ייעוץ לרכישת מחשב נייד. תקציב: 1300$~ - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ לרכישת מחשב נייד. תקציב: 1300$~

infer73

Recommended Posts

אני מתחיל בקרוב (ספטמבר) לימודי תואר ראשון בארה"ב ואני מעוניין לקנות מחשב נייד שיהיה לי טוב ומתאים ללימודים.

ממה שראיתי, המחיר שאני מגיע אליו הוא באזור ה-1300$ פחות או יותר, אז נניח שזה התקציב שלי.

אין לי בעיה לחרוג אפילו עד 1400 או 1500, אבל רק אם יש סיבה אמיתית לחריגה הזאת ולא סתם.

כמובן שאני מעדיף להוציא כמה שפחות כסף, אבל בכל זאת זה מחשב שהולך לשרת אותי ב-4 שנים הקרובות.

אני משער שיהיה יותר זול לקנות בארה"ב, ולכן אני מציין תקציב בדולרים ובהתאם אני מתכוון לקנות את המחשב בארה"ב.

* מטרות המחשב? עבודה משרדית, משחקים קלים, צפייה בסרטים, תכנות שעלול להיות כבד

* גודל המסך? אני לא בטוח, חשבתי על 15.6 אבל אח שלי טוען שזה גדול וכבד מכדי להסתובב איתו, אז אני מוכן גם לשקול באזור ה-14 אינץ'. מה שכן חשוב לי רזולוציה גבוהה (1366*766 זה נמוך מדי לטעמי).

* משקל רצוי? עד 2.5 קילו בערך

* האם נדרש זמן סוללה ארוך (מומלץ להגדיר מהו זמן סוללה ארוך לטעמכם)? לא, זמן סוללה רגיל

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? (DVI, HDMI וכו) לא

* בלוטות? אין חובה שיהיה

* גודל מינימלי של כונן קשיח? 500GB לפחות

* צורב DVD? חובה

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ? אין צורך, אני בכל מקרה אהיה בארה"ב

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי? לא

במחיר אגב אני מעוניין לכלול גם אחריות, כולל אחריות על "נזק מקרי" (נזקי מים ונפילות בעיקר).

אני חושב שזה שווה את המחיר (בערך 200$ ל-3 שנים, תלוי בדיוק בחברה), למקרה שקורה משהו למחשב.

הספקתי לחקור קצת את הנושא, ובנתיים המחשבים ששמתי עליהם עין הם:

HP Pavilion dv6t Quad Code Edition, XPS 15Z, Sager NP3250, Sager NP5165,Toshiba Satellite P750-BT4G22

כל המחשבים האלה הם בעלי מסך של 15.6 אינץ'.

על החברה Sager לא שמעתי בחיי עד היום בבוקר, מישהו מכיר אותה? מישהו יודע איך איכות המחשבים שלהם?

ויש עוד מחשב שחשבתי עליו, אבל הוא בעל מסך קצת קטן יותר של 14 אינץ' - Envy 14

תודה על העזרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון להסתובב איתו או שהוא יהיה רק בחדר?

חשוב לך מסך מט? או שאתה רוצה מסך גלוסי?

אני לא חושב שהמחשבים שבחרת הם מה שאתה צריך. אם אתה רוצה מחשב נוח שישרוד לאורך זמן כדאי לך להסתכל על הסדרות העיסקיות של הניידים ולא הסדרות הרגילות (כמו מה ששמת).

ממליץ לך לרדת מהדרישה למשחקים, או לפחות מהדרישה למשחקים ברמה גבוהה...

סתם יכניס לך כרטיס מסך מיותר ויאלץ אותך לקחת יותר מצועצע

אבל שוב, בחירה שלך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת חלק מהבעיה, שאני לא יודע כמה אני אסתובב איתו.

אם אני לא אסתובב איתו בכלל, אז אין בעיה לקנות עם מסך של 15.6, אבל אם כן, אז אולי יהיה עדיף קצת קטן יותר.

לכן כרגע אני מעוניין בשתי האופציות ואני אחליט (מתישהו) מה אני מעדיף (אני כנראה נוטה לכיוון ה-15.6 בכל מקרה, אבל לא סגור על זה סופית)

מבחינת מסך, אני מעדיף מסך מט, אבל זה לא קריטי לחלוטין.

לא כתבתי דרישה למשחקים ברמה גבוהה -

* מטרות המחשב? עבודה משרדית, משחקים קלים, צפייה בסרטים, תכנות שעלול להיות כבד

ולאיזה בחינה אתה מתכוון "שישרוד לאורך זמן" בנוגע לסדרות העסקיות? מהבחינה שהמחשב לא יתפרק (פיזית)?

ה-Envy של אמור להיות בנוי טוב למדי, בנוגע לשאר, אני לא יודע מה בדיוק איכות הבנייה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לנובו T420, או 6420

הם 14" שזה לדעתי יהיה עדיף מ15", שבאמת יחסית גדול להסתוב איתו.

