כמה שאלות על דיסק חיצוני ופנימי - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות על דיסק חיצוני ופנימי

yuval12321

Recommended Posts

שלום

השאלות שלי הן:

1.יש לי דיסק חיצוני של eGo ושל 2000 ג׳יגה ונגמר לי בו המקום אז יש אפשרות להוציא מבפנים את הדיסק ולשים חדש?

2.אני הוצאתי דיסק קשיח ממחשב ישן שלי שאצלי מלפני איזה שש שנים וניסיתי לחבר לxtreamer pro (מזרים מדיה) אבל אין לו חיבור מתאים

זה בגלל שלהארדיסקים היום יש חיבור שני מהארדיסקים ישנים או שלכל שיש הארד דיסקים עם חיבורים שונים?

3.יש איזה ממיר (מusb לesata או לא יודע מה) או משהו בשביל שההעברה של קבצים מהדיסק החיצוני תהיה מהירה?

4. אם יש לי הארד דיסק פנימי (שלא הכנסתי למחשב) אז אני יכול להשתמש בו כהארד דיסק חיצוני?

כאילו יש לו חיבורים או שאפשר לקנות משהו שעושה לו חיבורים?

5. במחשבים ניידים טובים יש חיבור esata בדרך כלל?

6. אם אני מעביר רצוף 1000 ג׳יגה מההארד דיסק החיצוני למחשב בחיבור 2.0 זה יכול להרוס את ההארד דיסק החיצוני? (יש הבדל אם אני יעביר בחלקים כל פעם 100 ג׳יגה)

ואם אני מפעיל מזגן זה פחות יהרס? (המארז לא חם כשישמזגן אצלי ואני מעביר קבצים אבל אני לא יודע מה הולך בפני, בפנים זה כן חם?)

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כן. רק שים לב שזה מסיר את האחריות על המוצר.

2. לדיסקים ישנים (/עתיקים) יש חיבור IDE (או PATA אם תרצה) לעומת הדיסקים המודרניים שמגיעים עם חיבור SATA. סאטא נולד בשנת 2003, ומשתמשים בו מאז

3. שינוי החיבור הפיזי לא ישנה את מהירות העבודה. זה בגלל שיש לך עוד בקר בדרך.

מה שאתה כן יכול לעשות זה להוציא את הדיסק הקשיח מבפנים ולחבר אותו למארז חיצוני שתומך בממש חיבור מהיר יותר או לחבר אותו בתוך המחשב.

4. כן, עם מארז מתאים (חפש מארז לדיסק קשיח או משהו בסגנון).

5. בחדשים כן. בחלקם. החיבור לא מעיד על איכות או עוצמת המחשב. זה קשור גם לגודל הפיזי (אין הרבה מקום לדחוף ESATA בנטבוקים..)

6. לא. יהיה בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה באנת יעשה שאני יעביר קבצים במהירות של סאטא? (זה 80 מגה לשנייה נכון?)

כדאי להזמין מדיל אקסטרים מתאם כזה ב10$ אוו שעדיף מהארץ? (כי אולי זה ישרוף את ההארד דיסק או משהו אני לא מבין בזה)

ואם יש לי הארד דיסק רגיל שהוא מחוץ למחשב יכולים לשים משהו שיעשה חיבור סאטא בלי שזה במחשב?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה באנת יעשה שאני יעביר קבצים במהירות של סאטא? (זה 80 מגה לשנייה נכון?)

מהירות ההעברה תלוייה בכמה גורמים:

1. טיב הבקר בתוך המתאם.

2. מהירות הדיסק הקשיח.

3. מהירות חיבורי ה- במחשב. USB3 לא יגביל אותך, לעומת USB2 שכן. שים לב לקנות מתאם שעובד ב-USB3!

הכל הגורמים הללו, מה שיגביל אותך הוא ה-.

