סגרו את השידורים האנלוגים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סגרו את השידורים האנלוגים

Moty_p

Recommended Posts

אני לא מבין למה עשו צעד כזה נוראי.

עכשיו לכל הרחוב שלי אין בבית

ואני גר במקום שאנשים לא יכולים להרשות לעצמם לשלם 200+ ש"ח כל חודש

והקולטים של DVB-T (DTT) הם זוועה, רואים משהוא כמו 6 FPS לשניה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמו שהוא אמר,הממירים של עידן + לא קולטים טוב להרבה אנשים..

אצלי בבית ניסיתי 2 ממירים ושניהם קלטו על הפנים,אבל אני עוד קולט שידורים אנלוגים בכל זאת ..אולי כי אני בתשתית של הוט? (טלפון,אבל מקבלים ערוצים על הדרך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני בתשתית של תבל (היום זה הוט) כל השכונה שלי לא רואים, יש לנו פנמיה בשכונה ועכשיו גם שם לא רואים כלום

מה נראה להם? מה הבעיה שלהם להשאיר את האנלוגי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניין של רוחב פס מיותר, או משהו כזה.

מילא שהם סגרו - אבל דובר על כך שהם אמורים לספק ממיר דיגיטלי פשוט, שיאפשר לצפות רק במה שהיה אפשרי בעבר עם שידורים אנאלוגים (בחינם). מה עם זה? אברר אולי מאוחר יותר.

עריכה:

הרגע בדקתי ואצלי יש שידורים אנאלוגים. אולי תדברו עם HOT ותבררו מדוע לא רואים אצלכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני בתשתית של תבל (היום זה הוט) כל השכונה שלי לא רואים, יש לנו פנמיה בשכונה ועכשיו גם שם לא רואים כלום

מה נראה להם? מה הבעיה שלהם להשאיר את האנלוגי?

שהערוצים האנלוגיים תופסים יותר תדרים מהאינטרנט והערוצים הדיגיטאלים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזאת חוצפה לא נורמלית מצד המדינה. שוב חוסכים כמה שקלים (לעומת בזבוזי הכסף האדירים עד גיחוך של הממשלה הנוכחית) וסוגרים שירות מוקדם מדי בלי שיש לו תחליף ראוי. הרעיון של עידן+ הוא מוצלח, אבל עוד לא עובד כמו שצריך כשבחצי מדינה אין קליטה. מעניין מה יקרה כשיסגרו את הרכבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו מזה:

[table][tr][td][table][tr][td]אשקלונית[/td][td] [/td][td],[/td][td] [/td][td]אשקלון[/td][td] [/td][td](16.06.11):[/td][/tr][/table][/td][td] [/td][/tr][/table][table][tr][td] [/td][td] [/td][td] [/td][td] [/td][/tr][tr][td][/td][td]

