למה העזתים לא צריכים פלס"רים או מזל"טים? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה העזתים לא צריכים פלס"רים או מזל"טים?

Moon-Mage

Recommended Posts

מערכת ראי מוצק יודעת להציג מפה תלת מימדית של כל מטווה הגבול ?

היא יודעת לזהות ולהכיר ולהבדיל בין חתול לארנב, להכיר כל עץ ושיח ?

טכנולוגיה של שנות ה90 גם אם שודרגה, אינה מתקרבת ליכולות של מערכת שתפותח בין 2010 ל 2020.

בלי להגיד שמות, אבל לצה"ל יש מערכות שממפות את כל דרום לבנון, כולל מכ"ם חודר קרקע, מספקות תמונה תלת מימדית בזמן אמת, ולא רק שמבדילות בין חתול לערנב, אלא גם מבדילות בין סלע אמיתי לסלע פיברגלס ממולכד.

המערכות לא מבוססות רק על מצלמות, עיקר המידע מגיע ממכמי SAR, ומיפוי IR, מצלמות טהורות משמשות בעיקר לאספקת מידע טקטי נקודתי כמו מעקב אחרי חשוד.

תצא מהסרט שאתה "מקורי" "גאון", כל מה שאתה חשבת עליו כבר חשבו עליו לפניך, ואת הרוב פיתחו או מפתחים.

תסתכל על מערכות כמו אופיר, חיישן אופטי מוטס שפותח בשנות ה-70, שמתל אביב מצלם את הפירמידות של גיזה, בשנות ה-80 היו לצה"ל מערכות תצפית שיכלו לצלם את הסיכות על דשי המדים של הקצינים שעומדים קסרקטין ליד דמשק, ולא זאת לא הגזמה, גם המערכות האלה שכבר הוצאו משירות, וגם התמונות שלהן פורסמו בתקשורת מספר לא מועט של פעמים.

כי מערכות מהסוג שעליו אני מדבר הם עדיין בשלבי מוקדמים.

וליצור מערכות כאלו צריך סוג חדש של מדענים ומהנדסים.

כי במידה רבה מדובר על דברים שלא נעשו מעולם.

וזה נשמע הרבה יותר הגיוני לחברות בטחוניות ולצה"ל להשקיע במה שהם יודעים שעובד ושהם יודעים איך לעשות.

כן מהנדסים שהוכשרו ע"י StarFleet's of engineers.... ::)

לא צריך "סוג" חדש של מדענים, מהנדסים, או ברברנים, הסוג הישן מספיק בהחלט, את הפליטה הדמגוגית הזאת אפשר להגיד על כל דבר, החל מטמפון עד ...

משרד הבטחון לא משקיע במה שהוא יודע שעובד, הוא משקיע במה שהוא צריך, ואני מבטיח לך שאם הייתה לנו, או למישהו יכול לפתח טלפורטר בשביל לשגר את הקאסמים המשוגרים אל הים הוא היה משקיע בזה כבר מזמן.

האמת שיש מספר סנדאות של מודיעין טכנ' שפתוחות גם לציבור הרחב(תז כחולה או דרכון ידידותי זה כל מה שצריך), מראים שמה דברים בני עשור לפחות, וגם זה הרבה מעבר לכל דמיון. אני מבטיח לך שאם מסוגלים לפתח מכשיר שמוציא תמונה מהכבל שמחובר למסך ע"י האזנה לרשת החשמל שהמחשב מחובר אליה, ולמרות שהתמונה נראת כמו ציור של פיקאסו מצליחים להוציא ממנה פרטים במערכת הבטחון גם מסוגלים לפתח "מצלמה", ואם לא אז פשוט לקפוץ לקארט, ולהדביק אחת על העץ הקרוב...

