מתלבט איזה דיסק קשיח לקנות, תקציב עד 6K, למשחקים ושימוש כללי. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט איזה דיסק קשיח לקנות, תקציב עד 6K, למשחקים ושימוש כללי.

PowerUser

Recommended Posts

שלום

אני קונה מחשב חדש בקרוב, לא רוצה OC ולא רוצה SLI, אין לי כח וחשק להתעסק עם זה..

לא מתכנן לשדרג בעתיד, אני מחליף מחשב כל שנתיים-שלוש, יש לי וינדוס לא צריך לרכוש,

יש לי ציוד הקפי ויש מסך 23 אינצ' 1920 1080, מעדיף לא לנצל את כל התקציב,

עברתי על מפרטים מומלצים ונראה לי שאני דיי סגור על המפרט, חוץ מדיסק קשיח,

חשבתי על מעבד I5-2500K, לוח מבוסס על P67 - אולי P8P67M

זיכרון 2x4gb 1600 כי זה לא כלכך יקר.. כרטיס מסך כנראה GTX570

ספק כח, מארז, מאוורר - סטנדרטיים, ראיתי כבר הרבה המלצות פה אני פשוט אבחר,

לדעתי מה שנשאר זה דיסק קשיח, ואני דיי רוצה , עבור מערכת הפעלה..

אז רציתי לדעת מה זה ה6GB שראיתי שיש בלוח, ויש גם דיסקים שהם 3GB ויש 6GB

אז צריך 6GB כדי שהלוח ינוצל כמו שצריך ? והאם כדאי לקנות 2 קטנים או אחד גדול ?

קראתי שלא כדאי לעשות raid 0 כי אז לא אוכל להשתמש בtrim ? וגם שההבדל בביצועים הוא זניח ומורגש רק בבנצמרקים ?

זה נכון ?

נראה לי שנשאר לי בתקציב איזה 800 שח עבור איחסון, רק לוינדוס כי לחומר וגיבויים יש לי דיסקים רגילים אחרים..

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה מפרט, תוריד את הקשיח מהכותרת - לא רלונטי.

אם אתה לא רוצה OC אז למה מעבד K ולוח P67?

אם אתה רוצה אז RAID לא רלונטי עבורך.

ה-3GB וה-6GB מתייחסים לממשק SATA (מוכרים גם כ-SATAII ו-SATAIII). דיסקים קשיחים רגילים לא צריכים יותר מ-SATA 3Gbit/s

בשביל לנצל את מלוא המהירות שלהם, שתומך SATA 6Gbit/s כן ינצל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד דבר שכדאי לשים לב אליו, המהירות של די גבוהה, כך שלא מאד שווה להתחיל לבנות RAIDים שלהם. קנה מהיר, עם נפח בהתאם לתקצב ותקבל ביצועים מצוינם.

מעבר לזה, GIL28 צודק, רד ל2500 הרגיל - הK נועד בעיקר לOC. ולוח H67, שיהיה זול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא רוצה OC אז למה מעבד K ולוח P67?

זה פסיכולוגי.. אני לא רוצה לחסום את האפשרות בעתיד רק בשביל לחסוך כמה גרושים..

וגם יציאת כרטיס מסך מובנת בלוח שלא בשימוש... עושה לי לא טוב..

אם אתה רוצה אז RAID לא רלונטי עבורך.

למה ? ראיתי למשל ביוטיוב או סתם בנצ'מרקים שאנשים עושים raid 0 לדיסקים ssd

ה-3GB וה-6GB מתייחסים לממשק SATA (מוכרים גם כ-SATAII ו-SATAIII). דיסקים קשיחים רגילים לא צריכים יותר מ-SATA 3Gbit/s

בשביל לנצל את מלוא המהירות שלהם, שתומך SATA 6Gbit/s כן ינצל.

כלומר ללכת על אחד מאלה ?

Corsair Force Series 3

Crucial m4 2.5-inch SATA 6GB/s

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז שים לב שאתה מציין ומבקש דבר אחד בעוד שאתה רוצה דבר אחר. אם אתה לא רוצה לחסום OC אז אתה לא צריך לרשום, שאתה לא מתכנן OC. אתה צריך לרשום, סביר שלא יבוצע, אבל רוצה לשמור על האופציה.

לגבי יציאות תצוגה שלא בשימוש, פה דווקא כדאי לשים לב לערכים המוספים של זה, נתחיל בזה שאם יש אותם, ויש לך בעיה בכרטיס המסך הנפרד שלך, זה כבר נותן לך איזשהו כלי מאבחן, בנוסף אם מתקלקל לך הכרטיס הנפרד, אתה לא חייב להשבית את המערכת כולה.

זה שאנשים עושים בנצ'ים עם קונפיגורציות כבדות מאד, לא פעם בא בסך הכל כדי לתת נקודת מבט על מה שאפשרי ומה שלא, לא בהכרח שזה משתלם או חכם. אני לא מכיר יותר מדי אנשים שעושים שימוש בSSD בRAID 0 בשלב זה.

