נגד שרוף בפליקר - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נגד שרוף בפליקר

n_aviv1

Recommended Posts

יש לי פליקר ישן יחסית שלא עובד והחלטתי לנסות לתקן אותו. בתוכו מצאתי מעגל עם נגד שרוף. אם אני מזהה את הצבעים נכון אז הפסים הם כחול שחור שחור זהב. לאחר נבירה באינטרנט כנראה שמדובר בנגד 60 אוהם 5%. האם קיים כזה דבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא מה שנשרף? הנגד שחור ומפוייח בנקודה מסויימת והוא השחיר את כל מה שמסביב לו... מה כן "אמור" להישרף? הקבל נראה תקין... המנורה לא נראית שונה ומהמתג התנתק חוט אז הלחמתי אותו בחזרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חסרה שם המילה "בדרך כלל"..... צודק..... :facepalm:

בשימוש תקין לא אמור לקרות מצב שהנגד (ורק הוא) נשרף בפליקר..... (שוב... רק לפי הניסיון, זה לא וודאי)

התכוונתי שאם זה הגיע למצב כזה שנשרף הנגד אז לדעתי יהיו גם בעיות אחרות, בגלל זה ביקשתי שתעדכן מה קורה אחרי החלפת הנגד

אני אשמח לשמוע שזה באמת היה רק נגד שרוף....

אגב איזה פליקר זה? קטן? או עם DMX?

סופ"ש טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שאין לי מושג מה זה DMX... הקוטר של הרפלקטור הוא פחות או יותר 4.5 אינץ' או 11.5 ס"מ...

באמת מוזר שנשרף נגד אבל הפליקר היה אצל בני דודים שלי אז לך תדע מה הם עשו איתו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תצלם את המעגל מ 2 צדדים ותעלה תמונה

צבעים מסוימים שאיתם מדפיסים את הנגד יכולים לשנות צבע כשהם מתחממים ואתה תשים את הנגד הלא נכון

נגד יכול להישרף - אם מהתחלה שמו נגד בהספק נמוך מדיי (הנגד התחמם באיטיות), אוליי אם הפליקר סתם לא נדלק (למשל בגלל חוט קרוע או מנורה שרופה) והמתח באיזה קבל ממשיך לעלות וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם החוט נקרע לא ישרף נגד בפליקר (תלוי איפה הנתק אבל סיכוי קלוש), ובטח לא אם נשרפה המנורה

יש שתי סיבות עיקריות שבגללן יכול להשרף הנגד (בהנחה שרק הנגד שרוף)

או הפעלה לא נכונה (מתח לא תקין, או פליקר מקצר וכו) או פליקר באיכות נמוכה (בגלל זה שאלתי איזה פליקר זה) ככה שיכול להיות שהנגד הזה פשוט לא בנוי להספק של הפליקר ככה שאם הפעילו אותו במשך זמן ארוך ברצף, שזה סביר שיקרה, הנגד פשוט לא עמד בעומס

זה עלול לקרות בפליקרים זולים שהרכיבים בהם ברמה נמוכה ולא תוכננו נכון בגלל התקציב הנמוך

למרות שגם לפליקר קטנים בד"כ יש פיוז שאמור להגן אליהם ממצבים כאלה ואחרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נצל"ש יש לי שתי קבלים של 6.3V ו860UF

אני יוכל להחליף אותם ב ב16V 2200UF?

אולי כן ואולי לא

אני מניח שרביד לא יאהב יותר מידי את השינוי שלך לדיון, ובצדק

תפתח תרד חדש ובאותה הזדמנות תציין עוד פרטים כדי שיוכלו לעזור לך

קצת פרטים על המעגל וחיבור הקבלים ותפקידם במעגל, גם תמונה או שרטוט של המעגל לא תזיק. מה שבטוח זה שבלי פרטים כל תשובה שתקבל (אם בכלל) לא תהיה וודאית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהרבה מאוד אלקטרוניקה זולה חוסכים אל פיוזים - רכיבים אחרים כמו נגדים ודיודות / קווים במעגל הם פיוזים

לפעמים תקלה כזאת יכולה להתחיל ממנורה שלא נדלקה - כשהיא לא נדלקת הקבל ממשיך להיטען למתח גבוה יותר ויכול להיפרץ הקבל עצמו (אם שמו קבל למתח נמוך מדיי) או רכיבים אחרים שמחוברים אליו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון

כנראה הפס השרוף הוא אפור ולא שחור, מדובר בנגד 68 אוהם. החלפתי אותו ואז כשחיברתי לחשמל נגד אחר שיחרר גיץ. על הנגד פס חום, פס שחור ו 2 זהב = 1 אוהם ככל הנראה. אני אחליף גם אותו ואעדכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון

כנראה הפס השרוף הוא אפור ולא שחור, מדובר בנגד 68 אוהם. החלפתי אותו ואז כשחיברתי לחשמל נגד אחר שיחרר גיץ. על הנגד פס חום, פס שחור ו 2 זהב = 1 אוהם ככל הנראה. אני אחליף גם אותו ואעדכן.

אני מחזיר אותך למה שאמרתי לך בהתחלה, לפי הנסיון שלי בתיקון ציוד תאורה, הנגד בפליקר לרוב לא ישרף סתם כך אלא יש סיבה.... וסביר שיש עוד רכיבים במעגל לא תקינים גם אם הם לא נראים שרופים

כמו ש11010010110 אמר לך- תעלה תמונה של המעגל, ובאיזה פליקר בדיוק מדובר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלפתי את הנגד 1 אוהם השרוף שהיה והפליקר עובד. תודה רבה על העזרה :). יש דרך להגביר את התדר / מהירות ההבהוב של הפליקר? במה זה תלוי? בקבל/מנורה/מתג או שזה פרוייקט שלם שכל הרכיבים מעורבים בו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש קבל שהגודל שלו קובע את המהירות (והעוצמה) - קבל קטן יותר נטען מהר יותר אבל נותן פחות עוצמה בכל פלאש

בפליקרים מסוימים ניתן לשנות נגד כך שהקבל נטען מהר יותר ונותן את אותה עוצמה של , אבל זה מעלה את ההתחממות של כל המעגל ואם איזה שהוא רכיב לא בנוי לזה הוא יישרף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...