למי עוד מת HD103SJ? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למי עוד מת HD103SJ?

B.D.B

Recommended Posts

אחד מת אחרי 11 חודש, השני שקיבלתי במקום זה שמת, מת אחרי 3 חודשים מבלי שהיה בשימוש (היה מחובר אבל לא היה עליו ולו ביט אחד של מידע). בנתיים פנדה פשטו את הרגל. בכל מקרה אני עם HDD-ים של סאמסונג גמרתי. זה שהם הכי מהירים לא עוזר לי הרבה אם הם מתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך סיבה לדאוג.

אני חושב שלי יש קצת יותר ניסיון עם דיסקים של , ספציפית ה-103SJ, ואני חייב להגיד שפשוט היה לך מזל נאחס. אבל לגמרי.

מתוך מאות שמכרתי, המספר של הדיסקים שחזרו ל-RMA הוא חד ספרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה אני עם HDD-ים של סאמסונג גמרתי. זה שהם הכי מהירים לא עוזר לי הרבה אם הם מתים.

הם לא בהכרח הכי מהירים, הם פשוט הכי, או בין הכי, משתלמים בשקלול של ביצועים, צריכת אנרגיה, פליטת חום, אמינות ומחיר.

אז כן, קרס לך הכונן. זה קורה. אין שום סדרת כוננים שהיא 100% אמינה במובן ששיעור מסוים מהם לא יתקלקל לאחר זמן מה. השאלה היא מה שיעור התקלות. בכל רחבי הרשת יש במצטבר כמה מאות טובות (אולי אפילו קרוב לאלף או אולי אף אלפים) של ביקורות משתמשים שלא מדווחים על תקלות. זאת סטטיסטיקה שאפשר להסתמך עליה בצורה יחסית טובה. להבדיל מכוננים בודדים שכושלים (ולא שאני חלילה מאשים אותך, אבל גם לסביבת העבודה של המשתמש יש חלק בכך. לדוגמה שימוש בספקי כוח ג'נריים, עבודה עם המערכת ללא אל-פסק בסביבת מתח לא יציב ועוד) אז כשיש תקלות אמיתיות, כלומר פגם בייצור או בקושחה של כונן, הן צפות די מהר ועולות על-פני השטח באופן גורף.

כך שאני מסכים לגמרי עם TheHunter, אין שום סיבה אמיתית לחשוד או לפקפק ב"אמינות" של הכוננים מתוצרת .

וזה שאתה פוסל כוננים של יצרן מסוים זאת זכותך המלאה, אבל כצרכן אתה הראשון שנפגע מכך שאתה מצמצם לעצמך את מבחר החומרה שמנו אתה יכול לבחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ההערה על הספק הופנתה אליי, אז הדגשתי מראש שאני לא מפנה את האמירה כלפיך אלא מציג תמוה כללית יותר.

חלק מהכוננים שהם לא DOA עשויים להתקלקל עם הזמן גם בעקבות פעולות וסביבת העבודה של המשתמש.

ולדעתי יש לך פה פשוט מזל רע. קשה לך אולי לראות ולקבל את זה כי אתה כועס על כל המצב וזה מובן. אבל אני לפחות לא שמעתי על שום בעיית אמינות גורפת עם הכוננים האלה ואני גם לא חושב שאם תפסול את היצרן מעתה והלאה אז שזה ישנה משהו, לא בעתיד ובטח שלא עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ההערה על הספק הופנתה אליי, אז הדגשתי מראש שאני לא מפנה את האמירה כלפיך אלא מציג תמוה כללית יותר.

חלק מהכוננים שהם לא DOA עשויים להתקלקל עם הזמן גם בעקבות פעולות וסביבת העבודה של המשתמש.

ולדעתי יש לך פה פשוט מזל רע. קשה לך אולי לראות ולקבל את זה כי אתה כועס על כל המצב וזה מובן. אבל אני לפחות לא שמעתי על שום בעיית אמינות גורפת עם הכוננים האלה ואני גם לא חושב שאם תפסול את היצרן מעתה והלאה אז שזה ישנה משהו, לא בעתיד ובטח שלא עכשיו.

אני לא פוסל את היצרן אלא רק את חטיבת הכוננים הקשיחים שלו וגם זה רק בדורות הנוכחיים\קרובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן צודקים המסנגרים על הדיסקים של סמסונג בכלל והדגם הזה בפרט.

מנסיוני הלא מבוטל... החברה עם הכי הרבה פאקים בדיסקים היא בכלל והכי מעט היא . כל השאר באמצע איפה שהוא.

לא המון תלוי בסביבת העבודה (ספק כח מעולה, קרור, מיקום), כמעט הכל תלוי בה.

ברור שכל אותם מליוני משתמשים שיש להם את הדיסק הזה והוא עושה להם את העבודה, לא יעלו על דעתם לכתוב עליו מילה טובה, אבל לכל מי שיש תקלה.. יפציץ כל פורום/פייסבוק/וכו' אפשרי וצריך לקחת את הדברים בפרופורציה הנכונה.

בארץ במיוחד, מכיון שאין לנו משרד תמ"ת באמת, מי שקונה דיסק כזה בנפרד מהמחשב, רצוי שישאל מי היבואן שלו, כי יש הבדלי איכות בייצור וכמובן במחיר. לא ארחיב כאן.. המבין יבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלפתי כבר 3 כוננים כאלו בתקופה של שנתיים

אבל! הם עובדים אצלי ב-RAID 1 והמחשב שלי אינו כבה לעולם וכל הזמן מוריד או מעלה ל-P2P.

מה שאני מתכוון הוא שאני אונס סדרתי ומבוצעת אליהם כתיבה וקריאה 24/7 כל שנייה.

אין מה לעשות, מחשבים הדומים לשלי אונסים בסיטונאות ושום כונן ביתי לא יועד לעמוד בעומסים כאלה.

לדעתי הביצועים, עלות והנפח שלהם - אין להם אח ורע בשום דבר. אני מאשים את העומס שהם עומדים בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...