כדאי להזמין מדיל אקסטרים מתאם כזה ב10$ אוו שעדיף מהארץ? (כי אולי זה ישרוף את ההארד דיסק או משהו אני לא מבין בזה)

מה שמוכרים בארץ ומה שמוכרים ב-DX זה אותו הזבלץ לדעתי כדאי לך לקנות בארץ משתי סיבות:

א. אתה לא צריך לחכות חודש עד שיגיע מ-DX.

ב. אם משהו כן יקרה (ולא אמור לקרות) או שהמוצר יגיע תקול יהיה לך למי לפנות בטענות.

ואם יש לי הארד דיסק רגיל שהוא מחוץ למחשב יכולים לשים משהו שיעשה חיבור סאטא בלי שזה במחשב?

לכל דיסק קשיר מודרני (אחרי 2003) יש כבר חיבור SATA...

למה אתה מתכוון?

יש לך דיסק עם IDE ואתה רוצה להפוך אותו ל-SATA?

אתה רוצה לחבר דיסק קשיח רגיל שלא במחשב בחיבור סאטה כך שהוא יהיה חיצוני?

אפשר. יש כמה דרכים. אפשר להעביר לאחורי המחשב מפרץ שיתחבר לסאטה בתוך המחשב חיבור. שים לב שאתה צריך כדי שזה יעבוד, או להעביר גם חיבור חשמל.

אפשר לחבר גם עם מארז וחיבור ESATA (שהוא בדיוק כמו SATA, רק נראה קצת אחרת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי במחשב רק חיבורי 2.0

יש אפשרות להתקין 3.0? (וכמה זה עולה..)

ויש אפשרות להתקין חיבור sata/esata? (כמה זה עולה? ועדיף sata או esata?)

אז כדאי לקנות מתאם או לא?

זה ישפר בהרבה את הביצועים?

אם יש לי דיסק קשיח בלי מארז אז איך אני יכול לספק לו כוח? (יש לו חיבור בשביל לחבר לחשמל?)

אם יש לי xtreamer pro זה יכול לשמש כמארז לדיסק קשיח?

יש באקסטרימר אפשרות להתחבר למחשב עם ולהעביר קבצים להארד דיסק?

שאלתי את זה גם בפורום של מזרימי מדיה אז אם אתה לא יודע מה זה אקסטרימר אל תתייחס לזה

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך המון שאלות...

יש כרטיסי PCI-E עם חיבורי USB 3.0. הם מתחברים על לוח האם. הם עולים בין 90-110 ש"ח (יש גם זולים יותר ויקרים יותר) ומספקים 2 חיבורים.

SATA זה בתוך המחשב. ESATA זה בדיוק כמו SATA, רק עם חיבור שונה וייעוד שונה- להשתמש מחוץ למחשב. אם יש לך חיבור SATA על לוח האם (ואם המחשב שלך בן פחות מ-8 יש לך) אין שום בעיה לעשות חיבור ESATA, זה עניין של מתאם פשוט וזול. חיבור אחד | שני חיבורים. אם אין לך מספיק חיבורי SATA פנויים, יש גם כרטיס הרחבה בממשק PCI-E או PCI אבל אני לא חושב שזה המקרה.

יש אפשרות גם לחבר SATA מבחוץ אבל זה לא נפוץ ולא מומלץ.

אם יש לך דיסק קשיח בלי מארז, תקנה לו מארז או שתחבר אותו בתוך המחשב. מאוד פשוט.

לגבי ה-Xtreamer, אני יודע מה זה אבל אני לא יודע אם הוא יכול פשוט להתחבר למחשב ולשמש כמארז לדיסקים קשיחים.

בקיצור, הצלחת לבלבל אותי כהוגן.