[/td][/tr][/table]אתמול בעיר אשקלון, ניתקה חברת את כל הבתים מהטלוויזיה זאת מבלי ליידע את הבתים את התושבים כמו שצריך, בכתב. הוריי זוג פנסיונרים שילמו ומשלמים כל חייהם אגרת טלוויזיה, אבי למצער מרותק לבית מבחינה רפואית, נאלץ לשבת בבית ללא טלוויזיה, ללא קשר לעולם לחדשות שרק דרך הטלוויזיה הוריי מתעדכנים בנעשה בארץ בעולם. אין גבול לחוצפה, לעוגמת הנפש ולפגיעה בתושבים ובעיקר בשכבות החלשות שלא מחוברים לרשתות או ייס ו/או לאינטרנט. מדוע במדינה מתוקנת אנו צריכים לממן חברות פרטיות כדי ליהנות מטלוויזיה מינימאלית וקצת חדשות. זהו ביזיון שאין כדוגמתו ועוד מצער אותי לדעת שלאף אחד לא אכפת! ואין עם מי לדבר! אני פונה ישירות במכתבי זה למשרד התקשורת ולעומד בראשו. שנראה כאילו נעשתה יד אחת עם חברת וייס, להעשיר אותם על חשבון המבוגרים, הפנסיונרים והשכבות החלשות שאין בכיסם 300 ש''ח לרכישת ממירים. אציין שכל הבוקר הסתובבתי עם אמי לחפש איפה קונים ממירים ואחר שהודיעו לנו שאזל במלאי וגם שמצאנו במקרה ממיר אחרון הוא אינו עובד או קולט ולו תחנה אחת. אני לא יכולה להאמין כיצד אנשים קשישים שרוב יומם הם בביתם רצים עכשיו לחפש, לקנות ולהתקין ממיר כזה לבדם. עוד דבר מאוד מוזר הוא שבאף רשת תקשורת טלוויזיה או רדיו או עיתונות, מצוין נושא זה. ניתוקם של תושבי ישראל מאמצעי התקשורת מספר אחר בעולם, טלוויזיה, היא פגיעה קשה באדם בכבודו, בקניינו, פגיעה קשה בתקשורת שלו עם העולם בארץ המדינה, זוהי פגיעה קשה בחופש המידע שלו, זהו ניצול גס וציני של השכבות החלשות שאין בידם לשלם עבור הממיר. אני פונה לשר התקשורת, הפסק מיד את הפגיעה בתושבי ישראל החלשים והחזר לביתנו את ערוצי הטלוויזיה.

אני ממש מבין אותה היא צודקת, רק שתבינו משהוא מאוד חשוב,

חברת משדרת בתדר דיגיטלי לארונות תקשורת שלהם ששם יש ממיר שהופך את התדר הדיגיטלי לתדרים אנלוגים

הם יודעים שברגע שינתקו את האנלוגי מיליון 200 איש יצתרפו לחברה שלהם ולחברת יס

התשתית שיש להוט יכול לשדר גם תדרים אנלוגים ודיגיטלי (ממש כמו בלווין) והתדרים לא מתנגשים אחד בשני ולא גורמים להפרעות!

זה פשוט גועל נפש שאין כמוהו רק תעבת הבצע גורם לדברים כאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מערבב לחלוטין בין שני נושאים לא קשורים.

עד היום היו שידורים אנלוגיים דרך האוויר שכל אחד היה יכול לקלוט ללא תשלום.

עכשיו החליפו אותם בשידורים דיגיטליים ללא תשלום שכל אחד יכול לקלוט ללא תשלום, אך יש צורך

לרכוש ממיר מיוחד עבורם (מלבד טלוויזיות מעטות שבאות עם ממיר כזה מובנה, ויש מעט מאוד כאלה).

נניח לרגע לבעיית הקליטה שיש בשידורי הדיגיטליים החדשים (מה שנקרא DTT או DVB-T או "עידן+"),

הוט ויס אינן קשורות כלל למהלך הזה, כאשר יס משדרת בצורה דיגיטלית ומוצפנת מלווין (עמוס 2 ו/או 3, לא זוכר בדיוק)

וניתן לקלוט את השידורים שלה רק באמצעות ממיר שלהם וכרטיס מפענח של יס.

הוט משדרת על תשתית קרקעית ששייכת לה בצורה גם אנלוגית וגם דיגיטלית, כאשר את האנלוגית ניתן לקלוט

באמצעות כל טלוויזיה כמעט שמחוברת לשקע של האנטנה בבית (מלבד במקומות ששמו פילטר או שמחוברים ליס),

כמובן שאמורים לשלם להוט עבור הצפייה בשידורים אנלוגיים, אבל לא חסר כאלה שלא עושים זאת.

בנוסף, הוט משדרת בצורה דיגיטלית על אותה תשתית, שאת זה ניתן לקלוט רק באמצעות הממירים הדיגיטליים של הוט.

הוט אגב רוצה להיפטר מהשידור האנלוגי אבל המדינה לא מרשה לה, כי להוט זה עולה הרבה יותר כסף ממה שזה באמת שווה

כאשר אם הם יפסיקו את השידור האנלוגי הם יוכלו להכניס עוד ערוצים דיגיטליים ששווים להם הרבה יותר כסף.

