פרוייקט עיבוד תמונה. - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט עיבוד תמונה.

shay360

Recommended Posts

שלום חברים...

קודם כל יכול להיות שאני חי בסרט, אבל בכל מקרה זה עדיין ברמת רעיון שעלה לי לראש.

פרוייקט חדש שאני בוחן אפשרות להקים אותו ואשמח למעט הכוונה.

המטרה היא להשתמש במחשב לצורך ניתוח ועיבוד תמונה.

וידאו קומפוסיט (ntsc שחור לבן) נכנס במבוא של כרטיס PCI או PCI-E (אני לא הכי מכיר את ההבדלים בנתיים)

רכיב על הכרטיס ימיר את הוידאו לאות דיגיטלי ובעזרת תוכנה במחשב (אני מניח CPP) יתבצע ניתח ומיפוי של התמונה המתקבלת.

החלק של ההמרה של הוידאו קיים כרגע על כרטיס אחר, השאלה היא ברמת העיבוד תמונה וכתיבת התוכנה אם זה אפשרי בכלל?

כי בסופו של דבר מדובר במידע דיגיטלי...

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל כך הבנתי מה המטרה שלך, אבל אני ממליץ לך (לפחות בהתחלה) לעבוד עם מטלאב לעיבוד תמונה.

במידה ואתה עדין רוצה \ צריך לעבוד עם CPP אז אני ממליץ לך להשתמש בopencv תריץ חיפוש בגוגל.

לגבי שאלתך, אין שוב בעיה לעבוד עם מידע דיגיטלי להפך הוא הנכון.

בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפרוייקט מתחלק לשני חלקים; חומרה ותוכנה. אין בהכרח קשר כלשהו בינהם. ניתן לבנות כרטיס לכידה וקידוד שישמור קבצים דיגיטליים, ואפשר לבנות תוכנה שתבצע עיבוד על הקבצים.

כדי לבנות כזה בצורה מקצועית, יש צורך בהרבה ידע, וזה גם יכול לקחת שנים. בצורה חובבנית לצורך הדגמה, זה יכול להיות לא רע. השאלה מה המטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על רגל אחת המטרה היא לקבל במבוא אות של תמונה (משהו בסגנון של צלב לבן על רקע שחור)

ולבצע ניתוח של התמונה: איכות אות , מיקום הצלב ביחס למרכז ועוד כמה בדיקות שלפחות כרגע לא נשמעות מסובכות יותר מידי לביצוע...

אני מניח שאם אני לוקח "דגימה" של תמונה ברגע מסויים אז בעצם מדובר במערך דו מיימדי של מספרים המציינים את הגוון? אז זה לא אמור להיות מסובך כ"כ... או שאני טועה?

כמו שאמרתי חומרה כבר פחות או יותר יש לי (כרטיס שממיר את הוידאו מאנלוגי לדיגיטלי) השאלה היא אם זה אפשרי לחבר את זה בממשק של PCI (מבחינת מהירות העיבוד וכו')?

ועד כמה זה יהיה מסובך לממש תוכנה שתבצע את הבדיקות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...