אנא ממך,

תגדיר (בפשטות) מה אתה רוצה [תפרט כמה שאתה יכול בבקשה]? מה יש לך? מה אתה מנסה להשיג? אם אתה מתכוון להשקיע בזה כסף, כמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לעשות אני לא מבין בזה

אני כבר ישאל את הטכנאי שלי איך לעשות חיבורים

אתה יכול להביא לי לינק למארז חיצוני לדיסק קשיח עד 250 ש"ח? (עדיף אפילו פחות מ200 ש"ח אם יש)

פעם ראיתי מארז שאפשר לשים בו שתי כוננים קשיחים והוא עלה 300 ש"ח אבל אני לא מוצא אותו

אני רוצה במארז חיבור 2.0 וחיבור esata (לפי מה שהבנתי ממך esata מחברים חיצונית נכון?) ושיהיה 3.5 אינץ'

ואם כדאי אז 3.0 במקום ה2.0 (אבל אם אתה ממליץ, אין לי עדיין חיבור כזה בכלל)

וכדאי להתקין במארז מאווררים איכשהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפלונטר יש מבחר נאה-

http://plonter.co.il/products_results.tmpl?command=search&db=^catalog.txt&EQshelfdataRQ=3.5%20inch%20Box&cart=13111211956990851〈=heb&DESCRIPTIONsort=1&TITLEsort=2&max=150&sortitems=1

2 ב-300, נשמע זול מידי...

אם אתה מתכוון במארז לדיסקים קשיחים, אין צורך ממשי במאוורר. יש שבאים עם אחד. לא הכרחי.

אם אתה מתכוון למארז רגיל של המחשב, כן. יותר עזרה ופירוט תוכל לקבל בפורום המתאים.

אין בעיה, שאל עד שתבין. רק כדי לעזור לך אני צריך לדעת טיפה יותר מה אתה רוצה לדעת :xyxthumbs:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עדיף?

http://plonter.co.il/detail.tmpl?sku=RX35-AT-SC-SLV&cart=13111211956990851〈=heb

http://plonter.co.il/detail.tmpl?sku=NST-300SU&cart=13111211956990851〈=heb

http://plonter.co.il/detail.tmpl?sku=NST-360SU-BK&cart=13111211956990851〈=heb

http://plonter.co.il/detail.tmpl?sku=NST-360SU-BK&cart=13111211956990851〈=heb

אני רוצה כמה שיותר זול ושיעשה תעבודה

ואם יש אני מעדיף שיהיה קל להכניס את ההארד דיסק, שזה יהיה כמו באקסטרימר שפשוט דוחפים תהארד דיסק פנימה ואז גם קל להחליף להארד דיסק אחר כל פעם

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב שלום :hi:

הראשון נחשב לטוב ומומלץ, והשלישי והרביעי (זה אותו הלינק) טובים גם כן אך יקרים יותר.

כשאתה קונה שים לב לממשק החיבור.

בראשון יש USB2 ו- ESATA.

בשלישי יש את אותם החיבורים.

למהירות מקסימלית כדאי לחבר ב-ESATA או ב- USB3 (שהמארזים הנ"ל לא תומכים בו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שאני רוצה esata בכל הלינקים שהבאתי יש חיבור esata

אני פשוט מוריד מלא , כל חודש אני מוריד 500 ג'יגה ואני לא רוצה שזה יהרוס

עכשיו המגבה שלי מלא (מגבה שקניתי בפסח של eGo של 2TB) והבטחתי לבן דוד שלי להעתיק לו תסרטים אז אני פוחד שזה יהרוס לי תמגבה

זה יכול להרוס? (אני צריך להעביר 2TB בUSB 2.0, וג'יגה אחד לוקח להעביר בערך דקה ככה שזה יוצא 33 שעות סך הכל)

אני צריך להחליף הארד גיסק רק איזה פעם אחת או פעמיים (אני לא מתכוון להוריד כל סרט שקיים בעולם שלנו xD) בערך 3 חודשים אחרי שאני יקנה תהארד דיסק הראשון אז אני רק צריך מארז שלא מסובך להוציא ממנו תהארד דיסק

כדאי לי לקנות באיביי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...