בקשת המלצה לSSD - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשת המלצה לSSD

LIRON1

Recommended Posts

שלום

תמליצו לי על SSD טוב ומהיר של 60-40 גיגה

תקציב: 500-600 ש"ח

אם זה משנה אז זה המערכת שלי:

מעבד: I5 2500K

קירור: MUGEN 2

לוח אם: GIGABYTE P67A UD3 B3

זיכרון: CORSAIR 4GB 1600MHZ

כרטיס מסך: GIGABYTE GTX 460 768MB

דיסק קשיח: SAMSUNG F3 1TB

ספק: SEASONIC 620W MODULAR

מארז: THREE HUNDRED

מערכת הפעלה: WIN 7 PRO 64 BIT

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שים לב שה-SSD של מציע ביצועי כתיבה נמוכים משמעותית מ"אחיו" בעלי הנפחים הגדולים יותר..באופן די מוזר, לא מצאתי שום ביקורת או בנצ'מארק לביצועי הכונן בנפח 64GB עליו מדובר כאן (אשמח אם מישהו יפנה אותי לכאלו אם הוא מצא)..לכן הייתי ממליץ להתייחס אליו בחשדנות, משום שאני חושד שהביצועים שהוא יציג לא יהיו אחידים בכל הפעולות..

אני לא אומר שהכונן אינו מומלץ או לא שווה, אך אני חושב שראוי לנסות ולחקור אותו יותר...בכל מקרה, ב-KSP אפשר למצוא כמה וכמה כונני 60GB מבוססי הבקר SandForce 1200 במחיר של כ-600 שקל, שאולי שווה לשוק אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן הגרסא של 64GB מציע כשליש פחות מהירות כתיבה מהנפחים הגדולים יותר עקב מספר נמוך יותר של שבבי הזיכרון אך יש לזכור כי פעולות הכתיבה אינן נפוצות כמו פעולות הקריאה, בנוסף לזה (שגם מתקשר לשאלה ששאלת בנוגע להבדלים בין SATA6Gbps לSATA3Gbps) המהירות הרציפה בקושי משחקת תפקיד בשימוש היום יומי של רובנו (אלא אם אתה מתעסק בעריכה/קידוד של קבצים גדולים וכו' - וגם אז אני בספק שלמען מטרה זו תיקח 64GB) והביצועים נשענים בעיקר על מהירות הIOPS שבו מצטיינים.

אני לא אומר שהכונן אינו מומלץ או לא שווה, אך אני חושב שראוי לנסות ולחקור אותו יותר...בכל מקרה, ב-KSP אפשר למצוא כמה וכמה כונני 60GB מבוססי הבקר SandForce 1200 במחיר של כ-600 שקל, שאולי שווה לשוק אותם.

למה ללכת רחוק? שמתי קישור ב507ש"ח של חברת קינגסטון אשר הכוננים שלה ידועים כאמינים.

עריכה:

הנה בנצ'מרק של גרסת ה64GB:

211545d1305935890-ssd-benchmark-thread-ssdtest2.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, הכונן הספציפי שהצעת מבוסס על בקר של Jmicron. אם זה אכן כך, אז בקרי ה-Sandforce עדיפים הן מבחינת הביצועים והן מבחינת האמינות.

עריכה: כן, אכן מדובר בביצועים שעדיפים על פני מרבית האופציות האחרות בטווח המחיר הזה...בקיצור, ה- m4 בהחלט מומלץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי קורא לכונני ה-Sandforce כאמינים בכזו קלות דעת אבל אם פותח הת'רד יילך בדרך הזו הייתי מציע לפזול רק לכיוון הG.Skill, לקנות את הכוננים של זה כמו רולטה רוסית שבו לא תדע אם תקבל את הרויזיה המתוקנת של הכונן או את הרויזיה הדפוקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר לא ממש משנה, היות והבנצ'מארק שהבאת די מוכיח שה- עולה על האלטרנטיבות השונות הן בביצועים והן באמינות (היות ומדובר בשבבי IMFT ובקר מארוול שהופכים את הכונן הזה לדומה מאוד לכונניה של עצמה). :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב64GB הבחירה לא קלה.

קודם כל כמעט/אין מספיק/בכלל השוואות ביצועים לגודל הזה.

שזה מוזר מאוד כי יש פלח שוק ענק לגודל/תקציב הזה.

ואז יש את הקטע עם האמינות של בקרי הSF החדשים שכבר לא יודעים מה לעזאזל קורה שם והאם כדאי לקנות או לא.

ואם לא SF אז נשארו הבקרים שיש להם הבדלי ביצועים משמעותיים ב64GB מול הגדולים יותר בכתיבה.

אכן לא קל לבחור כונן בגודל הזה בדור 3.

ודור 2 ? המחיר שלהם כל כך קרוב למחיר של דור 3 והבדלי הביצועים באחוזים בהחלט שווים את התוספת מהבחינה הזאת.

למה שמישהו ירצה לקנות אותם בשביל חיסכון של גרושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוודא שמדובר על שבבי 34 ננומטר

כמו אינטל ולא OCZ

מהסיבה שבנפחים קטנים אם משתמשים ב-25 ננומטר כמו יש ירידה גדולה בביצועים

זה שOCZ עשו פאדיחה עם שבבי 25 ננומטר ממש לא מעיד על כך שזה תקף לכלל השבבים הללו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...