אני פשוט לא מבין למה אתה מברבר, יש לנו לווייני ריגול, חיישנים מוטסים, מל"טים, מכ"מי SAR קרקעים, מוטסים, וגם בחלל, ושלל מצלמות החל ממצלמות האבטחה הפשוטות על גדרות המערכת, ועד מצלמות שמסוגלות לצלם מעבר ללטיאני, ואתה עדיין מתעקש לעשות מעצמך אידיוט מוחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 109
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ראית פעם איך גבול הדרום נראה? לא רק האורך שלו? אתה לא יכול לקבל תמונת מצב מלאה, וגם המערכות ברובן לא פזורות שמה, כי אין צורך, וכי אתה לא רוצה להכנס למצב בעייתי עם מדינה "ידידותית", המצרים לא ממש יאהבו את זה אם תשים שמה מצלמות שמסוגלות לצלם את הספינות שעוגנות בפורט סעיד, או את ההולנדיות שמשתזפות טופלס בסיני.

מה עוד שעם כל המנהרות, הוודאות, והטופוגרפיה הכללית של הגבול, בנוסף לזה שהגבול עם מצרים הוא באורך כמעט כפול מהגבול הצפוני עם סוריה ולבנון ביחד, זה פשוט לא פרקטי.

ולא פאקינג פיגוע יחיד לא דורש כזאת השקעה, שגם המטרה הראשית שלה היא לא למנוע מסתננים, שום מערכת בעולם לא תעזור בזה.

כל המערכות בצפון לא מיועדות למנוע מסתננים, הם מיועדות לספק מודיעין על סוריה וחיזבאללה, ואת זה הן עושות מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כמה עוד אנשים אתה חושב צריכים להירצח כדי שיחליטו למנוע ממחבלים להסתנן ?

כמה אנשים צריכים למות כדי שיחליטו להוסיף עוד (או להעביר ממקום אחר) שמיכה קצרה ?

נראה שכל הצבא הוא שמיכה קצרה ושהצפון משך את השמיכה אליו.

אם הייתי יוצר קריקטורה לעיתון הייתי מצייר אדם שבדיוק סיים או בשלבי סיום של בניית מבצר, אבל את הקיר הדרומי השאיר פרוץ.

ומישהו שואל אותו: מה עם הקיר הדרומי ?

והוא עונה: קירות זה יקר. וזה מפריע לשכנים. :nixweiss:

אבל איזה יופי הקיר המזרחי, אומנם אין משם רוחות אבל אני חושב לחזק אותו למקרה שיהיה.

http://www.idf.il/1465-12220-HE/Dover.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שקשה לך לקבל את זה, הכל בסופו של דבר מסתכם בחישוב מאוד פשוט = כמה עולה למדינה לאבד אזרח מול כמה עולה למדינה להגן עליו, כמובן שיש עוד שיקולים אבל בסופו של דבר זה מסתכם "בכסף", או בכל היבט אחר שאותו אתה מכמת.

היום יש 2 של כיפת ברזל, כי זה מה שרכשו, וזה מה שבנו, והזמינו נוספות, אבך זה לא שלוקח לך שבוע לבנות אחת, זה לא נבנה בפס ייצור, ובנוסף לכך אתה גם צריך להכשיר כוח אדם נוסף לתפעול הסלולות, ותגבור האמצעים הלוגיסטיים בשביל לתמוך בעוד .

הסוללות היום פזורות בשביל להגן על מרכזי אוכלוסיה מקסימאליים מפני איומים רציניים, על באר שבע ואשדוד יורים גראדים שעושים נזק גדול הרבה יותר מקסאמים שחצי מהם מתפרקים באוויר, אז בחישוב מאוד פשוט כדאי ליירט 4 טילי גראד בשבוע שעלולים לעשות הרבה יותר נזק מ-400 טילי קסאם.

נשמע לך קר ומפגר, אבל אותו חישוב עושים בכל שירות שהמדינה מספקת, קח את סל הבריאות אם יש לך תקציב של 5 מיליון לחודש לתרופה עבור מחלה X שיש לה 5 חולים מול תקציב של 5 מיליון עבור מחלה Y שיש לה 5000 חולים אתה תשקיע את ה-5 מיליון בשביל להציל 5000 אנשים ולא 5. ולא דמגוגיה כמו אבל כמות האנשים שיש בארץ שמסוגלים לממן מיליון שקל לחודש היא אפסית, ויש הרבה כאלה שמסוגלים לממן 1000 שקל, כי מתוך 5000 אנשים אתה תמצא הרבה יותר מ-5 שלא מסוגלים לממן גם 1000 שקל בחודש לצורך טיפול רפואי...

