למה בעצם לא להכיר בפלסטין? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה בעצם לא להכיר בפלסטין?

lev-27

Recommended Posts

ההסכם שלום עם מצריים הוא לא באמת הסכם שלום.

זה הסכם ניצחנו אתכם ועכשיו ניתן לכם את סיני בתמורה לנסיגה של הצבא וחוסר תוקפנות (מה שבכל מקרה יקרה אחרי שהם הפסידו).

אותו דבר יש לנו עם סוריה.

מה ההבדל, שישראלים יכולים להיכנס למצרים בסיכון על אחריותם ?

אם היינו מחזיקים בסיני היינו במצב הרבה יותר טוב כרגע בגבול הדרומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני חולק עליך בשני נקודות בפוסט האחרון (ואני לא רוצה להכנס לכמה פעמים במהלך השרשור הנוכחי) אין לנו שום הסכם עם סוריה - מקסימום הפסקת אש - רסמית אנחנו במצב מלחמה אצלם רק בהפסקה מאוד ארוכה בלחימה (אני שונא מכבסת מילים אך פה זה מתבקש)

לגבי סיני - אין לישראל יכולת צבאית להחזיק בסיני ואף פעם גם לא היתה - לא מבחינת הסד"כ ולא מבחינת הצורך.

תקרא קצת על קו בר לב המפואר - על המעוזים ועם הביצורים - בתכלס לא יכולנו להחזיק אותם וגם לעולם לא נוכל - מדינה קטנה עם סדיר וצבא מילואים לא יכולה להתחרות במדינה גדולה שיש לה קבע ברובו.

השלום עם מצרים - הגם ששלום קר ושברירי - היה ועודנו נכס למדינה - חיסכון במשאבים וחיי אדם בקנה מידה בל ישוער.

ובוא נגיד ככה - היה עדיף לנו שמובארק ישאר בשלטון כמו שעדיף גם לנו שבשאר ישאר בשלטון בסוריה. עדיף השטן המוכר מאשר האחים המוסלמים והקיצונים הדתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חולק עליך מהבחינה הזאת.

צריך להסתכל על דברים גם מההיסטוריה גם מההווה וגם מהעתיד (כן זה אפשרי במידה רבה).

מבחינת ההיסטוריה לא יכולנו להחזיק בכל סיני.

וקיבלנו שקט יחסי מהם.

מבחינת ההווה יש לנו בעיה עכשיו שלא היתה קיימת אם היינו שומרים קצת מרווח בסיני ומחזירים להם את הרוב אבל לא את הכל.

יש לנו עם מצרי שהוא במהותו לא שונה כל כך מעמים של מדינות אויבות, ולכן מצריים לא מדינת שלום.

יש לנו הסכם איתם, שמתחיל להתמוטט.

בשלב זה ההסכם איתם יכול להזיק יותר ממה שהוא יועיל.

מבחינת העתיד העם המצרי שבמהותו שונא יישר קו עם ליבתו ועם עמי האיזור, ומצריים כגוף מדיני תהיה תוקפנית לישראל, ישירות או בעקיפין.

זה רק עניין של זמן.

אני לא אומר שההסכם איתם לא הביא תועלת והיה נכון מבחינתינו.

אני רק לא רוצה לקרוא לזה שלום.

כי זה מבלבל ולא נכון במבט רחב.

ואולי לא הייתי מתעקש על הסמנטיקה הזאת עם מצריים אם לא היתה את המציאות המעוותת עם הפלסטינאים והשימוש השגוי במילה שלום בהקשר שלהם.

ועם סוריה אין לנו "הסכם מדיני" אבל יש לנו "הסכם שבשתיקה" ו"סטטוס קוו" שעליו שנינו "מסכימים", אחרת היינו עושים דברים אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי לסבתא שלי אתם יכולים לספר שהסכם השלום עם מצריים הוא לא הסכם שלום. הוא הסכם שלום חד וחלק, אולי הוא לא ברמה של ההסכמים עם מדינות אחרות בעולם, אבל הוא הסכם שלום לכל דבר ועניין. זה כמו להגיד שעם טורקיה אין הסכם שלום.