ניידים עסקיים איכותיים, יש בקונפיגוריות שונות, עדיפים ממה שחשבת עליהם

תבדוק בnotebookcheck ביקורות

ויש להם אחים גדולים (עם 5 במקום 4)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נוחות מקלדת, יש TRACKPOINT, עמידות, מסך מט איכותי, זמן סוללה גבוה ומשקל נמוך, פיצ'רים שונים, הלנובו כולל חבילת תוכנות איכותית, הדל מקלדת מוארת, מולטי טאצ' לשניהם

http://www.notebookcheck.net/Review-Lenovo-Thinkpad-T420-Notebook.51230.0.html

http://www.notebookcheck.net/Review-Dell-Latitude-E6420-Notebook.51152.0.html

אפשר להשיג בקונפיגוריציה טובה עם אחריות טובה ב1200$ בערך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נוחות מקלדת, יש TRACKPOINT, עמידות, מסך מט איכותי, זמן סוללה גבוה ומשקל נמוך, פיצ'רים שונים, הלנובו כולל חבילת תוכנות איכותית, הדל מקלדת מוארת, מולטי טאצ' לשניהם

http://www.notebookcheck.net/Review-Lenovo-Thinkpad-T420-Notebook.51230.0.html

http://www.notebookcheck.net/Review-Dell-Latitude-E6420-Notebook.51152.0.html

אפשר להשיג בקונפיגוריציה טובה עם אחריות טובה ב1200$ בערך

אני גם ממליץ על הסדרות הנ"ל

לי אישית יש את הלנובו T400 כבר שנתיים וחצי ואני מאוד מרוצה.

עוד אופציה שאולי כדאי לך לחשוב עליה היא לקנות לפטופ 15.6 בשביל הבית פלוס נטבוק זול ב200 דולר בשביל לסחוב אותו לכל מקום

ככה אתה נהנה מ2 העולמות. גם מחשב חזק לבית וגם מחשב שאתה יכול להסתובב איתו בקמפוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כרגע מסתכל על קונפיגורציות שונות של ה-E6420 (אני לא כל כך מרוצה מאופציות הקונפיגורציה שיש ל-T420, לפי מה שראיתי בנתיים)

הוא יוצא יקר יותר באיזה 150$ בערך מה-Envy 14 (שבעל קונפיגורציה קצת עדיפה, מלבד רזולוציית המסך),

אבל כנראה שאני יכול להשיג הנחה למחשבי , אז אני בודק את גובה ההנחה הזאת עכשיו.

בנוגע ל"מחשב לבית" ו"מחשב לקמפוס", מאחר שאני הולך לגור במעונות שנמצאים בקמפוס, הרי שזה קצת מיותר מבחינתי.

מה גם שאני ממש שונא נטבוקים...

אם כבר אנחנו כאן, איזה רזולוציה מומלצת עבור מסך 14-14.5 אינץ'?

רוב המחשבים שראיתי הם בעלי רזולוציה של 1366*768 שזה נראה לי קצת מעט מדי,

כאשר יש מיעוט של מחשבים שניתן להשיג עם רזולוציה של 1600*900 שזה נראה לי עדיף.

מה דעתכם? האם 1366 על 768 זה מעט מדי או שזה בסדר לגודל מסך כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד אישי, לדעתי 1600X900 יהיה עדיף.

דווקא לT420 ראיתי קונפיגורציות לא פחות טובות, שים לב שתמיד יש איזה 10-15% הנחה אם לרכוש באתר הרשמי בנוסף (תחפש בגוגל t420 coupon או משהו כזה) אז זה יוריד לך עוד 150$ בכיף

או שתסתכל באמזון אולי תיתקל במשהו נחמד, יש קונפיגורציות מוכנות שיכולות להיות זולות יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע

אני כרגע סטודנט שמסיים שנה שנייה

אני כבר שנתיים עם הלנובו T400 ואני מאוד מרוצה.

גם אני גרתי שנה בקמפוס, ואני אומר לך מניסיון אישי שאתה לא תסתובב כל יום כל היום עם מחשב של 14 אינטש על הגב.

אתה תפחד שיגנבו, יהרסו, יפול וכ"ו וכ"ו וכ"ו.

המחשב הולך לצאת מהחדר שלך פעמים מעטות אם בכלל.

לדעתי, מסך 14 קצת קטן לשימוש מסיבי (6-7 שעות ביום) וקצת חבל על העיניים

לדעתי עדיף לך לפזול לכיוון מסכי ה15 אינטש כי רוב הזמן אתה תהיה עם המחשב בחדר ובשביל הפעם בשבוע שבועיים שבאמת תתנייד איתו אתה כבר תסתדר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...