אני איש IT מתחיל ורציתי לשאול שאלות כלליות. - עמוד 2 - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני איש IT מתחיל ורציתי לשאול שאלות כלליות.

7278608

Recommended Posts

תן לי לנחש, אתה בהתקנת DC חדש,

בתוך הDCPROMO אתה מקבל חלון שאומר לך שDC צריך כתובת סטטית.

אז זהו, שבסביבת ניסוי\מעבדה ניתן לעבוד גם אם כתובת מDHCP.

כדי להבין מאיפה הדרישה הזאת מגיעה.

קלינטים פונים לDC לפי כתובת IP (או resolve דרך DNS, WINS וכו).

במקרה והכתובת משתנה הקלינטים (קלינט זה מחשבים של משתמשים, שרתים, מדפסות וכל אוביקט בעצם בAD) לא יצליחו ליצור קשר עם הDC.

מכיוון שאתה מקים סביבת לימוד בבית ואין לך קלינטים (אולי 1-2 שתעשה בשביל בדיקות אבל אני בספק)

בקיצור - פשוט תעשה נקסט.

אם תקרא את הודעת השגיאה תראה שניתן להמשיך אבל זה לא מומלץ...

עוד משהו, אתה עובד על WIN2008 פיזי? כלומר התקנתה את המערכת הפעלה על המחשב שלך?

אני ממליץ לך לעבוד עם WIN7 כמערכת הפעלה.

לך לאתר של VMWARE ותוריד גרסת ניסוי של VMWARE Workstation.

תתקין לך מערכות הפעלה ושרתים בתור מכונות ווירטואליות.

ככה תקבל 2 דברים...

1. אפשרות לנהל סוויצ ווירטואלי (ואז כמובן ניתן להפעיל DNS, DHCP ו... כתובות קבועת).

2. להריץ מספר מערכות מבקביל. (איך תבדוק שהDC באמת עובד תקין?... תתקין עוד מחשב פיזי וכו...)

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם תודה על ההיענות.

עשיתי את זה עד היום אם vbox ועכשיו אני באמת יעבור ל VMWARE. אז אתה אומר שזה תקין להשאיר את זה על אוטומטי? אבל אם הייתי עכשיו עובד בחברה מסויימת זה לא תקין.

ניסתי את מה שרשמת אם הכתובת ip האלה וזה לא עבד, צילמתי לך את הפלט של ipconfig כדי שתיסתכל.

תודה

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה קצרה - כן. בחברה אתה תפעל כמה שיותר לפי הספר. אם אתה רואה במקום כלשהו DC שמוגדר לעבוד עם כתובת IP מDHCP...

בוא נגיד שזה לא מקצועי...

עכשיו, קבל הסבר קטן שיעשה לך קצת סדר, אני מצטער שזה ישמע ארוך וטרחני, אבל הלוואי ומישהו היה מסביר לי את זה בתחילת דרכי...

אתה צריך להפריד בין הדברים,

בIT נהוג לדבר בסביבות.

יש פרוד (Production) - זו סביבת היצור. בסביבה הזו הכול פועל באמת וצריך זמינות מירבית. בסביבה כזו אנו נרצה שהדברים יהיו כמה שיותר מושלמים - כמו בספר, בלעז אנחנו אומרים Best Practice (כלומר עובד באופן אופטימלי כפי שתיכננו זאת). מיקרוסופט מוציא Best Practice לכל דבר, זה בעצם הדרך שבה הם מתכננים שדברים יעבדו, ובגדול ככה זה צריך לעבוד בסביבות הפרוד.

