכרטיס מסך..ו220 GT מחזיק BC2 על הגדרות בינוניות..אני בספק..איזה הגדרות בדיוק ואיזה רזולוציה אתה משחק ? תהיה יותר פרטני ככה נוכל לעזור ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך החלטתץ שהביצועים יורדים ? בדקת FPS ?

בכל מקרה תריץ בדיקת מאמץ לכרטיס מסך עם OCCT ותראה את הטמפ'..תריץ בדיקה למעבד גם עם OCCT ותראה את הטמפ'..

תנטר את הטמפ' של שניהם עם HWMONITOR..יש שם ערכים של MIN וMAX..

בכל מקרה גם ב70 ו80 מעלות לא אמור להיות בעיה וירידה בFPS..במיוחד שזה המעבד ולא הכרטיס מסך..ו220 GT מחזיק BC2 על הגדרות בינוניות..אני בספק..איזה הגדרות בדיוק ואיזה רזולוציה אתה משחק ? תהיה יותר פרטני ככה נוכל לעזור ;D

תודה על התגובה!

איך החלטתי? אני חושב ששמים לב כשהמחשב זז לאט, וגם אם אתה לא שם לב, אני חושב שזה קצת מוזר כשאתה יורה על חלון במשחק והוא לא מתפוצץ...(רק אחרי כמה נסיונות).

כל התופעות האלה לא היו כשהמחשב היה חדש, והטמפרטורה ההתחלתית של המעבד והכרטיס מסך רק עולה ככל שהזמן עובר (פעם הטמפ' ההתחלתית של המעבד היה 30, היום זה 55, וההתחלתית של הכרטיס מסך היה 27, ועכשיו זה 36...)

אני משחק על ההגדרות הכי הכי נמוכות שקיימות, ואותו דבר הרזולוציה, אם הייתי יכול להוריד עוד-הייתי עושה את זה.

וכמו שאמרתי-הכרטיס מסך מכוון להגדרות "ביצועים", ככה שאני לא מכיר איכות יותר נמוכה ממה שאני משחק.

וספק אם הכרטיס מחזיק את המשחק על ביצועים בינוניים? אז כשקניתי את המחשב, בדקתי את העניין, והוא הריץ את המשחק על בינוני באופן מושלם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד אני שוב חוזר ואומר..לדבר "באוויר" תמיד אפשר..אנחנו צריכים נתונים..

על איזה רזולוציה אתה משחק ? מספרים בבקשה..איזה הגדרות ? פילטרים ?

טמפ' עולה יורדת זה משתנה בהתאם לטמפ' חדר, אבק וכו..אבל זה לא העניין תבצע את הבדיקות ונוכל לעזור ולדעת..

אחרת אין באמת עניין בתרד הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, בוקר טוב,

מצטער שלא החזרתי תשובה קודם, אני לא הייתי בבית, אז לא יכולתי להגיד בדיוק.

בכ"מ, אני עכשיו בבית, ובדקתי את העניין, אז ככה:

אני משחק על רזולוציה 1024X768

Overall Quality - Low

פילטרים:

Level of Detail- Low

Texture - Low

Shadow - Low

Effects - Low

Anti Aliasing - x1

Anisotrophic Filter - x1

VSYNC - Off

HBAO - Off

עכשיו זה יותר עוזר?

תודה רבה! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון, יש לך 2 ג'יגה . יכול להיות שעם הזמן, הוספת תוכנות למינהן והזיכרון שלך יותר מנוצל לעומת מה שהיה כשהמחשב היה חדש וזה מאט את הביצועים במשחקים?

בתור נסיון, תפעיל את המחשב ותיכנס למצב SAFE MODE (מצב שבו יש הרבה פחות תוכנה בזיכרון) ותבדוק אם המשחק עובד יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לשניכם! אני אבדוק את העניען אם אפשר להוריד את הaa וה af לגמרי, וגם אנסה לעבוד דרך המצב בטוח ואעדכן אותכם לגבי הביצועים.

ועוד שאלה, אני שמתי לב עכשיו שבכלל המחשב לא עובד במצב אידיאלי והוא נתקע לפעמים.

מה יכול לגרום לזה? ואם במקרה וכל מה שאמרתם לא יועיל-מה אתם ממליצים לעשות? (כשלקנות חלקים חדשים באופציה האחרונה, אך עדיין אופציה...פירמוט כונן המערכת יוכל לפתור קצת מהבעייה?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצוקת יכולה להסביר את זה ונסיון עבודה ב-SAFE MODE יכול לתת אישור לזה.

יש מצב.

אני שוקל לקנות כרטיס מסך חדש ועוד איזה 2 GM נוספים...

אבל אני קודם בודק את האפשרות שהוינדוס קצת נדפק (וירוסים וכו'), אז אני מפרמט את כונן המערכת, נתקין את הוינדוס מחדש, ואני אראה אם זה עשה משהו.

אם לא, אני אשקול את הצעדים הבאים לעבר כרטיס מסך חדש ותוספת ...:)

תודה לכולם על התגובה! ^^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א, לא עניתם לי אל השאלה הבסיסית - מה אני יכול להוסיף למחשב כדי שהוא יהיה קר? (קר באופן משמעותי, כי אני רוצה גם לשדרג את המחשב, אבל אם המחשב מתחמם - אין טעם...כמו שאמרתי, לחבר שלי יש 20 מעלות במחשב, איך מגיעים לכזו טמפרטורה? מה צריך לקנות כדי שהוא יהיה כ"כ קר?)

תודה מראש, ושבוע טוב! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במשחק הזה לא ניתן להוריד יותר את הAA וAF .

כנס למסמכים ושם לתקיה BFBC2 פתח את קובץ settings וערוך אותו עוד...

RenderAheadLimit שים על 0 וכדו'..

בכל אופן ציינת שהמשחק עבד לפני כן חלק. אז תנסה אולי לפרמט את המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...