לגבי שני הSSDים שציינת - שניהם בחירות הגיוניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי שני הSSDים שציינת - שניהם בחירות הגיוניות.

נראה לי שהם יקרים מדי, 60GB זה קטן מדי, ממש גבולי, אני צריך 120, והם עולים אני חושב 1700

הביצועים של דיסק SSD 6GB באמת יהיו משמעותיים מאשר SSD 3GB ?

אני מרגיש שכאילו חבל לקנות דיסק 3GB ולחבר ללוח אם שיש בו 6GB...

אולי אני אלך על 120GB קצת פחות מהירים, ocz agility 3 או c300 ? שעולים 1200..

הקטע של הraid ש2 דיסקים של 60GB עולה בדיוק כמו אחד של 120 אז זאת לא בעיה לעשות raid

אבל אני לא יודע אם זה באמת משפר ביצועים ברמה כזאת שכדאי להתעסק עם זה ולהסתכן בבעיות,

כמו שSLI נותן לפעמים ביצועים טובים יותר באותו כסף אבל לא תמיד, ולפעמים יש אפילו חיסרון, אם משחק מסויים לא תומך בSLI אז כאילו יהיה חבל שאין לי כרטיס אחד במקום שניים.

ולגבי כרטיס מסך, יש לי כרטיס ישן שאני יכול להשתמש אם משהו יקרה לכרטיס הראשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ל- . אני משתמש בSSD של 80 GB הוא מספיק למערכת ההפעלה ,תוכנות ומשחקים הכי שימושיים + מספיק מקום לא מנוצל כדי לאפשר מרווח מחיה טוב. (אני אבדוק בבית בדיוק כמה זה תופס)

הוא לא בא להחליף את הדיסק הקשיח שם תמצא תמונות, סרטים, מוזיקה ומשחקים פחות רלוונטים.

החוויה של תגובה מהירה, הדלקה מהירה הוא מדהים (אבל זה תענוג יקר יחסית לתמורה)

המטרה היחידה היא לתת לך זמן תגובה מהיר לדברים הכי שימושיים שלך. ולזה לא צריך הרבה מקום. (בניידים זה נותן מימד יותר חשוב של אמינות ועמידות בטלטלות)

בקשר לרייד של כרגע זה רק כמות מועטה של מכורים לבנצמרקים - לא באמת נותן לך משהו לשימוש יומיומי וגם לא לגיימינג...

לדעתי חבל להשקיע על זה את הכסף (או להתפשר על מהירות או איכות בשביל זה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אז אני יורד מהרייד

אני רק לא יודע אם כדאי SATA III או SATA II

כי פסיכולוגית אם יש בלוח את הטכנולוגיה החדשה יותר, זה יבאס לשים דיסק ישן ולא לנצל את הטכנולוגיה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע זה כמו שתקנה לוח עם ארבעה יציאות pci-ex ובשביל שלא, איך אתה אומר - תתבעס פסיכולוגית - אז תקנה ארבעה hd6950. תוציא מה שאתה יכול מהתקציב שלך אבל אל תגזים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע זה כמו שתקנה לוח עם ארבעה יציאות pci-ex ובשביל שלא, איך אתה אומר - תתבעס פסיכולוגית - אז תקנה ארבעה hd6950. תוציא מה שאתה יכול מהתקציב שלך אבל אל תגזים

חחחח.. יש בזה משהו

אבל שמע, זה לא שיש לי מקום אחר לשים את הכסף, הרי אני לא צריך עוד או כ.מסך/מעבד יותר טוב,

נשאר לי בתקציב איזה אלף ומשהו שח,

דיסק 60GB זה קטן מדי, אני לא רוצה להיות לחוץ ...

אז נשאר לי לבחור איזה דיסק לקנות SATA בסביבות 100GB

וההבדל בין SATA 3 לבין SATA 2 נראה לי לא בשמיים,

אז למה לא "להשקיע עוד קצת" וללכת על הטופ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Hagaix - לא צריך להגזים.

פותח הת'רד - כדאי לך לעשות חושבים, מה עדיף לך בסופו של יום, לעשות את הקניות שלך על בסיס מה שייתן לך את התמורה המירבית, או על בסיס קונספציות ארץ ישראליות מצויות ושגויות של מי שלא מבין מדי בתחום או מאמין באמונות תפלות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Hagaix - לא צריך להגזים.

פותח הת'רד - כדאי לך לעשות חושבים, מה עדיף לך בסופו של יום, לעשות את הקניות שלך על בסיס מה שייתן לך את התמורה המירבית, או על בסיס קונספציות ארץ ישראליות מצויות ושגויות של מי שלא מבין מדי בתחום או מאמין באמונות תפלות?

צודק ב100%,

עשיתי חושבים,

אני הולך על קונספצית ארץ מצויה... ראה את הפוסט החדש שלי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...