הסביבה הזאת היא כמובן החשובה ביותר. בארגונים גדולים כל שינוי בסביבה הזאת מצריך אישור (טפסים, ישיבה וגם מצגת לפעמים)

לאחר מכן יש סביבות שונות של TEST, BETA, DEV, STAGE - הסביבות האלו יכולות להיות דברים שונים. לדוגמה אם יש לי מערכת שפועלת בפרוד (למשל exchange) ואני רוצה לבחון פיצר חדש או דבר דומה אני כמובן לא יעשה זאת בסביבת הפרוד. אני לא רוצה בטעות לעשות שגיאה או משהו שיפגע עכשיו ב2000 משתמשים שעובדים באוטולוק. איפה אני כן יכול לעשות זאת? בדיוק - בסביבת הTEST שלי. (סביבות BETA, DEV ושות מיועדות יותר למקומות שמתבצע בהם פיתוח ושם המפתחים יכולים לבצע בדיקות של הקוד ושל האפליקציה שהם מפתחים)

מה זה בעצם סביבות? איך זה בנוי?

ברוב המקרים אין הפרדה בין השרתים, כלומר הם יכולים להיות על אותו LAN.

למשל דוגמה לשמות שרתים -

exch-prod

exch-test

ההבדל הוא במי שיגש אליהם.

בעוד כל המשתמשים יגדרו ללכת לexch-prod, אתה יכול לגשת גם לשרת הניסוי (exch-prod), ככה לפני שאתה מבצע שינוי שאתה לא בטוח בו בסביבת הפרוד אתה יכול לבחון את הדברים בסביבת הניסוי.

עוד סביבה שלא דיברתי עליה היא סביבת DR. כלומר אתר גיבוי. מתיחסים לזה כסביבה נפרדת מכיוון שלרוב (לפחות אמור) זה העתק של הפרוד. זה סביבה שגם בעיקר נהוגה בארגונים גדולים. זה מאפשר במקרה של אסון (שריפה, טיל וכו) לעבור אתר ולאפשר המשכיות עסקית.

למה אני מספר לך את כל זה...

בבית אתה מקים סביבת ניסוי, הרי אתה לא הולך להוסיף את הלפטופ של החברה ואת המחשבים של השכנים לדומין והמחשב שלך הוא לא באמת שרת... זה בסדר לא לעבוד לגמרי לפי הספר. אבל כן חשוב שתדע מה הBEST PRACTICE.

עוד משהו, אתה חייב לדעת על NETWORKING. זה באמת בסיס של IT. הייתי ממליץ לקרוא מדריך ולנסות ללמוד את זה לפני שתמשיך.

עוד משהו 2 - מה אתה לומד? 70-640?

עוד משהו 3 - (כי אני כבר בשוונג) עזוב כתובת קבועה - תתקין 7. ועליו VMWARE.

יהיו לך הרבה בעיות בהמשך עם תמשיך עם מחשב פיזי שמחובר לראוטר.

דרך VMWARE תהיה לך האפשרות להפעיל סוויץ ווירטואלי ותוכל להתנסות בלהגדיר VLAN וכו... הנה דרך מצוינת ללמוד על NETWORKING קצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

כן אני עובד על 70-640

אני ייקח לצומת ליבי על מה שאמרת ואני ימשיך לתרגל כמה שיותר. ותודה על הפרטים

* כן העליתי את כל הפלט והראוטר שלי הוא SIEMENS SL2-141, מתי שזה על אוטמט אז הוא מוצא את ה DHCP. והכל בסדר אבל שאני שם

את זה ב stati אם הכתובת שהבאת לי. הוא לא מוצא כלום וגם אני לא יכול להיכנס לאתר של 10.0.0.138 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הרשת בנויה?

יש לך בכניסה לבית?

אל הנתב מחובר מחשב/מחשבים?

השרת רץ על ברזלים או בסביבה וירטואלית? אם וירטואלית אז איזה?

מה רץ על הברזלים?

אם מדובר על וירטואלית. אז במערכת ההפעלה שעל הברזלים:

תביא את הגדרות הרשת.

צריכים להיות לפחות 2 כרטיסי .

אחד אמיתי שהולך לנתב (אם יש)

ואחד וירטואלי שהולך לצד הוירטואלי,

תביא כתובות IP נטמסק וGW של שניהם

בצד הוירטואלי

תביא כתובות IP נטמאסק וGW

הצד הוירטואלי עובד על ברידג', NAT , הוסט אונלי, או משהו דומה? תביא פרטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...