באר שבע ואשדוד הם לא שדרות, יש שמה יותר אנשים והאיומים עליהם הרבה יותר כבדים מהאיומים על עוטף עזה, אז מה לעשות שדרות תמשיך לחטוף קסאמים בזמן הקרוב, ואני מבטיח לך שרוב האנשים שעדיין חיים בשדרות גם מבינים את המצב, עד כמה שקשה לך לקבל את זה גם תושב שדרות מסוגל להבין שעדיף ליירט גראד על באר שבע שמסוגל להפיל בניין רב קומות ולגרום לאירוע רב נפגעים מקסאם שבמקרה הטוב מסוגל להרוג בן אדם יחיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אותו ההגיון השגוי שבגללו אין רכבת תחתית בתל-אביב, ואין יעילה, ואין מספיק דירות ברות השגה.

חיזוק הגבול ומניעת מסתננים היא פונקציה חיונית.

במיוחד עכשיו שהמצב עם מצרים התערער ואירגוני טרור משתלטים על סיני.

יש דברים שלא עושים חישובים כלכליים של מה הכי משתלם כרגע.

צריך להשקיע בהם בכל מקרה במידה כזאת או אחרת.

אתה חושב שרק במותם יש ערך לחיי אדם ?

אין סיבה שתושבי הדרום יחיו תחת מטח טילים מאיים.

גם לזה אפשר לייחס ערך כלכלי.

הם לא משלמים מיסים ?

יותר חשוב לקחת את המיסים שלהם בשביל לממן משהו אחר בשביל מישהו אחר ?

לא קונה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אותו ההגיון השגוי שבגללו אין רכבת תחתית בתל-אביב, ואין יעילה, ואין מספיק דירות ברות השגה.

הם לא משלמים מיסים ?

לא קונה את זה.

אתה מוזמן להציע דרך אחרת לחשב כדאיות.

רגע, מה עדיף? חיזוק גבול הדרום, רכבת תחתית בתל אביב, יעילה, דירות ברות השגה, מיגון לטנקים, פנסיה לעובדי מדינה, חינוך באוניברסיטאות, ניקיון הרחובות, תשתית החשמל או כל שאר הדברים בעולם? לפי מה אתה מודד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא משלמים מיסים ?

לא קונה את זה.

אין רכבת תחתית בתל אביב כי תל אביב יושבת על חול, ואין לה יסודות, תחפור חור בכביש אתה תראה חול, ערים עם רכבת תחתית יושבים על יסודות בעומק של עשרות מטרים(ויש גם יותר). תסתכל פעם איך נראת מערכת היסודות והביוב של פריז, לונדון, או מנהטן ואז תדבר.

מה עוד שאין שום סיבה למה צריכה להיות רכבת תחתית בתל אביב, שיסדרו את הכבישים יסגרו את מרכז העיר לתחבורה ציבורית בלבד, וישימו אוטובוסים עם מסלולים הגיוניים.

אבל בכל מקרה לך בתור מדען מוסך, פוליטיקאי כורסא, ואדמירל אמבטיה מאוד קל להגיד מה לא בסדר, מצד שני בשביל לתקן אתה לא עושה כלום.

רוצה לעשות משהו? תתגייס לצה"ל, תתפקד למפלגה, או תלך ללמוד... לא מתאים לך אז תשתוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה של רכבת תחתית זה פרויקט ארוך טווח שמרגע ההפעלה ככל שיתקדם יתן עוד ועוד תמורה.

זאת השקעה חיונית באיזור הכי צפוץ בארץ שנמצא במגמת ריכוזיות גוברת והפיכה יחד עם הערים הצמודות למטרופולין.

