תעשו לי סדר בסדרת HALF LIFE.. - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעשו לי סדר בסדרת HALF LIFE..

Jonnyboy

Recommended Posts

שלום, קניתי את הHALF LIFE COMPLETE PACK שמגיעה עם

HALF LIFE

HALF LIFE 2

HALF LIFE 2:DEATHMATCH

HALF LIFE 2:EPISODE ONE

HALF LIFE 2:EPISODE TWO

HALF LIFE:BLUE SHIFT

HALF LIFE: OPPOSING FORCE

TEAM FORTRESS CLASSIC

במה לשחק קודם? מה הסדר של המשחק לפי העלילה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TF לא קשור לHL.

TF זה מוד לQuake - לא קשור לHL.

Team Fortress Classic - מוד למולטי של HL1 - אין להם קשר עליללתי.

TF2 - אין צורך להרחיב ;D

לHL יצאו שתי הרחבות: Opposing Forces והשניה: Blue Shift.

בOF אתה משחק חייל מרינס שנשלח לBlack Mesa ובBlue Shift אתה משחק את ברני - שומר בBlack Mesa. מעבר לעובדה ששתי ההרחבות מתרחשות בו זמנית לעלילה הראשית אין להן יותר מדי קשר לHL1.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

43881683.png

אז זה? ואם כן, אז איפה TEAM FORTRESS? והאם TF בכלל קשור לסדרה?

Half life - המשחק המקורי

Half life: Opposing force - חבילת הרחבה של Half Life, האירועים מתרחשים במקביל לHalf Life. החבילה פותחה ע"י GearBox והיא ממש טובה.

Half life: Blue shift [או כמו שאני אוהב לקרוא לו - Blue Shit], חבילת הרחבה נוספת. גם אירועים שמתרחשים במקביל להאף לייף המקורי. חרא של חבילת הרחבה לטעמי. הייתרון של החבילה הזו הוא שהיא כוללת ערכת שידרוג גראפי לHalf life המקורי.

Half life:Decay - לא מוכר לי.

Half life: Source - האף לייף המקורי על מנוע הסורס. לא כולל שיפורים גראפיים רציניים למעט הטמעה של מנוע הפיסיקה וכמה אפקטים משופרים. מומלץ לשחק בזה במקום בהאף לייף המקורי.

Half life 2 - משחק ההמשך. לשחק אחרי ששיחקת בHL, HL:OF וHL:BS

Half life: Lost Coast - מדובר בהדגמה טכנית של כמה טכנולוגיות חדשות שהוטעמו במנוע הסורס. הוא יצא אחרי האף לייף 2 והוא לא מהווה המשך עלילתי. כן מומלץ לשחק בו רק לאחר האף לייף2 ולפני ההמשכים הבאים.

Half life: Episode 1 - ההמשך העליליתי להאף לייף 2. ממשיך מהנקודה שהאף לייף 2 הסתיים.

Half life: Episode 2 - המשך העליליתי של האף לייף אפיסוד 1. ממשיך מנקודת הסיום שלו.

Half life: Survivor - לא מוכר לי.

Portal - מומלץ לשחק אחרי שתסיים את אפיסוד 2 ו\או במקביל לאפיסוד 2.

Portal 2 - המשך עלילתי ישיר לפורטל1. לשחק רק אחרי שסיימת את הראשון.

סדרת Team fortress לא קשורה בשום צורה לעולם של האף לייף. מדובר במשחק מולטיפלייר ותו לא. אפשר לשחק בכל נקודה בהם.

Half life:Deathmatch - מצב מולטיפלייר להאף לייף 2. אפשר לשחק בכל נקודה. עדיף אחרי שהתחלת לשחק בהאף לייף 2 כי אחרת המשחקים הקודמים בסדרה ייראו עוד יותר גרוע ממה שהם.

זה הסדר בגדול, כמו שכתבתי.

ואם התבלבלת אז אני אכתוב את זה בראשי תיבות פעם נוספת

1. HL או HL:SOURCE

2. HL:OF

3. HL:BS

4. HL2

5. HL2: THE LOST COAST

6. HL: E1

7. HL:E2

8. PORTAL [או במקביל לHL:E2]

9. PORTAL2

10. - כל השאר אפשר לשחק במקביל [למעט המשחקים שאין לי מושג מה הם, לא שמעתי עליהם אף פעם]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלה משחקים שונים עם עלילה שונה שמתרחשים במקביל באותו עולם, ויש כל מיני איזכורים הדדיים ביניהם. אתה יכול להתעלם מהקשר אם אתה רוצה, אבל כדאי לשחק את portal גם בלי קשר, אם לא עשית את זה עד היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הקשר בין Portal ל-Half-life:

המשחקים אכן מתקיימים באותו עולם, כאשר Portal מתרחש מתישהו בין Half-Life 1 ל-2.

באחד הראיונות עם Erik Wolpaw שכתב את עלילת פורטל, הוא ציין שהפלישה של הקומביין ואירועי city 17 מ-Half-Life 2 מתרחשים עם סיום Portal 2.

אם אני לא טועה, הייתה גם רמיזה ב-Episode 2 לגבי מתקני המחקר שעובדים על הטכנולוגיה של הפורטל...

תוכלו לראות כאן קו זמן לאירועי Half-Life, שבתוכו משולבים האירועים של פורטל:

http://half-life.wikia.com/wiki/Timeline_of_the_Half-Life_universe

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...