המלצה לשדרוג החומרה במחשב (לוח אם + מעבד) - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לשדרוג החומרה במחשב (לוח אם + מעבד)

sufgi123

Recommended Posts

יש לי היום מחשב עם מעבד Q6600 ולוח אם מבוסס צי'פ P35.

אני עובד במקביל עם הרבה יישומים פתוחים, העתקות של דיסקים קשיחים וניגון סרטי HD (לעיתים כל זה במקביל) .

במצב הנוכחי המחשב מקרטע ולא עומד בעומס, אני מעוניין להחליף את לוח האם והמעבד.

האם צריך להחליף עוד רכיב או שזה מספיק ?

אני יותר בכיוון של מעבד i5 או i7 , ולוח אם תואם של גיגבייט (או חברה אחרת אם מישהו ימליץ).

התקציב למעבד ולוח אם הינו כ 2000 ש"ח (אפשר לחרוג מעט) .

אשמח לקבל המלצות.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד שלך מעבד טוב מאוד גם היום שלא אמור להגביל אותך בשימושים שתארת ואפילו לא במשחקים (כאן זה כבר תלוי בעוד גורמים כמובן).

אתה יכול לתאר קצת מה הכוונה בהמון יישומים במקביל? אתה יכול לבדוק במנהל המשאבים של המערכת כמה נמצא אצלך בשימוש במצב שאתה מגדיר כעבודה בעומס (כלומר עם כמות היישומים הממוצעת שאיתם אתה עובד במקביל, כולל כל מיני פעולות שאתה אולי מריץ ברקע).

באופן עקרוני עבור עבודה עם מספר יישומים פתוחים חשוב בעיקר . למעבד תפקיד משני אלא אם כן מדובר ביישומים שכולם מבצעים פעולות כלשהן ברקע גם כשאינם ב"שימוש" ישיר שלך. לפי התיאור שלך ייתכן שגם מערכת האחסון מגבילה אותך (ופה אין ממש מה לעשות בתקציב שפוי ואפילו בכלל).

אני מציע שתתחיל בבדיקת צריכת הזכרון ולאחר שיהיה את המידע הזה ניתן יהיה לקבוע עם ההנחה שהוספת נפח תעזור לך במה שאתה מחפש להשיג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב העבודה שלי היא בטיפול בקבצי סרטי HD .

זה כולל העתקות מדיסק קשיח אחד לדיסק נייד, פתיחת קבצי rar גדולים, בנייה מחדש של קבצי mkv (לעיתים מספר קבצים במקביל), ניגון סרט HD מלא 1080P,הורדה של תכנים, גלישה באינטרנט, וכאמור כל זה במקביל .

אני משתמש במערכת הפעלה 7 32 bit , ואין לי צורך בשימוש במשחקי מחשב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד שלך אמור להתמווד עם כל מה שתארת ללא שום בעיה. אם אתה רוצה להפיק ממנו קצת יותר ביישומים המנצלים ליבה בודדת, תעשה לו OC לאזור ה-3-3.2GHz.

בחלק מהשימושים מערכת האחסון היא קצת צוואר הבקבוק, אבל כאמור, זה די מצב נתון ואין הרבה שאתה יכול לעשות בנדון.

עד שלא תבדוק את צריכת הזכרון של המערכת שלך בפועל בשימוש אופייני, לא ממש ניתן יהיה לקבוע אם הוספת תועיל במשהו (סביר להניח שכן אבל לפני שהולכים לקנות כדאי לבצע מספר בדיקות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפעולות שציינתי נעשות לרוב עם דיסקים קשיחים שונים בו זמנית.

כשזה נעשה עם אותו הדיסק, אין מצב שאני אצליח לבצע 2 פעולות במקביל ללא קרטועים.

בגלל מערכת ההפעלה, גודל הזכרון המקסימלי הוא כ 4gb, עד כמה שידוע לי הגדלת הזכרון תצריך החלפת מערכת ההפעלה ל 64bit.

אין לי נסיון עם OC, ואשמח לקבל הפנייה למדריך או הסבר קצר.

בנוסף, שאלה שלא קשורה..., בלוח האם יש לי 8 יציאות sata שאינן מספיקות ויש לי צורך בעוד לפחות 4.

האם יש כרטיס הרחבה עם יציאות sata פנימיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה זקוק ליותר מ-3.25-3.5GB של נפח זכרון (הנפח בו שתוכל להשתמש במסגרת מערכת 32 סיביות) אז לא תהיה לך ברירה אלא לעבור למערכת 64 סיביות.

אם אתה יכול להסתדר במסגרת הנפח הזה (ורוב המשתמשים באמת יכולים, אך בגלל שאני לא באמת יודע מה דפוס השימוש שלך וכמה ואיזה תוכנות פתוחות ברקע, אז לא ניתן לקבוע בוודאות), אך 2GB קרובים ללהגביל אותך, אז בהוספת עוד זכרון תהיה תועלת.

ניתן לקנות כרטיס הרחבה שיוסיף לך חיבורי SATA. אין פה ממש איזה דגם מומלץ או לא, אבל אולי כדאי לך להתייעץ על-כך בפורום אמצעי .

בנוגע ל-OC, תריץ חיפוש בפורום וברשת, לא חסר מידע בנושא. אבל לפני שמתחילים אתה צריך לוודא שיש לך מספיק טוב שיאפשר לך לבצע OC וספק כוח מתאים שיאפשר את ה-OC. תוכל להתייעץ בנושא בפורום אובקרלוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...