חלק גדול מהבעיות שיש כיום בתחום הדיור והעבודה הם בגלל שאין רשת רכבות יעילה במטרופולין תל-אביב והסביבה.

השקעה שתחזיר את עצמה כלכלית בכל כך הרבה צורות במשך הזמן.

אבל בואו לא נסטה מהמסלול.

דירות ברות השגה הם לא אמורות להיות או/ואו.

או דירות ברות השגה או דירות יוקרה.

זה אמור להיות גם וגם.

אז לשאלה, מה עדיף? התשובה היא השאלה, מה צריך?

קודם עוברים על מה צריך.

אחר כך שוקלים כמה זה חשוב.

ואז בוחנים מה יהיו ההשלכות של זה לעתיד.

ורק אז בוחרים כמה להשקיע בכל דבר ודבר, ומבלי לחנוק אף אחד מהיעדים הנחוצים לקיום חיים.

האם עוד כמה שמיכת ברזל באזורי ריכוז באמת משנים לתקציב הלאומי ?

כי לחיים של תושבי שדרות זה נחוץ מאוד, ודורש התערבות.

האם פרויקט רכבת תחתית בתל אביב באמת בלתי אפשרי תקציבית ?

גם על אש קטנה ?

וודאי שזה אפשרי.

ואם מתחילים לחפור מנהרות כבר לפני 10 ו20 שנה היו לנו כבר קווים פעילים ואולי האצה בפרויקט בעקבות המומנטום והתוצאות החיוביות.

מצב בו הסטטוס קוו הוא קיפאון מוחלט בדבר שהוא צורך חיוני לחיי תושבי האיזור הוא לא מתקבל על הדעת.

וזה מזכיר לי את וועדת תרכטנברג היום בבוקר שצפיתי בה בשידור חי.

הגיעו מומחים והביאו הצעות.

ואחד מהם דיבר על וחיבור ערי הדרום והפריפריה למרכז.

אומרים: הנה יש רכבת לאשדוד שמחברת אותם למרכז.

והבדיחה היא שהתחנה נמצאת מחוץ לעיר.

צריך מקרר נכון ?

אם אין כסף אז עושים בתשלומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין רכבת תחתית בתל אביב כי תל אביב יושבת על חול, ואין לה יסודות, תחפור חור בכביש אתה תראה חול, ערים עם רכבת תחתית יושבים על יסודות בעומק של עשרות מטרים(ויש גם יותר). תסתכל פעם איך נראת מערכת היסודות והביוב של פריז, לונדון, או מנהטן ואז תדבר.

מה עוד שאין שום סיבה למה צריכה להיות רכבת תחתית בתל אביב, שיסדרו את הכבישים יסגרו את מרכז העיר לתחבורה ציבורית בלבד, וישימו אוטובוסים עם מסלולים הגיוניים.

אז שלא יעשו תחנה לחוף גורדון.

לא כל תל אביב יושבת על זיפזיפ.

ומדובר על רכבות יעילה למטרופולין שלם, לא רק תל אביב.

מתחת לאדמה, מעל האדמה, שיהרסו בתים אם צריך.

יש מלונות גבוהים שיושבים על החול הזה.

להם אין יסודות ?

לא קונה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה יש רק שני סוללות ?

לא היה להם מספיק זמן לייצר ?

זמן, ושכחת עוד פרמטר - כסף.

אני לא מזלזל ביכולת של כיפת ברזל, היא עושה עבודה טובה.

תודה.

אבל זה לא מספיק להגנה על ערי ישראל מטילים, ולכן אני חושב שצריך עוד סוללות, כמו גם פיתוח טכנולוגיות חדשות ופחות יקרות לפריסת רשת הגנה רחבה יותר.

לא רק אתה חושב שצריך עוד סוללות.

