4 סטיקים של RAM, האם אפשר להעלות voltage רק ל2 מהם? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

4 סטיקים של RAM, האם אפשר להעלות voltage רק ל2 מהם?

yogev_23

Recommended Posts

יש לי 4 סטיקים של RAM, כל שניים מהם זהים (זוג של corsiar וזוג של , כולם באותן מהירויות וCAS).

ממה שקראתי באינטרנט בנוגע לדגם הספציפי של Corsiar שיש בידי, הם עושים בעיות מתחת למתח 2.1V (צריך לשנות ידנית בביוס, רוב הלוחות לא שינו את זה כשההגדרות הVoltage על Auto).

מתעוררת השאלה, אם אגדיר בביוס ידנית 2.1V לRAM - אילו השלכות יהיו לגבי הזוג של , שאינו צריך 2.1V?

כלומר, יותר מידי voltage מזיק?

אם כן, האם אפשר לגרום רק לזוג של Corsiar לקבל יותר וולט, ואם כן איך? (אולי לפי הסטיק בו הם יושבים)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר ההגדרות חלות על המערך כולו.

הנתונים שמפרסם היצרן הם רק הנתונים שבהם הזכרון נמצא כעובד בצורה יציבה.

בתור התחלה הייתי מגדיר את המתח של המערך כולו לפי המתח של הזכרונות שעובדים במתח הנמוך יותר. אם זה לא עובד הייתי משחרר תזמונים (אם אפשר) אוט אפילו מוריד את התדר. אם גם זה לא עובד הייתי חוזר לנקודת ההתחלה (בהנחה שהתדר והתזמונים מוגדרים כמו שצריך ולפי המכנה המשותף הנמוך ביותר) ומתחיל להעלות מתח בהדרגה. מתח יתר עלול להזיק לרכיב לאורך זמן, אבל העלאת מתח קטנה (0.1-0.2V) בדרך כלל לא נחשבת כמתח יתר מזיק (אבל עדיין קיים סיכון, אין הרבה שניתן לעשות).

זאת הסיבה (ראה סעיף 6.3 בסטיקי שאלות נפוצות מעבדים, לוחות-אם וזכרונות) שבגללה המתח הוא הנתון הכי חשוב כשבאים לשלב בין בעלי נתונים שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...