האם כדאי לקנות מחשב מחנות מחוץ לעיר? - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כדאי לקנות מחשב מחנות מחוץ לעיר?

yoni_h

Recommended Posts

אתה צודק שגם יש אופציות כאלו, ואני בטוח שלאורך שלוש שנים יש מקרים גם בהם אנשים היו צריכים יותר מ-14 פעם לסוע, אבל אני חושב שזה ממש מיעוט ובמקרים בודדים. ברור שיש פה סיכון אבל לאור זה יש גם את הסיכוי - והוא לשלם מחיר שזול בכ-1000 ש"ח (כל הבנתי לפחות. אם ההפרש קטן משמעותית אולי בכל זאת לא כדאי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עשיתי השוואה בין מחשב מKSP למחשב ב-TMS, ויצא הפרש של כ-400-500 ש"ח יותר בKSP, זה די משמעותי לא? כאמור יש גם את עניין השירות של KSP .

שלחתי מייל לTMS ושאלתי מה עושים במקרה שיש תקלה במחשב וכו'. הנציג שלהם קיריל מסר שיש להם שירות משלוחים חינם במקרה של תקלות חומרה. הוספתי ושאלתי אם בכל פעם שתהיה תקלה, יתבצע משלוח חינם? הוא אמר שכן, אבל צריך לשמור את האריזות המקוריות עם הקלקרים.

אח"כ שאלתי אם הם מביאים את כל הקופסאות של רכיבי החומרה ביחד עם המחשב, ובאיזה סוג של תקלות אין את שירות משלוח חינם, הוא השיב שכן, אני מקבל את כל הקופסאות ותקלות שאינן תקלות חומרה הינן תקלות בדרייברים או במערכת הפעלה.

נשמע אמין לא? ז"א שאכן יש להם משלוחים חינם על תקלות, yz101 מה דעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש התייחסות למה ששאלת בתקנון באתר הבית של TMS.

אתה מזכיר את הטענות לגבי השירות של KSP, חשוב לדעת שזה דבר מאד משתנה, מדובר ברשת גדולה עם הרבה סניפים, יש לא פעם ביקורות על סניפים מסוימים, ותשבוחות על אחרים אבל אני מניח שתחלופת כוח האדם היא גורם מאד מכריע בזה. מעבר לזה שבי"ם יש לך שני סניפים שלהם.

זה מעבר לעובדה של על כל חנות תוכל למצוא מישהו שמוכן להקים לה מקדש כדי להלל אותה ויש מי שמוכן ללכת עם חגורת נפץ ולהתאבד שם בגלל האבל הנורא שעשו לו.

לי בזמנו לדוגמא היה מחשב מבית פקארד בל, כל בעיה שהייתה איתו, והיו איתו בעיות, זה היה לנסוע לאיזור התעשיה חולון, להפקיד אותו ולבוא 3 ימים אחרי זה לאסוף אותו. השירות שלהם היה טוב, ובכל זאת היינו פוקדים את המקום לעיתים תכופות ממתי שקנינו את המחשב ועד שהאחריות שלו פגה. אני חושב שאני אומר שאני לא מגזים שאני אומר שבין 1998 ל 2001 עשינו 24 נסיעות (אם לא יותר) הלוך חזור לחולון (חצי כדי להביא את המחשב לשם וחצי כדי לאסוף אותו). וזה עוד היה אגב כשהחנות (עתיד מחשבים) כן הייתה קל"ב אבל מרכז השירות לא.

מאוחר יותר שכבר הייתי מתקן לעצמי את המערכות עדיין, מימוש אחריות של חלק - הפקדה של חלק תקול - איסוף חזרה, אפילו מהעיר השכנה הוא לא תמיד סיפור פשוט, אבל בתקופה ההיא לא הייתה שום אלטרנטיבה הולמת ברחבי כפר סבא. אז ירדתי מנסיעות לחולון לקפיצות לרעננה, שזה שיפור מהותי.

בשביל 500 ש"ח, ובהתחשב במחיר הדלק שבמגמת עליה ארוכת טווח, אני בהחלט הולך קל"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הפירוט.

