עזרה בהכנת המחשב לקיץ - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בהכנת המחשב לקיץ

Hagaix

Recommended Posts

המחשב שלי בן 6 שנים כבר, ובקיץ הוא לא ממש פועל טוב, מתחמם רצח ונכבה מדי פעם.

הקיץ הזה אני אשפר את הקירור שלו כדי שלא ימות לי ישר.

המארז הוא מארז איכותי יחסית ללפני 6 שנים, של hec יחד עם של hec.

ניראה לי שאני אקנה מksp כי אני גר בפתח תקווה, לtms אין לי איך להגיע, לrsm אפשרי אך מעדיף עדיין ksp בגלל הקרבה, במאווררים הם דיי שווים במחירים גם נדמה לי.

בכל מקרה, הנה המותק:

imag0032vp.jpg

הפלסטיק שסוגר מקדימה נאבד לי בעבר, ומאז השארתי את זה ככה פשוט. ניראה לי כדי לי לחטוף איזה חתיכת קרטון ולסגור עם קצת סלוטייפ לא?

הוא דיי מבולגן גם:

imag0036m.jpg

הנה האחוריים:

imag0034s.jpg

האוורור מאחורה הוא f12, שרץ במהירות 1350.

הכרטיס מסך שלי זה 3600, שיש לו דיי גרוע ניראה לי:

imag0048a.jpg

עכשיו אני שם לב שאיזה טמבל העביר חוט ישר מול המאורר גם, ניסיתי להזיז אותו, אבל הוא נעול חזק למדי...

הנה החלק הקדמי:

imag0035g.jpg

אין זרימת אוויר מי יודע מה, אבל זה כזה משנה כי עכשיו התברר לי שהמאורר הקדמי הפסיק לעבוד...

imag0042v.jpg

המאוורר של המעבד שלי הוא הכי פשוט שיש, כנראה box לצערי:

imag0039pl.jpg

אני יוכל להוציא עד 150 שקל על הקירור, לא צריך יותר גם ניראה לי. מעדיף לחסוך אפילו אם אפשר, רעש לא כזה מפריע לי גם, העיקר שיאוורר טוב.

אז, למי יש טיפים, וגם מה לקנות?

וכן, אני מודע לאבק, ניקיתי לפני חודשיים, אבל המחשב הזה הוא שואב אבק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח לגמרי מזה משחה טרמית, אבל בכל מקרה זה אף פעם לא הוחלף במחשב הזה נדמה לי.

אני אחפש באינטרנט איך להחליף, אפשרי להחליף בבית? וכמה זהה אמור לעלות ומה לקנות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משחה טרמית מתייבשת תוך כמה שנים (תלוי בשימוש/מעבד/בטמפרטורות) ולכן כדאי לנסות את זה לפני שאתה זורק כסף על חדש למעבד ישן.

כל משחה טרמית למעבד תתאים.

אתה לא צריך משהו יקר.

הנה סרטון שמדגים את העניין.

תעבור על עוד כמה סרטוני הדגמות כדי להבין הכל טוב.

בגדול אתה צריך לנקות את המעבד ומשטח הקירור מהחומר הישן עד שיהיו חלקים ונקיים, ואז לשים חומר חדש על המעבד ולהרכיב חזרה את הקירור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביררתי קצת לגבי זה ונמסר שלי שזה קל כל עוד זה עוד לא יבש לגמרי, ברגע שזה יבש לגמרי זה קשה עד בלתי אפשרי להוריד, זה נכון?

וכמו כן, אז כדי לסתום מקדימה עם חתיכת קרטון או לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסוף אני לא אחליף למעבד, ניראה מה יהיה בקיץ, מקסימום אני בסוף כן אחליף. החלפתי מאורר מקדימה, פתחתי את המארז משני הצדדים, הוצאתי את הפלסטיק מקדינה, את הכוננים הקשיחים עם כמה כבלים, ולקחתי פן ובשיא העוצמה ניקיתי את המחשב. גם מטלית לחה קצת לאזורים שהיו בהם ממש ממש הרבה אבק, והיו הרבה אזורים כאלו. בכל מקרה, המחשב יותר קריר כרגע, לא מדדתי אבל אני כן מרגיש יותר אוויר יוצא מאחורה וגם יותר קריר. גם סתמתי את החור מקדימה, בצורה דיי אדירה ומצחיקה.

263489_218196574886758_100000892509210_636150_2859336_n.jpg

לקחתי את הקרטון של המאורר, קרעתי אותו שיהיה בגודל מתאים יותר, סגרתי הכל עם סלוטייפ, ואזורים שהיו קצת חמקניים סתמתי עם צמר גפן כדי שאבק לא יכנס.

:D

אגב, בקשר למדבקות, סתם התחלתי להדביק כל מדבקה שנופלת לחקי על המארז ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המערכת שלי לא נקיה במיוחד כרגע (נראה אם יש לי תמונה להעלות), אבל כן נמצאית במארז מאותו דגם. אז ככה:

1. אני מחליף כל שנה עד שנה וחצי את המאווררים הקדמי והאחורי - יותר נכון כאשר הם מתחילים להרעיש וניקוי לא עוזר.

2. סידור הכבלים שלך נוראי, במקומך הייתי מפרק את המערכת ומרכיב מחדש עם מחשבה מאחורי מה שאני עושה, המארז הזה כן בנוי כך שאפשר לדאוג שהסידור הפנימי שלו יראה לפחות סביר ולא כמו הקטסטרופה שהולכת אצלך.

3. יש לך מעבד ישן, לא ציינת דגם, אבל לחלקם כן היו בעיות התחממות, כך שהחלפת הקירור למשהו כמו הALPINE 7 וכמובן את המשחה התרמית שכן אפשר להסיר גם כשהיא מתייבשת היא לא רעיון רע כלל.

4. על כרטיס המסך שלך אכן יש גרוע למדי, מה שמתבטא בטמפרטורה גבוהה ורעש.

שוב, שלי לא נוקה כבר חודשים, אבל כך (לפחות) צריך להראות סידור פנימי:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...