המחשב לא עולה, נדלק אך לא עולה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב לא עולה, נדלק אך לא עולה

MasterDK

Recommended Posts

בוקר טוב ושבוע טוב.

היום בבוקר ניסיתי להדליק את המחשב שלי כרגיל, המפרט הוא

Intel I3

Gigabyte GA-H55M-S2H

2GB Kingston x 2

Samsung Spinpoint 500GB

SeaSonic S12II Bronze 430W

וגיליתי שהוא נדלק אך לא עולה ואין POST. פתחתי את המארז וראיתי שהמאוורים מסתובבים. כמו כן על הלוח אם שלי יש מה שנקראה Phase Leds, 4 נוריות ליד הסלוט הימני של הזכרון שכולן היו דולקות (2 ירוק, 1 צהוב, 1 אדום) הבנתי מהאינטרנט שזה כנראה מצב רגיל על שהוינדוס לא עולה, אך מעולם לא שמתי לזה לב.

הוצאתי את כל הזכרונות (2 סטיקים) הדלקתי והמחשב ציפצף ללא הפסקה (עכשיו שאני חושב על זה לא ספרתי את כמות הציפצופים וכיביתי את המחשב באמצע).

הכנסתי את הסטיקים אחד אחד לכל סלוט בתורו וניסיתי להדליק, אותו המצב, אין POST המאוורים מסתובבים.

כמו כן שמתי לב שאין בכלל פניה להארד דיסק (הנורות לא נדלקת/מהבהבץ כמו הנורית של ה לדוגמא).

דבר אחר ששמתי עליו לב הוא שהמאוור של המעבד לא תמיד מסתובב כלומר אני יכול להדליק את המחשב וכל המאוורים יסתובבו או שאני יכול להדליק והמאוור של ה CPU יתחיל להסתובב ואז יפסיק.

אשמח לעזרה לאיתור הבעיה. יש לציין שעד כמה שזכור לי כל הרכיבים עדיין באחריות ונרכשו ב IQPC (חוץ מהספק) אבל בגלל שהם נמצאים באשדוד ואני בתל אביב זה קצת בעיה לשלוח להם את המחשב למעבדה (כמובן אם לא יהיה פתרון אני אממש את האחריות שלי).

נ.ב. לא עשיתי או משו בסגנון, המחשב בן שנה וחצי.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי כמו שאמרת. המעבד שלי מכיל גם כרטיס מסך בתוכו I3. הדלקתי את המחשב עם לוח אם, מעבד וספק כוח וקבילתי ביפים שכנראה מעידים על (איזה 20 ביפים מהירים מאוד). הכנסתי סטיק אחד (כל אחד בתורו בכל אחד מהסלוטים) ולא קיבלתי אף ביפ (אפילו לא הביפ של הפוסט). אני חושב שהבעיה היא בלוח אם או במעבד. מה עלי לעשות לפני שאני שולח אותו למעבדה?

תודה רבה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם זה בידיוק ההגדרה המדיוקת..... אולי נשמעתי קצת דביל.

אבל קרה לי כבר בשני מחשבים בעבר, שהרכבתי וחיברתי + ביצוע אנליזה בתוך המארז כמה וכמה פעמים, נסיתי להדליק באמצעות טסטר, והמחשב לא נדלק.

רק כשיחברתי את המחשב מחוץ למארז הוא נדלק בצ'יק... לא יודע איך להסביר את זה. הייתי בטוח שהבעיה הייתה בלוח האם.

אולי הצטברות של אבק ושערות שגרמו לחשמל סטאטי... לא יודע בידיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...