לפי הבנתי השירות בKSP ירושלים לא משהו.

לא התייחסת לעניין שירות המשלוחים בחינם ב-TMS, כל עוד זה נכון, עניין הנסיעות והדלק אינו רלוונטי. מה דעתך על כך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל יש לך שני סניפים של KSP, האם בשניהם השירות ידוע כלא משהו? מעבר לזה, בדקת את המחיר בPSEE, אמנם הם יחסית לTMS יקרים, אבל איך הם מול KSP? עד כה החוו"דים לגביהם פה בפורום היו לא רעים בכלל.

דווקא התייחסתי לעניין המשלוחים, ציינתי שהמידע שאתה מבקש נמצא באתר של TMS בתקנון שלהם. לא התנסיתי עם עניין השילוחים שלהם.

אני כן סקפטי במידה מסוימת, כי התנערות מאחריות היא לא דבר חסר תקדים במדינת . לא שאני בא להפנות אצבע מאשימה. אם מישהו אומר לי שהוא יקח ויחזיר לי את המחשב (מה שעולה כסף למישהו) כאשר יהיה צורך, ולמשך תקופה ארוכה אני סקפטי. וזה מעבר לעובדה שאני אוהב שדברים זזים מהר, כלומר עכשיו התקלקל לי, עוד 25 דקות הוא כבר מופקד במעבדה (בין אם זה חלק או מחשב), מפרקים וקופצים לחנות. אני לא אוהב את הרעיון של להתקשר להודיע, להתחיל לתאם שיאספו ואז חוזר חלילה כאשר הוא מתוקן. חבל לי להפסיד את הימים האלו. כל זמן שהמחשב שלי לא עובד הוא בחזקת נזק מבחינתי, ברגע שאני תלוי בגורם נוסף זה מבחינתי רק מעכב.

אגב, GIL28 מונית זה לא דבר זול במיוחד, נגיד מונית מירושלים לת"א לא כזה מרחק רציני, עולה סכום של כמה עשרות שקלים, זה לא כמו כרטיס אוטובוס. ובשני המקרים זה לכל כיוון, ולא אחת מדובר בהפקדה ביום אחד ואיסוף ביום אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא לי לקנות ב-KSP בחנויות בירושלים (הר חוצבים), תל אביב (דרך השלום), כרמיאל, קרית אונו ורעננה.

חוץ מאשר בקרית אונו, בכל המקומות המוכרים היו אנטיפטים ברמה כזאת או אחרת. מעבר לזאת, ברכיבים "עממיים" הם לרוב זולים יותר מהמתחרים ויש להם מלאי מרשים - מאוד נוח שאתה רוצה רכיב מסוים כאן ועכשיו.

לציין שתמיד קניתי רק רכיבי חומרה ומעולם לא מחשב שלם. מאחר שמעולם לא התקלקל לי רכיב שקניתי אצלם (לפחות לא במסגרת תקופת האחריות) אני לא יודע לומר על השירות שלהם במקרים כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נקלעתי לאותה התלבטות כמוך ובסוף העדפתי לקנות -KSP הר חוצבים, 5 דקות נסיעה מהבית שלי.

וישר שקיבלתי את המחשב הייתה בעיה עם הדיסק הקשיח והם שמים מדבקות למנוע פתיחה של המארז ע"י הלקוח, מסתבר שהחיבור פשוט התנתק, כמובן שיכולתי לפתוח בעצמי את המארז ולסדר את זה אבל אם הבעיה הייתה אחרת כזו שלא הייתי יכול להתמודד איתה אז הייתי בבעיה אם KSP לא היו קרובים אלי.

אמנם התפשרתי מעט על הרכיבים, אבל החברה פה בפורום בסופו של דבר עזרו לי לבחור אחלה מפרט.

אפשר לראות את השירות שם כבעייתי מפני שיש אחד וחצי אנשי מכירות ועובד מעבדה אחד, ויש שם לא מעט פעמים עומס לא קטן, אני באתי למעבדה ביום שישי על לפני הפתיחה וכבר היו שם איזה 4 אנשים.

