FPS יורד בזמן ניגון סרטי HD ברזולוציות 720p/1080p - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

FPS יורד בזמן ניגון סרטי HD ברזולוציות 720p/1080p

Tzach_n

Recommended Posts

היי לכולם,

לאחרונה שדרגתי את הכרטיס מסך שלי, תמיד הייתי משתמש של NVIDIA והחלטתי להחליף ל-ATI וקניתי 6950 שעבר פתיחה ל-6970.

אני מרוצה מאוד מהביצועים של הכרטיס בכל המובנים האפשריים, חוץ מאחד:

בזמן שאני מנגן סרטי HD, כל כמה דקות יש ירידה ברורה ב-FPS, התמונה נהיית פתאום איטית יותר ורואים קטיעות ברורות שהורסות את הרצף של הצפייה החלקה.

ניסיתי להשתמש גם ב-VLC וגם ב-MPC והבעיה קורית בשניהם.

המחשב שלי מחובר לטלוויזית LED LG 42LE5300, אני יודע שהבעיה לא בטלוויזיה כי כשאני עושה סטרים מהפלייסטיישן או כשאני רואה שידור HD מהממיר התמונה חלקה לגמרי ואין שום בעיות.

המפרט המלא של המחשב שלי:

CPU: Q9550 Rev E0 @ 3.8 GHz [450*8.5]
Motherboard: Gigabyte GA-EP45-UD3P [Rev 1.0] ~ BIOS: F10
Memory: 2x2GB G.Skill TT PI PC2-8500 (1066MHz) PI Edition @5-5-5-15 2.1V
GPU: Radeon HD6950@70
HDD 1: Hitachi Desktar 7200RPM 500GB
HDD 2: WD Greenpower 7200RPM 500GB
Cooling: Zalman CNPS10X Extreme
PSU: Seasonic X-650 80+ Gold
Monitor: 42LE5300 42" Led FHDTV [1080p @ 60Hz]

מותקן אצלי K-Lite Codec Pack ואני משתמש בדרך כלל ב- ו-MPC

אני לא חושב שצריכה להיות לי שום בעיה להריץ סרטי HD ברזולוציות גבוהות מבלי להתקל בירידות FPS, יש איזו בדיקה אולי שאני יכול להריץ על המחשב לראות מה גורם לזה? יכול להיות שזה נגרם בגלל האוברקלוק שעשיתי למחשב? המחשב בעיקרון עבר בדיקת יציבת של 15 שעות בפריים95 ועבר לפחות 20 סייקלים של LinX כדי לוודא שהאוברקלוק יציב.

אגב רציתי לציין שלטלוויזיה יש קצב רענון של 120Hz שהוא בעצם 60Hz עם מכפיל פריימים, יכול להיות שזה מה שגורם לבעיה?

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. האם ניסית תכנים שונים - מספר קבצים שונים?

2. על איזו אתה עובד?

3. זה שהOC יציב, עדיין לא אומר שהכל מתפקד היטב, שווה לנסות לבטל את הOC ולראות אם זה פותר את הבעיה (תמיד אפשר להחזיר).

4. שווה לנסות להעתיק את הקובץ לקשיח אחר כדי לשלול בעיות עם אמצעי אכסון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי תודה על התגובה, לשאלתך:

1. יש תכנים מסויימים שזה יכול לקרות בהם כמעט לאורך כל הסרט ויש כאלה שזה קורה רק כל כמה דקות ומסתדר

2. 7 Ultimate x64

3. אנסה לבטל את האוברקלוק ולראות אם זה פותר את הבעיה, יכול להיות גם שהבעיה נובעת מהפתיחה ל-6970? במקרה כזה אני יכול פשוט להעביר את הסוויץ' של הכרטיס לביוס המקורי ולראות אם זה קורה גם.

4. כרגע יש לי רק קשיח אחד על המחשב, הוא כבר בן שנתיים ומשהו, יכול להיות שהבעיה באמת נובעת ממנו, יש לי עוד קשיח אחד חדש שלא בשימוש אני יכול לנסות להתקין אותו ולהעביר את הקובץ לשם ולראות אם זה עוזר.

אגב בדקתי גם ב Task Manager לראות אם יש קפיצות בזכרון או ב-CPU בזמן ניגון סרט והכל נראה תקין.

אני אעשה את הבדיקות בינתיים, אם למישהו יש עוד הצעות אני אשמח לשמוע תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-MPC יש גם קודקים פנימיים בשביל לבטל אותם אתה צריך ללכת לאופציות ולבטל את אותם תחת Internal Filters.

לדעתי זה נשמע כמו בעיה בהאצת חומרה. תנסה לבטל רק את הקודקים המואצי חומרה (DXVA).

אתה יכול להסיר את K-lite הוא גם ככה לא עושה כלום וחוץ מזה, מספיק FFDShow ו-QuickTime Alternative ואתה מסודר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכם על התגובות!

עדיין לא הגעתי הביתה ולכן לא ניסיתי את ההצעות שלכם אבל אני בטוח שמשהו מפה יעזור.

BDB - אתה יכול להגיד לי בדיוק איזה הגדרות צריך לבטל ב-MPC?

אני זוכר בוודאות שב- סימנתי את ה Use GPU Acceleration כדי להשתמש בהאצה של הכרטיס מסך בשביל פלייבק אז אני מבין שיש הגדרה זהה ב-MPC?

בעצם מה שאתה אומר זה שאם משתמשים בחומרה בשביל לנגן זה יכול ליצור בעיות פלייבק?

אז הסדר של הדברים שצריך לעשות הוא:

1. להסיר את K-Lite ו-MPC

2. להוריד FFDSHOW ו-MPC מחדש

3. לבטל DXVA ב-MPC (שוב אם תוכל לתת לי את ההגדרות המדוייקות אני אשמח)

זה נכון? תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את MPC לא צריך להסיר בכלל. ולפני שאתה מסיר את ה-klite תבדוק איך זה עובד עם הפילטרים המובנים ללא האצת חומרה.

בשביל לבטל את האצת חומרה בקודקים של MPC, לך לאופציות -> Internal Filters ותוריד את הסימון מכל הפילטרים שרשום ליידם בסוגריים DXVA. תלחץ אישור ותפעיל מחדש את MPC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...