2GB מתוך 4GB שמישים בזיכרון או בעייה אחרת המשפיעה על המחשב - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

2GB מתוך 4GB שמישים בזיכרון או בעייה אחרת המשפיעה על המחשב

UponTheRose

Recommended Posts

שלום, המחשב שלי איטי מאוד בחודשים האחרונים ואני לא הבנתי למה

יצא לי לברר וכנראה שמצאתי את שורש הבעייה - הזיכרון במחשב

יש לי מערכת ווינדוס 7 עם מעבד אינטל i5 ויש לי זיכרון של 4GB אבל כשבדקתי עכשיו בMy Computer זה ציין את הדבר הבא:

Installed memory (RAM): 4.00GB (2.00GB usable)

בדקתי בPerfomance ובאמת יש לי הגבלה של 2GB זיכרון, למה?

בציון של 7 המערכת שלי מקבלת 7+ אבל הזיכרון קיבל 5.5 ומשהו פה לא מסתדר לי

האם הזיכרון שלי פגום???

אני אשמח מאוד לתגובות שיעזרו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הווינדוס 7 שלך הוא 32 ביט, נכון? אם כן, אתה לא יכול להשתמש בכל 4GB הזיכרון שיש לך.

בכמה אתה כן יכול להשתמש תלוי במגוון דברים, אבל בדרך כלל הדבר העיקרי שמשפיע זה הזיכרון הגרפי. יש לך במקרה כרטיס מסך עם 2GB זיכרון?

כך או כך, 2GB אמורים להספיק כדי שהמחשב שלך לא ירגיש איטי (תלוי בשימושים, אבל עדיין), לכן מן הסתם הבעיה היא במקום אחר ולא בזיכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערוך בבקשה את כותרת הדיון לכותרת עניינית על-פי חוקי הפורום.

כדי להפוך את הכותרת לעניינית תמצת בה את השאלה. לדוגמה 2GB מתוך 4GB שמישים.

בנוסף למה שכתב yonizaf:

Run>msconfig>Boot (tab)>Advanced Options>Maximum Memory

אם האפשרות מסומנת תבטל פשוט את הסימון ובאותה הזדמנות תבטל גם את הסימון מה-Number of Processors. כמובן שבסיום יהיה עליך להפעיל את המחשב מחדש כדי שהשינויים ייכנסו לתוקף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הווינדוס 7 שלך הוא 32 ביט, נכון? אם כן, אתה לא יכול להשתמש בכל 4GB הזיכרון שיש לך.

בכמה אתה כן יכול להשתמש תלוי במגוון דברים, אבל בדרך כלל הדבר העיקרי שמשפיע זה הזיכרון הגרפי. יש לך במקרה כרטיס מסך עם 2GB זיכרון?

כך או כך, 2GB אמורים להספיק כדי שהמחשב שלך לא ירגיש איטי (תלוי בשימושים, אבל עדיין), לכן מן הסתם הבעיה היא במקום אחר ולא בזיכרון.

אתה צודק המערכת היא 32 ביט אבל הכרטיס מסך בעל 1GB

2GB לא מספיקים ככל הנראה, אני מסתכל בperfomance ורואה שימוש כללי של 1.5GB של הזיכרון ויותר! לפי מה שהבנתי תוכנות כמו וסטים לוקחים הרבה מהזיכרון כולל הפעלת משחקים

השאלה היא- איך אני מעדכן את ל64 ביט? זה קל או שצריך להתקין מחדש את ווינדוס?

האם מערכת 64 ביט תהייה בעל אפקט מאסיבי על תוכנות ועל חומרה?

About:blank, ניסיתי את מה שאמרת והווינדוס כמעט נכשל לעלות במחשב!!

וזה לא עזר בכלל...שאני אשנה את המצב לקודמו?

תודה על עזרתכם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^1+.

מה בכלל היה מוגדר לך שם (ולא, אל תחזיר אליו)?