קניתי מ-KSP גם את הראוטר שלי, המחיר היה אותו הדבר כמו בחנות הכי זולה בזאפ (משום מה המוצר לא הופיע בזאפ אצל KSP), אותה אחריות אז למה לא אם זה קרוב לבית, כמובן שאבא שלי חיכה משהו כמו 20 דקות בשביל הראוטר הזה אבל זה המחיר...

לגבי IQPC אני זוכר שהתקשרתי אליהם ובמקרה של תקלה אמרו לי שהמשלוח זה חצי עליהם חצי עלי ובגלל זה לא קניתי שם.

ב-RSM יש שירות VIP שעולה 130 שקל ואתה מקבל שליח עד הבית שלוקח את המחשב ומחזיר לך אותו במקרה של תקלה, החיסרון היחיד הוא שרשום "עד שבוע" ואם אתה צריך את המחשב תמיד זו בעיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות!

עושה רושם שהרוב פה היו הולכים על חנות קרובה לבית. בכל זאת, אני עדיין מפחד לקנות מKSP, לא יודע למה.. האנשים שם באמת אנטיפטים כאלה, וזה מקום קטן ולחוץ וכפי שאחד מהגולשים רשם בפורום, "הם נוהגים בשיטת שגר ושכח". בנוסף, לKSP חסרים פה ושם רכיבי חומרה ובמקומם הם מציעים רכיבים יקרים שלא לצורך, לדוגמא- ראיתי שיש להם כ.מסך GTX570 OC, אולם אין להם את הגרסא בלי הOC, לכן זה סתם עולה יקר למי שלא צריך OC.

עכשיו ניסיתי לחפש ביקורות באינטרנט גם על החנות P-SEE ודווקא יש רושם שהיא חנות טובה בעלת שירות טוב מאד אך קצת יקרה יותר מ-KSP. מה אתם אומרים עליה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ksp מתאימה למי שמבין יותר במחשבים.

עד עכשיו מה שקניתי מהם היה באיכות מעולה ולא נזקקתי לשרות.

דווקא המוצרים שקניתי מהחנויות של "מלכי השרות" יצאו דפוקים ונזקקתי שם להרבה שרות. בחלק ממקרים אכלתי אותה כי הם רחוקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה KSP מתאימה למי שמבין יותר במחשבים? כדי שלא יעבדו עליך? ומה זה הקטע הזה של המדבקה שהם שמים במארז?

נראה לי שאי אפשר לעשות הכללה שהמוצרים של "מלכי השירות" דפוקים, זה תלוי בכל חנות. באיזה חנויות אתה קנית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שמבין במחשבים ובחומרה ויש לו נסיון, הרבה יותר קל לתאם ציפיות ולהתנהל מול חנויות בכלל, וKSP בפרט.

לדעתי 99% מהבעיות מול KSP (וחנויות אחרות) נובעות מחוסר נסיון, חוסר סבלנות, וחוסר טקט.

מי שיש לו פתיל קצר לא יקטוף את הפירות מהעץ שמאחורי הגדר.

גישה חיובית ואורך רוח הם מרכיב חיוני בשיתוף פעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הייתי קונה מחשב מורכב אז ללא ספק הייתי קונה מחנות שנמצאת לא רחוק מהבית.

אני קונה כמובן הכל בחלקים אז לפני קניית חלק מסויים אני לוקח בחשבון אם זה חלק שיש מצב שיתקלקל או לא.

לדוגמה אין לי בעיה לקנות מעבד גם מאילת למרות שאני חיפאי כל עוד אני אקבל את המחיר הכי נמוך, כי זה רכיב שסיכוי של 99.99999% יוצא תקין מהמפעל.

כרטיס מסך למשל קניתי מחנות שנמצאת לא רחוק ממני (נעה מחשבים) כי עם יש כל מיני תופעות אז רציתי שיהיה מחנות שקרובה אלי ובמקרה גם יצא שהם נתנו את המחיר הכי נמוך לכרטיס שרציתי לקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...