שרתים אירוח אתרים - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרתים אירוח אתרים

sheentk

Recommended Posts

שלום לכולם.

רציתי לדעת על איזה שרתים רצים האתרים הרציניים בארץ כמו וואלה, YNET, יד 2, אפילו אתרים קצת פחות כמו האתר הזה למשל, או גרופון וכאלה.

אני פשוט בונה אתר שאני מעריך שהוא יהיה בסדר גודל גדול למשל 2000 כניסות ביום.. ואני לא כל כך מבין בשרתים..

קניתי שרת למשל ב GODADDY והוא איטי מאוד.. אז אני מחפש המלצות, טיפים כל מה שיתרום לי..

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פורטלים ואתרי חדשות יושבים על מערכות שנבנו במיוחד בשבילם , בדרך כלל מבוססים על מערכות .

בשביל מה שאתה מתאר (2000 כניסות~ ) , אתה לא צריך לרוץ להרים מערך שרתים גדול כמו שיש להם,

אחסון רגיל יעשה את העבודה בשבילך ( אם הקוד של האתר שלך שפוי כמובן - ואפרט ).

דבר ראשון לפני שאתה הולך לרכוש , אתה צריך לעלות על מספר שאלות בסיסיות לפני הכל.

1. מהו קהל היעד של האתר? ( גאוגרפית ).

2. מה התקציב שאתה מוכן להשקיע לצורך אחזקת השרת של האתר.

אחרי שענית על השאלה הראשונה, תעבוד לפני אנלוגיה פשוטה.

קהל היעד שלך בארה"ב ? תשאר בגודדי.

קהל היעד שלך באירופה ? , תקנה באירופה.

קהל היעד שלך בישראל?, תקנה בישראל.

השאלה השניה היא אישית עבורך, ובתור התחלה אתרים שעוד לא קמו , ניתן לארח על שיתופי, אך יש גם לכך תנאים - אחסון שיתופי לא יתאים לך אם מתקיימים אחת או יותר מהתנאים הבאים:

- יש דרישה טכנית מובהקת לאפליקצית צד שרת

- קונפיגורציה מיוחדת של חומרה שנדרשת לצורך תמיכה במערכת האתר

- מודולים ואפליקציות לא סטנדרטיים (למשל מערכת מבוססת noSQL כמו קסנדרה ודומיה )

- האפליקציה ידועה כלא יציבה ודורשת סביבת פרטית.

את הדיון של מה עדיף אם אחד התנאים מתקיימים במקרה שלך : שרת פיזי , או שרת ווירטואלי אני חושב שאשאיר פתוח כאן , מכיוון שלפי התיאור שלך אין צורך לדון בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קוד כל תבדוק מה הדרישות של המערכת אותה אתה הולך להתקין על השרת, למשל כמות שאילתות SQL שהיא מבצעת והאם יש שימוש רב בפעולות IO כלשהן מצד הלקוח (לדוגמא העלאת קבצים לאתר) וכו'.

נתחיל בפעולות IO שהרבה שוכחים... אם יש לך הרבה כאלה, כדאי לך (מאוד) לקחת שרת VPS, גם מטעמי ביצועים וגם מטעמי .

לגבי שאילתות לבסיס נתונים, תברר עם מספקי השירות את אופן החיבור לבסיס הנתונים (לדוגמא בGODADDY החיבור אינו ישיר, ואף יכול לעבור דרך מספר ולהגיע לחוות שרתים אחרת).

בנוסף כאן העניין קצת יותר טריקי, כאשר אתה מפתח תוכנה גדולה חשוב לבדוק את מהירות השאילתות שלך על מחשב מקומי (כאשר כל השירותים פועלים על אותו מחשב) על מנת לוודא כי השאילתות עצמן כתובות נכון ומבנה הבסיס נתונים מתאים (לא קשור לשרת בכלל) ורק אחרכך לבצע את אותה ההשוואה על שירותי איחסון לראות כמה השרת "עמוס" או לחלופין אם הגדירו את שרת ה SQL נכון.

לפי התוצאה אתה יכול לדעת אם עדיף לך לקחת איחסון משותף, VPS, או Dedicated.

מבחינת המחיר, יש גם שירותי Business Hosting שזה באמצע בין המשותף הרגיל לVPS (גם מבחינת המחיר), בתור בעל חברת איחסון, 2000 כניסות ביום זה ממש לא נחשב להרבה, לכן אני אישית חושב שזה יתאים לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...