אין שום קשר בין השידור האנלוגי שהיה דרך האוויר עד עכשיו לבין חברת הוט או חברת יס.

ואם כבר, התשתית הדיגיטלית של "עידן+" רק תגרום לשתי החברות להפסיד לקוחות ולא להרוויח לקוחות חדשים.

עריכה:

בנוגע לממירים, ניתן לרכוש כאלה במגוון חנויות בארץ, ולא ראיתי מחסור בכאלה בשום מקום, אז מוזר שהיא כותבת על כך בתגובה שלה,

למרות שמומלץ (אולי, תלוי בדרישות) להזמין ממיר כזה באיזה 10-15 דולר מדיל אקסטרים או ...

בנוסף, אמור להיות איזה קטע שיסבסדו קנייה של ממירים עבור אוכלוסיות נזקקות, אבל זה כנראה לא מאוד מתפקד ואני לא מכיר את הפרוצדורה לכך.

אני מסכים שהיה צריך לחכות שתהיה תשתית יותר טובה בארץ לשידורים הדיגיטליים בטרם כיבו את השידורים האנלוגיים,

ויכול להיות שהיה צריך לפרסם יותר את זה שזה עומד לקרות (לא שלא פירסמו, אבל זה כנראה לא הגיע לאוכלוסיית היעד, שזה בעיקר קשישים).

אבל במחשבה לטווח קצת יותר ארוך, בהחלט הגיע הזמן שגם למדינת תהיה תשתית כזאת.

למשל, את המונדיאל של 2010 שידרו בחינם לחלוטין ב-HD בקפריסין באמצעות תשתית זהה ואפילו היה ניתן לקלוט את זה בארץ במקומות מסויימים (חיפה והאזור).

גם בארץ שידרו בחינם ב-HD, אבל רק מי שהיה מנוי להוט או יס ובעל ממיר HD היה יכול לראות את זה... אז זה לא בדיוק היה ב"חינם".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזאת חוצפה לא נורמלית מצד המדינה. שוב חוסכים כמה שקלים (לעומת בזבוזי הכסף האדירים עד גיחוך של הממשלה הנוכחית) וסוגרים שירות מוקדם מדי בלי שיש לו תחליף ראוי. הרעיון של עידן+ הוא מוצלח, אבל עוד לא עובד כמו שצריך כשבחצי מדינה אין קליטה. מעניין מה יקרה כשיסגרו את הרכבת.

זה לא קצת מדובר על מיליונים בשנה אולי אפילו יותר

ואת התדרים הישנים האנלוגים כניראה ימכרו לחברות שיעשו בזה שימוש שזה עוד כסך למדינה

ודרך אגב ארצות הברית עשתה את זה לפני ויש עוד ארצות שעשו ויעשו את זה

עניין הקליטה עדין בעבודה בארץ ובעניין טלוויזיות וממירים כניראה בעתיד הרוב יגיעו עם ממיר מובנה

זה תקופת מעבר ואין מה לעשות

דרך אגב גם HOT תפסיק לשדר אנלוגי וגם שם למי שיש ורוצה להמשיך יהיה חיב מינימום דיגיטלי רגיל

בארצות הברית ויפן הרבה עברו כבר לHD ומסך רחב בשידורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התדרים שעכשיו התפנו (בגלל כיבוי השידורים האנלוגיים) לא ימכרו לאף אחד, אלא ישתמשו באותם תדרים לשידורים דיגיטליים

ולהרחבה של "עידן+" ל-18 ערוצים, שזה מה שאמור להיות תוך מספר שנים

והוט לא תכבה את השידור האנלוגי שלה (עד כמה שהיא רוצה) כי עדיין יש איזה 200 אלף משתמשים שמשתמשים בזה

והמדינה לא מרשה להם לכבות את השידורים האנלוגיים בנתיים, לכן מנסה להעביר כמה שיותר אנשים לשידורים דיגיטליים

כי השידורים האנלוגיים הם סתם בזבוז מבחינת (כי ניתן להעביר יותר ערוצים דיגיטליים מאשר אנלוגיים על אותם תדרים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...