מעוניין לרכוש מחשב נייד. מתלבט בין גרסאת הi5 לגרסאת הi7 ומה ההבדלים? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לרכוש מחשב נייד. מתלבט בין גרסאת הi5 לגרסאת הi7 ומה ההבדלים?

Toxin II

Recommended Posts

שלום אנשים!

מזה זמן מה שאני מחפש מחשב נייד שיתאים לצרכיי.

לאחר בירורים רבים, הגעתי למסקנה כי ברצוני לרכוש את המחשב Dell inspiron n5111.

אולם נשארה לי תהייה אחת - האם לרכוש את הגרסא עם מעבד i5 או את הגרסא עם מעבד i7?

מפרט המחשב של הi5

http://www.notebookclub.co.il/products/%EE%E7%F9%E1-%F0%E9%E9%E3-%EC%E1%E9%FA-%E5%EC%EC%EE%E5%E3%E9%ED/inspiron-n5110-n2630qm.htm

מפרט המחשב של ה-i7

http://www.notebookclub.co.il/products/%EE%E7%F9%E1-%F0%E9%E9%E3-%EC%E1%E9%FA-%E5%EC%EC%EE%E5%E3%E9%ED/inspiron-n5110-n2630qm.htm

ידוע לי כי מעבד האיי 5 הוא כפול ליבה והאיי 7 הוא מרובע ליבה, אך מעבר לכך - לא ידוע לי האם ההבדלים ביניהם משמעותים עד כדי הצדקת תוספת מחיר של 500 ש"ח? [שאותם אוכל להשקיע בזכרונות גדולים יותר, סוללת 9 תאים במקום 6 וכונן קשיח מהיר יותר]

שאלתי היא כזאת: מה ההבדל בין שני המעבדים הנ"ל והאם לאיי 7 יש יתרון משמעותי על פני האיי 5? [כי כרגע אינני רואה אחד כזה.. הוא מתחמם יותר, מגיע עם מהירות שעון נמוכה יותר וצורך יותר חשמל.. מה גם שככל הידוע לי, כדי לנצל את מלוא הפוטנציאל של 8 ליבות [4 עם 4 וירטואליות] צריך תוכנות שתואמות במיוחד לזה, ואין יותר מדי כאלה בשוק].

המחשב אגב, מיועד לצורך עריכה גראפית בסיסית [דו מימד, פוטושופ, וקצת אוטוקאד]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להסתפק ב-I5.

והקישור שנתת לא נכון:

http://www.notebookclub.co.il/products/%EE%E7%F9%E1-%F0%E9%E9%E3-%EC%E1%E9%FA-%E5%EC%EC%EE%E5%E3%E9%ED/inspiron-n5110-n2410m.htm

מהמחשב הזה אז:

- תקנה בעצמך, עוד זיכרון כך שיהיה סה"כ 8GB, תבדוק אם אתה יכול לבקש מהחנות לשים סטיק יחיד של 4GB במקום 2X2 שלדעתי ככה זה מגיע. קנייה עצמית תהיה זולה יותר וזה לא פוגע באחריות.

- סוללת 9 תאים, לא יודע עד כמה אתה צריך אבל לשיקולך, זה יוסיף עוד יותר למשקל.

- כונן קשיח מהיר, שוב - תקנה לבד, כי אם תשדרג דרך החנות אתה בעצם "מפסיד" את הכונן שמגיע עם המחשב, אתה קונה דיסק קשיח מהיר בנפרד ואת ה"איטי" אתה שם בתוך קייס חיצוני שיתחבר ב- וככה אתה נהנה מדיסק קשיח חיצוני לשימוש אישי וגיבוי.

- מע' הפעלה אתה יכול להוריד וכך לחסוך בעלות ולהשקיע בסעיפים הקודמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, תודה רבה על התשובה. הטיפ על הכונן הקשיח היה באמת מצוין. אני כנראה גם ארחיב ל8GB כפי שציינת. לגבי סוללת 9 תאים - אני יודע שהדגם הנ"ל סובל מחיי מאוד מאוד קצרים. אם אפשר לצמצם את הנזק הזה במחיר של משקל מועט נוסף, אני אקח אותו. לגבי מע' הפעלה - אם הייתי קונה את המחשב הזה לעצמי - אין לי ספק שהייתי קונה ללא מע' הפעלה. אבל מכיוון ואני מחפש פה מחשב לידידה שלי שלאחר בירוריי - תקנה אותו בעצמה ותקבל אותו הישר לביתה, אני חושב שזה רעיון פחות מוצלח שהיא תקבל "קופסא ריקה". מה גם שהמע' הפעלה מגיעה במחיר מינימאלי של 155 ש"ח והבנתי שהיא מותאמת במיוחד לדגם הנ"ל, שזה מאוד אינטואטיבי למשתמש טכנופוב.

רק לשאלת התכל'ס - באמת תהיתי מה ההבדל בין המעבדים - זה עד כדי כך זניח? או שזה משהו שארגיש בעתיד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...