תיכנס ל- ותוודא שם שהזכרונות מוגדרים בהתאם לנתוני היצרן (תדר, תזמונים ומתח). האם מדובר על שני מודולים זהים או שונים?

כל עוד שלא כל הזכרון של נמצא בשימוש או שאתה ממש מתקרב לכדי עשרות מגה בודדים (1.5 מתוך 2 זה עדיין לא קרוב למצב שבו הזכרון הפיזי שלך מגביל אותך בעבודה שגרתית עם מערכת ההפעלה), וככל הנראה לא זה מקור הבעיה שלך.

מהו דגם המעבד המדויק שלך ומהו דגם הלוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ווינדוס כמעט נכשל לעלות, זה אומר שעשיתי RESTART אחרי השינוי שמסר about:blank

ואז הופיע מסוך שחור והודעה מוזרה של the file is probably corrupted ועוד שורה ארוכה של מלים, אבל אחרי זה עשיתי שוב אתחול והווינדוס עלה כרגיל (אולי זה לא קשור לעניין)

בכל מקרה, המעבד הוא Intel i5 750, לוח אם P55-US3L

זיכרון אני לא זוכר בדיוק אבל כל ה4GB זה אותו יצרן (אני חושב שזה אבל אני אברר בהמשך) 2 זיכרונות של 2GB

לפעמים בperfomance אני רואה את הזיכרון מתאמץ ומגיע ל1.8GB ויש תוכנות שדורשות גם יותר מעשרות מגה.

יכול להיות שהפס רוחב של האנטרנט קשור איכשהו למהירות של המחשב עצמו?

לפעמים אחרי משחק בסטים המחשב תקוע כל כך שעד שהוא זז לוקח כמה שניות ורק אחרי שאני מכבה את סטים המהירות חוזרת לאיטית שהייתה מקודם... :facepalm:

בקיצור אני כנראה אשדרג את המערכת ל64 ביט, איך עושים את זה ומה האפקט על שאר התוכנות והחומרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שינוי בMy computers עדיין 2GB שמישים בלבד...

הבעייה עם האיטיות של המחשב נמשכת כבר הרבה מאוד זמן ואני מחפש את מקור הבעייה (יכול להיות שזאת תוכנה ספציפית שעושקת את הזיכרון וגם את זה אני בודק)

לפי דעתי לשדרג ל64 ביט עלולה לפתור את הבעייה או להתמקד במקום אחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. וידאת ב-BIOS שהזכרון מוגדר כמו שצריך? אין ממש משמעות לזהות היצרן, יש יותר חשיבות לכך שנתוני הזכרונות יהיו קרובים ככל האפשר (ורצוי מאוד זהים). אם זה לא המצב אצלך ויש לך לדוגמה שני מודולים כשכל אחד הוא בעל נתונים שונים, צריך למצוא ולהגדיר מכנה משותף שבו הם יוכלו לעבוד ביחד. פירוט תוכל למצוא בסעיף 6.3 של הסטיקי שאלות נפוצות מעבדים, לוחות-אם וזכרונות.

בסיום תריץ בדיקה של שעתיים-שלוש לפחות (רצוי במהלך הלילה) עם Memtest כדי לוודא שהזכרון תקין. אם אתה מיומן בהרכבת רכיבי חומרה, הייתי גם מוציא את הזכרון ומרכיב אותו מחדש. מנסה להעביר את צמד הזכרונות מהחריצים שבהם הם עכשיו לזוג החריצים הפנוי. אבל אם אתה לא יודע איך לעשות זאת עדיף שתעזר בחבר שמבין או שתוותר כרגע על העניין.

2. תריץ גם בדיקה עם כלי האבחון של יצרן הכונן הקשיח (למען הסדר הטוב כדי לשלול בעיה בכונן).

3. תבדוק בעזרת CPU-Z מהי גרסת ה- בלוח שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...