צריך עצה כיצד לקבל את הסאונד הטוב ביותר במשחקים - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עצה כיצד לקבל את הסאונד הטוב ביותר במשחקים

lev-27

Recommended Posts

אני רוצה לקבל את הסאונד הטוב ביותר במשחקים בשימוש באוזניות. קראתי המון דיונים ב-Head Fi ויש קונצנזוס שאוזניות Beyerdynamics DT990 600ohm נותנות סאונד מדהים במשחקים במחיר יחסית שפוי. הבעיה באוזניות שהן זקוקות להגברה חזקה כדי להישמע כמו שצריך. ברשותי כרטיס קול Asus Essence STX שהוא גם מגבר לאוזניות. ב-Head Fi טוענים ש-Essence לא מספיק חזק בשביל אוזניות כמו DT990 וממליצים להשתמש במגבר אוזניות ייעודי. כאן מתחילות הבעיות. כדי לחבר את המגבר לכרטיס קול אני צריך להשתמש ביציאות RCA בכרטיס קול, אבל בדרך הזאת אני לא יכול להשתמש ב-Dolby Headphone שמאוד מעשיר את חווית המשחק. אני מפחד לחבר את הכרטיס קול למגבר דרך יציאת אוזניות כי היא מקבלת הגברה. אני חושש שזה ישרוף את המגבר. אני רואה שלוש פתרונות:

א. Asus Essence נותן הגברה מספיק טובה ל-DT990 ואין צורך במגבר יעודי. מה דעתכם?

ב. ויתור על אפקט Dolby Headphone לטובת מגבר יעודי (Matrix m-stage שנותן תמורה מעולה למחיר)

ג. החלפת כרטיס קול. ניתן לרכוש כרטיס קול HT Omega claros +. אם אני רוכש מגבר בעצם אין לי יותר צורך בכרטיס קול עם מגבר ואפשר למכור אותו בלוח המשומשים.

מה אתם אומרים? מה הפיתרון הכי טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע כמה כוח המגבר הדיגטלי המסכן בSTX מוציא אבל בספק רב אם מספיק כדי לגרום נזק למגבר, חוצמזה למגבר צריך להיות מנגנון שמנחית את העוצמה של האות בכניסה אאל"ט. אם אתה רוצה לחבר מהיציא ולא להסתכן, פשוט תשאיר את הSTX ב-50% ווליום ומטה ותגביר מהמגבר. מה שכן יקרה בטוח זה שהצליל יאבד נקיון כי אתה מגביר אות שכבר עבר הגברה.

למשחקים אתה יכול לקחת גם ST990 גירסת 32אום, אם זה רק למשחקים אתה יכול להריץ אותן ישירות מSTX בווליום יותר ממספק לדעתי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן הן מומלצות יותר, למוזיקה. זה לא שהאחת אוזניה מדהימה והשניה חרא, זה פשוט ניואנסים פה ושם אם אתה יודע להעריך איכות . למשחקים זה לא ישנה, ואין טעם להשתמש באוזניות עם דרישות הגברה כאלה תובעניות אלא אם כן יש לך כבר מגבר מותאם לעכבות גבוהות, מה שהM-stage הוא לא, למרות שהוא בטח ייתן מספיק ווליום.

אבל תעשה מה בא לך, אתה בטח יודע יותר טוב ממני. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע כמה כוח המגבר הדיגטלי המסכן בSTX מוציא אבל בספק רב אם מספיק כדי לגרום נזק למגבר, חוצמזה למגבר צריך להיות מנגנון שמנחית את העוצמה של האות בכניסה אאל"ט. אם אתה רוצה לחבר מהיציא ולא להסתכן, פשוט תשאיר את הSTX ב-50% ווליום ומטה ותגביר מהמגבר. מה שכן יקרה בטוח זה שהצליל יאבד נקיון כי אתה מגביר אות שכבר עבר הגברה.

למשחקים אתה יכול לקחת גם ST990 גירסת 32אום, אם זה רק למשחקים אתה יכול להריץ אותן ישירות מSTX בווליום יותר ממספק לדעתי .

:bash: עוד לא שמעתי שטות כזאת

גם בתוך מגבר יש מספר רמות הגברה

ואפילו בלי כל ידע או ניסיון ההגיון הסביר יאמר שאם תגביר קצת ואז תגביר עוד קצת את מה שהגברת אין שום בעיה, אם כבר אז להגביר הרבה על דרגה אחת זה בעייתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זו פעם ראשונה שאתה שומע על זה אז ברכותיי, כל יום לומדים משהו חדש. עוצמת האות ההתחלתית שיוצאת מהכ.קול (או מה שלא יהיה) למגבר, היא ברמת LINE קבועה וכאשר האות עובר הגברה נוספים לו עיוותים הרמוניים כחלק בלתי נפרד מהתהליך. כשאתה לוקח אות כזה שכבר נוספו לו עיוותים ומגביר אותו שוב אתה מעצים אותם פי כמה מאשר שהיו באים לידי ביטוי מרמת הLINE ההתחלתית. השאלה אם זה יהיה שמיע או לא- כל מקרה לגופו. באופן עקרוני זה לא מומלץ אם אתה מעוניין בסאונד נקי.

אתה יכול לדפוק כמה שבא לך, רק תיזהר שלא לדפוק את עצמך. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...