מה זה win32api? ומה ההבדל בינו לבין win64api? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זה win32api? ומה ההבדל בינו לבין win64api?

[ViT]

Recommended Posts

היי,

תעזרו לי בבקשה להבין

win32api זה אוסף כל הפוקנציות שאפשר להשתמש כדי לגרום ל- system call ? אם אני משתמש בפונקציה מ- win32api זה בהכרח יגרום ל- system call? ואם נגרם system call אז בהכרח היה שימוש ב- win32api ?

וזה נקרא win32api בגלל שזה ה-api במעבדים של 32 ביט? (שהאוגרים שלהם בגדול 32 ביט)?

זה אומר שיש גם win64api? עד כמה הם שונים? אפשר להשתמש ב-win32api במעבדים של 64 ביט?

ומה הקשר בין win32api לספרייה .h האם כל הפונקציה של win32api נמצאות פרקטית ב-.h? או שיש עוד ספריות שיש להן פונקציות מ-win32api? או שאני בכלל ממש התבלבלתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערוך בבקשה את הכותרת כך שתכיל את תמצית השאלה.

קודם כל:

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_API

ולשאלתך: api זה כל הפונקציות שמספקת עבורך מערכת ההפעלה . אני לא יודע למה אתה מתכוון בדיוק ב-system call (אני אישית לא ממש מכיר שימוש במונח הזה בסביבת חלונות).

להזכירך, מערכות ומעבדים של 64 ביט תואמים לאחור לחלוטין ל-32 ביט, מה שאומר שכל דבר שרץ על מעבד 32 ביט ירוץ גם על מעבד ומערכת 64 ביט.

windows.h מכיל רק את הדברים הבסיסיים של api. יש עוד הרבה חבילות. לדוגמה, winsock.h מכיל פונקציות עבור תקשורת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

In computing, a system call is how a program requests a service from an operating system's kernel that it does not normally have permission to run.

מכיוון ש-win32api נועד לאפשר למתכנתים לקבל שירותים ממערכת ההפעלה, הוא לא נופל תחת ההגדרה של system call כנראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור ש-win32api זה לא system call.

אבל לפי מה שהבנתי הפונקציות מ- win32api מבקשות שירות (מהקרנל של) ממערכת ההפעלה ואז בהכרח נגרם system call.

קיצור גם אני קראתי את זה ומפה השאלה ש:

win32api זה אוסף כל הפוקנציות שאפשר להשתמש כדי לגרום ל- system call ? אם אני משתמש בפונקציה מ- win32api זה בהכרח יגרום ל- system call? ואם נגרם system call אז בהכרח היה שימוש ב- win32api ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הAPI לא בהכרח נקרא מתוך הקרנל , אלה מתוך Usermode דרך טבלת הiat בDirecrtory data בPE.

אך יש מספר פוקנציות כגון Zw רצות ישירות בקרנל , אך לכל פונקציה יש גם את גרסת הNT כלומר הUser,mode of the Function.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...