חיבור לדים למקור מתח 12V AC - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור לדים למקור מתח 12V AC

nir_ofer

Recommended Posts

שלום לכולם,

בניתי לאחרונה גוף תאורה קטן המורכב מ-4 לדים המחוברים במקביל מתוך מטרה לחבר אותו בתוך תיבת הדואר שלי. (אמור להאיר פרספקס לבן מאחורה עם שם המשפחה)

בתיבת הדואר יש 12V AC שמגיע מתוך הבית ומשמש את הקודן של האינטרקום.

רציתי לדעת האם יש דרך פשוטה לחבר את הלדים למקור הAC?

ניסיתי לחבר אותם לזמן קצת והם האירו בצורה סבירה (ריצדו בגלל זרם החלופין) כמה זמן לדעתכם הם יכולים להחזיק מעמד ככה?

מצאתי את הרכיב הזה http://www.dealextreme.com/p/mr16-1-3w-650-700ma-constant-current-regulated-led-driver-8-40v-input-13557

האם לדעתכם אני יכול באמצעותו להמיר את הזרם ל-DC?

תודה על העזרה!

ניר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לחבר את הלדים ישר ל 12 V AC אם נגד (את הנגד תחשב ל 17V ולא ל 12V). הם יעבדו אבל יהיה "רטט" כזה של 50HZ באור

אתה יכול לחלק את הלדים ל 2 קבוצות (כל אחת אם נגד מתאים של 17V) ולחבר ל 12 V AC בכיוונים הפוכים, לכל קבוצה יהיה את ה "רטט" שלה וביחד הם יתנו אור פחות או יותר חלק

אתה יכול לחבר מיישר מ 4 דיודות רגילות (או לדים :P) ולהמיר את ה 12 V AC ל 17 V DC, ואז לחבר את הלדים אם נגד מתאים ל 17 V

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה!!

אני אבחר בפתרון עם ההמרה לDC מתוך הבנה שהוא יספק את התוצאה הטובה ביותר.. והזמנתי את דיודות והקבל מebay.

רק שאלה קצרה.

לא כל כך הבנתי את הקטע על ה-17V, זה המתח שיצא מהקבל? למה מבוצע החישוב על 17V?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אבחר בפתרון עם ההמרה לDC מתוך הבנה שהוא יספק את התוצאה הטובה ביותר.. והזמנתי את דיודות והקבל מebay.

הדרך השניה לפעמים מספיקה. במיוחד אם יש לך לדים לבנים או ורודים, בלדים של 2 הצבעים האלה יש חומר פלורסצנטי שממשיך לדלוק קצת אחריי שהמתח של הלד מתכבה וייתכן שהוא ייצב את האור מספיק (כמו "קבל" אופטי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הם מרוכזים, הדרך השניה יכולה להיות טובה בכל צבע. מנסיוני לא מרגישים הבהוב ב50hz. ועם הטריק של ישור שני חצאים זה יכול להיות פתרון לא רע. ועדיין אני חושב שדיודה במקביל ללדים במעגל הזה תמנע את שריפתם :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...