איזה טכנולוגיות חדשות, אלו שראית בסרטים? אז לא. כיפת ברזל היא סביר להניח הפתרון המתאים ביותר לצרכים. אמנם לא אני ולא אתה יודעים את השיקולים הפוליטיים והבטחוניים שהובילו דווקא אל פיתוח מערכת כיפת ברזל ולא אחרת, אבל עובדה שהיא זו שפותחה.

לדעתי אפשר להשיג שליטה בטחונית מלאה בשטח מבחינת איתור זיהוי ומעקב.

באמצעים הקיימים ניתן לעשות הרבה!! יותר ממה שנעשה כיום.

ובאמצעים חדשים יהיה ניתן להגיע לשליטה כמעט מוחלטת בכל הגבולות והשטחים.

לדעתך? מי אתה בכלל? איזה רקע פורמלי יש לך שאתה אומר את זה? (אני לא מנסה לזלזל בך, אלא להעיר אותך)

יש במשרד הבטחון ובתעשיות הבטחוניות אנשים שיודעים את כל מה שאתה יודע לפני שידעת מה זה . זאת העבודה שלהם, בזה הם מומחים.

זה לא בדיוני, זה: אני לא מרוצה ממה שקורה במדינה מבחינה בטחונית, ואני יודע שאפשר ומצפה שיעשו יותר.

תמיד אפשר לשפר. רק תזכורת: אנחנו לא ברד אלרט. יש שיקולים שנסתרים מהציבור ולכן לא תמיד אתה מבין למה מחליטים לפעול כך ולא אחרת.

אז אתה רוצה גם לנהל את תקציב המדינה? אתה יודע שזה אומר חריגה מתפקידך בפיתוח מערכות טכנולוגיות נוירוניות עבור משרד הבטחון ומעבר לועדות הכלכלה של כרמל שאמה, כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז שלא יעשו תחנה לחוף גורדון.

לא כל תל אביב יושבת על זיפזיפ.

ומדובר על רכבות יעילה למטרופולין שלם, לא רק תל אביב.

מתחת לאדמה, מעל האדמה, שיהרסו בתים אם צריך.

יש מלונות גבוהים שיושבים על החול הזה.

להם אין יסודות ?

לא קונה את זה.

אתה מתעלם מהעובדות, אי אפשר לחפור מנהרות כי אין יסודות עמוקים מספיק, אם אתה רוצה לחפור מנהרה אתה תצתרך לבנות מחדש את כל העיר, וזאת בהנחה שאתה באמת תצליח לחפור מנהרות בחול ובכורכר.

יש מספיק דירות ברות השגה בארץ, הבעיה שבארץ לא מעוניינים בלהשכיר דירה לטווח ארוך, דבר שמקובל בחלק לא קטן מהעולם לאלה שמעונינים לגור בערים מרכזיות, ולא מוכנים להתפשר על ערים "רחוקות" כן ממש כואב לי על הסטודנטים המסכנים ברוטשילד שלא מוכנים לגור בחולון, ראש העין, רחובות, או חס וחלילה אריאל.

צריך מקרר? אם אין כסף גם אין תשלומים, אבל אני לא מתפלא שאתה לא יודע את זה, גם קשקשן וגם בטלן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה רוצה גם לנהל את תקציב המדינה? אתה יודע שזה אומר חריגה מתפקידך בפיתוח מערכות טכנולוגיות נוירוניות עבור משרד הבטחון ומעבר לועדות הכלכלה של כרמל שאמה, כן?

זה מזכיר לי חבר שאמר לא מזמן בקשר למחאת האוהלים שזאת חובת הממשלה להבין בדברים ולסדר את הבעיות ושזה לא עניין של האזרחים להגיד לממשלה מה צריך לעשות.

ואני אמרתי (ואומר גם בקשר לזה) כן, כולם צריכים להיות מומחים.

שכולם יתעסקו וירצו להבין למה ככה ולא אחרת, למה לא עושים, למה כן עושים.

זה בדיוק מה שהמדינה צריכה.

איכפתיות ומעורבות במה שקורה.

לשאול שאלות ולהעריך מחדש את המציאות.

לשאוף לעתיד למציאות טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...