מי רוצה מעבד על 9 מעלות בהשקעה של 5$? מישתעשע עם הTEC שקיבלתי.... - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מי רוצה מעבד על 9 מעלות בהשקעה של 5$? מישתעשע עם הTEC שקיבלתי....

HWgeek

Recommended Posts

שבוע מבורך לכולם

לא יכולתי להגיב בשבת כי אני שומר.

בעקרון יש קירור של קולר מאסטר שמכיל טק מובנה

http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6074

בעקרון כדי לימנוע בעיות עם הTEC צריך בקר ששולט בהפעלה של הטק בהתאם לטמפ' של המעבד וככה אי בעיית עיבוי .

בכל מיקרה זה ממש לא בעיה לשים חומר מבודד מסביב למעבד שימנע את העיבוי ואני לא עשיתי זאת כי זה רק לבדיה של הקירור ואני מפרק בקרוב

אבל העניין של הטק הוא שבאמת צריכים קירור טוב ומהיר שיקח את החום מהטק במהירות וכך היעילות של הקירור משתפרת.

לדעתי הפיתרון הטוב ביותר הוא לשים TEC על המעבד + קירור מים סגור של קורסייק ב300 שקל ואז תוכלו לעשות OC עצבני והקירור בכל מיקרה לא ירד מטמפ' של החדר

http://www.ebay.com/itm/138W-Peltier-Thermoelectric-Cooler-TEC-US-QUALITY-/310144232260?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4836096b44#ht_3849wt_1397

הונה במיקרה מצאתי בקר ששולט גם על הקירור וגם על המאורר של הגוף קירור!

ואז אין דאגות!

http://www.ebay.com/itm/Temperature-Controller-Thermoelectric-Cooler-Peltier-/170673143423?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27bce97e7f#ht_4246wt_1397

שבוע שקט ומוצלח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שילוב של TEC יחד עם בקר בבנייה עצמית יעשה גם את העבודה!

אפשר למשל לעשות מפסק ממותג ע"פ קריאה של חיישן טמפרטורה שמותכן על ה- TEC. השאלה שלי היא אם יש פרופורציה בין כמות החום בצד החם של ה- TEC לבין הטמפרטורה בצד הקר? הסיבה לשאלה היא כי את החיישן יותקן בצד החם של ה- TEC ולא בין המעבד לצד הקר. שאלה נוספת היא באיזו טמפרטורה מתחיל עיבוי של הנוזלים (בתנאי לחות כבדה לכל מיקרה)? אלו שאלות טכניות על ה- TEC ואם למישהוא יש ניסיון איתו אז מאוד יעזור כדי לתכנן את בניית המעגל שהוא בעקרון מאוד פשוט וזול.

דבר נוסף, ציינתה שניתן לעשות בידוד בין ה- TEC למעבד. איך עושים והאם מותר להשאיר את ה- TEC דולק לאורך זמן? ואם מכבים אותו מה קצב עיבוד הטמפרטורה שלו (רגיל או מהיר יותר בשל אופי הטכנולוגיה)?

ממש אהבתי את הרעיון ואני בטוח הולך לעשות איתו משהוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה שלך זה קל שכן יש רק 65 וואט של הTEC ועוד תוספת מהמעבד..

במעבדים חדשים שצורכים הרבה יותר וקרוב ל90 וואט..אתה זקוק לTEC בהתאם ולקירור שמסוגל לפזר את החום משניהם..

וזה לא הכי פשוט..ולכן זה לא בדיוק מציאה לכל הקופצים.. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע למעבד שלי- לא לישכוח שזה כפול ב90 ננומטר שבOC ומתח של 1.55V צורך קצת יותר מ90W!

כרגע ללא OC המעבד שלי מוצהר כ90W ואני מפעיל 2 סופר פאי 32M - 100% ניצול מעבד והטמפ' לא עוברת את 30 מעלות! והמזגן בחדר לא דלוק אז הטמפ' בחדר סביב ה28 מעלות.

וכל זה שהטק צורך כ65W וללא שימוש במישחה טרמית אכותית וקירור זקן בן 5 שנים!

היום יש 32ננומטר והמעבדים קרירים יותר

לדעתי הקירור המושלם יהיה :

TEC של מעל ל130W (נתון ל15V- ב12V צורך כ70W)

קירור מים רגיל של אנטק או קורסאייר

בקר טמפ לTEC

ויש לכם אחלה קירור!!!

כל זה בתקציב של כ500 שקל!

נ.ב: משהו מעניין

במידה ואני מכבה את הTEC אז הטמפ' עולה ל44 מעלות במנוחה

מה שמעניין הוא שאם אני מקצר בין החוטים של הTEC אז הטמפ' יורדת לכ39 מעלות!

כלומר הוא מעביר חום טוב יותר אם סוגרים לו את המעגל !

ומצאתי פיתרון לבעיית העיבוי!

הגדרתי שמתחת ל30 מעלות המאוורר של הקירור ניכבה וככה הTEC לא מצליח להוריד את הטמפ' מיתחת ל20 מעלות!

האם הפרש של עד 6 מעלות אמור ליצור עיבוי? (בחדר כ26 מעלות כרגע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...