זקוק למצלמה דיגיטלית, תקציב מוגבל של עד ל-400 ש"ח - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק למצלמה דיגיטלית, תקציב מוגבל של עד ל-400 ש"ח

RayZ

Recommended Posts

חוששני שאני אזדקק למצלמה דיגיטלית, העניין הוא שהתקציב שלי נורא מוגבל והגג שאני יכול לגרד זה ה-400 ש"ח.

אשתדל שלא להציג דרישות גבוהות מדי, אך בכל אופן המצלמה מיועדת לצילום עצמים קרובים ופחות נופים או עצמים רחוקים, לכן חשוב לי מאוד עניין הרזולוציה והחדות בכדי שלא יווצר מצב של תמונה מגורענת.

• מה התקציב הכולל למצלמה, סוללות וכרטיס זכרון? עד 400 ש"ח.
  • אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? צילום עצמים קרובים על גבי רקע לבן, בדרך כלל בתנאי תאורה בינוניים- לא לאור יום אלא לאור נורות.
  • האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ). השימוש בפלאש יהיה מאוד מצומצם, אני מתבסס על יותר תאורה בסביבה מאשר תאורת פלאש.
  • האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, חצובה הכרחית לצילום נופים ליליים. העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח. שלילי.
  • האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? לידיעתך, פלאש חיצוני מאפשר לצלם בקלות תחת תאורת חדר - ללא מריחות תנועה כתוצאה מרעידות היד או תנועה בנושא, ועם תוצאות הרבה יותר מחמיאות מאשר עם פלאש פנימי. העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש. התקציב מן הסתם לא מאפשר, אז לא.
  • האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? בהחזקת המצלמה ביד כן, פחות באור חלש. בינוני, כפי שאמרתי.
  • האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה שם היצרן והדגם, ומה חסר לך בה? אין לי מצלמה דיגיטלית, אני משתמש באחת שלא שייכת לי באופן זמני.
  • האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? לצפות על גבי מסך.
  • מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך? שים לב שמכפלת הזום (למשל X10) אינה נתון מועיל בבחירת מצלמה. הנתון החשוב הוא טווח העדשה במ"מ. המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים. עבור השימושים הללו הנושא פחות חשוב לי.
  • כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור שנכנסת לכיס? האם עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך? אין חשיבות לאלו בעיני, בודאי שלא אתפשר עליהם על חשבון איכות התמונה.
  • האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? פתוח להצעות.
    תודה רבה על כל עזרה שתגיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אור נרות נחשב לתנאי תאורה קשים, לא בינוניים.

כל תאורה שחלשה מ... נגיד האור הטבעי בחוץ קצת לפני הדימדומים, נחשב לחלש.

כל תהיה בעייתית באור הזה, אלא אם משתמשים בחשיפה ארוכה מאד בשילוב עם חצובה.

כל במחיר הזה תוציא תמונה מגורענת מאד. במיוחד אם לא יהיה לה מצב שליטה ידנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שכתבתי, שהשאלתי. אני לא זוכר את הדגם (למעשה לא בדקתי)...

אני רק בטוח שהיא לא הייתה יקרה בכלל והיא יחסית סיפקה אותי כשצילמתי בבערך ISO 400 עם תאורה חזקה (לא של יום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...