בכל מקרה אם אתה משווה את האיום מצד מדינת אוייב עם צבא סדיר, שיש הטוענים שחזק מאיתנו, לחבורה של פלסטינים שיורים עליך צינורות ביוב מעופפים אתה חי בסרט.

אני צנצנת אם מישהו היום היה מעיז לעלות בדעתו מלחמת התשה כמו שהתנהלה בקו הביצורים של התעלה.

אין מה לעשות אויב זה אויב זה אויב, לא משנה אם חתמת איתו על הסכם שלום או לא, הוא נשאר האויב שלך. היא האוייבת של מצריים בדיוק כמו שמצריים היא האויבת של . שלום אתה עושה עם האוייב.

הסכם השלום מצריים היה אחד מהצעדים הטובים ביותר שנעשו אי פעם, חבל רק שלא יצאנו מעזה אז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלק שלום. תספר את זה ל"סוכן המוסד" שעצור שם.

אין שלום, רק הפסקת אש ארוכת טווח.

אם רוצים לדבר על מה עדיף, אז ברור שעדיף הפסקת אש ממלחמה.

אבל חלאס לחיות באשליות. בחיים לא יהיה שלום בינינו לבין ארצות ערב.

מים ואש אף פעם לא יתקיימו יחד. אחד חייב ללכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הסכם ניצחנו אתכם ועכשיו ניתן לכם את סיני בתמורה לנסיגה של הצבא וחוסר תוקפנות (מה שבכל מקרה יקרה אחרי שהם הפסידו).

אךך סיני.. למה נתנו להם חצי מדינה אני לא מבין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי ארטליריה מצרית ופשיטות קומנדו עדיפות על המצב הקיים?

::)

עם כל הכבוד לקסאמים הם הרגו משהו כמו 4 אנשים, ובאמת פצעו כעשרה, כן חרדה זה לא משהו שבא ברגל אבל זה עדיף ממאות ההרוגים של מלחמת ההתשה. שלא נדבר על זה שסיני הייתה מיושבת בלא מעט בדואים וערבים, אני מקווה שאתה לא באמת חושב שהיה מדובר על מדבר שומם ללא כל זכר לאדם. בסיני יש כמיליון וחצי תושבים, וישראל מעולם לא באמת "שלטה" על סיני, בכל המלחמות מה שישראל עשתה זה עקפה את צבאות מצירים והלכה להשתלט על התעלה, בפועל שלטנו על חלקים קטנים מהתעלה(ללא המובלעת של פורט סעיד) ועל מזדרונות מאוד צרים של אספקה.

תלמד היסטוריה, או שתפתח מפה ותנסה לשקם את המוח בקצת חשיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסיני יש כמיליון וחצי תושבים, וישראל מעולם לא באמת "שלטה" על סיני

גם מצרים לא ממש שולטת בסיני. מלבד רצועות החוף והתעלה, בסיני שולטים שבטים בדווים ואף אחד לא ממש יודע מה הולך בעומק המדבר שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך תצפה בשידורים בערוץ ההסטוריה על מלחמת ההתשה, ותחזור אלינו. אתה אולי לא יודע מה הלך שם, אבל אני כן. והפלסטינים זה לא עמלק אמיתי. קאסמים ופיגועים זה בדיחה לעומ מלחמה אמיתית, שלא הייתה לנו לפחות 25 שנה (יש הטוענים שגם מלחמת לבנון הראשון אינה נחשבת למחלמה אמיתית).

רק תזכור שעוד לא התחלנו לדבר על יום כיפור...

באמת לא רציתי להכנס לציר פילדלפי כי לא הייתי סגור על המיקום שלו, אבל אם דובי אומר כנראה שהוא יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...