שאלה|סליחה על הבורות,אבל...לאילו חלקים בתוך מארז המחשב - נחוץ קירור? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה|סליחה על הבורות,אבל...לאילו חלקים בתוך מארז המחשב - נחוץ קירור?

.Joseph M

Recommended Posts

היי,

לאילו חלקים בתוך מארז המחשב - נחוץ (למעבד שלי - יש ,ספק הכוח (ENERMAX) מקרר את עצמו,כרטיס המסך גם כן מקרר את עצמו,לא?) - מה עוד?

- האם מאוורר מעבד - מאוד איכותי,מאסיבי ויוקרתי (של ZALMAN),אשר כרגע מורכב בתוך מארז המחשב שלי - יכול למנוע צורך במאוורר מארז סנטדרטי (לא מפירמה ידועה,אמינה,ונחשבת),אם אוסיף מאוורר מארז 8CM איכותי של ENERMAX,זה יוסיף משהו?

אשמח לשמוע הסברים,תגובות והצעות...

סליחה על הבורות,ותודה רבה מאוד מראש :xyxthumbs: .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד תעיין בסטיקי ותריץ חיפוש בפורום כמו כן תעיין גם בביקורות ובמאמרים..

בגדול כל רכיב שפולט חום דרוש לו קירור..זה יכול להיות קירור אקטיבי (עם מאוורר) או פאסיבי (רק צלעות קירור)..כמון בהתאם לצורך ולפילטת החום..

במחשב סטנדרטי המעבד, וכרטיס המסך מגיעים עם גופי כאלו..

לא ממש הבנתי את השאלה שלך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לך על התשובה...אחדד את שאלתי.

2 שאלות:

- בקצרה,האם מחשב יכול לפעול באופן תקין - ללא מאוורר מארז אקטיבי?

- אם אוסיף מאוורר מארז 8CM איכותי של ENERMAX,זה יוסיף משהו?

שוב תודה רבה מאוד מראש :xyxthumbs: .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. למארז צריכה להיות סירקולציה מינימלית..מה שאומר הכנסה והוצאה שלא אוויר..לרוב זה קורה בזכות מאוורר קידמי שמכניס אוויר..ומאוורר אחורי שמוציא אוויר.. אפשרי להתקיים בלי אחד מהם..אבל זה יפגע בטפ' ולא מומלץ לטווח הארוך..

2. תוסיף למה ? כמה מאווררים יש לך עכשיו ? על איזה מארז אנחנו מדברים בדיוק ? יש לך בעיות טמפ' ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. למארז צריכה להיות סירקולציה מינימלית..מה שאומר הכנסה והוצאה שלא אוויר..לרוב זה קורה בזכות מאוורר קידמי שמכניס אוויר..ומאוורר אחורי שמוציא אוויר.. אפשרי להתקיים בלי אחד מהם..אבל זה יפגע בטפ' ולא מומלץ לטווח הארוך..

2. תוסיף למה ? כמה מאווררים יש לך עכשיו ? על איזה מארז אנחנו מדברים בדיוק ? יש לך בעיות טמפ' ?

שוב,תודה רבה לך :xyxthumbs: .

תשובה לכל שאלותיך:

1.אוסיף למאוורר המעבד איכותי,מאסיבי ויוקרתי (תוצרת ZALMAN) + מאוורר האחורי (של הספק כוח - תוצרת ENERMAX 525W),למיטב הבנתי יש לי 2 מאווררים:של המעבד,ושל הספק כוח.אנחנו מדברים על מארז EAZYCOOL עם חלון גדול בגודל 18CM,אני לא יודע איך בדיוק לבדוק - האם יש לי בעיית טמ"פ.

תודה רבה מאוד מראש :xyxthumbs: .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד שוב לא מובן לי מה המטרה בכל השאלות שלך..

אתה רוצה לשפר את הסירקולציה במארז ושואל איך ?

בחלון המארז שלי בקוטר 18CM,שנמצא בצד שמאל - היה בעבר מאוורר בגודל 18 אינט'ש.

עקב הרכבת המאוורר המאסיבי למעבד,היה צורך להסיר את מאוורר המארז,ולהסתפק רק במאוורר המעבד,ובהוצאת האויר החוצה,באמצעות מאוורר ספק הכוח.

- שאלתי היא אחת:האם איוורור זה מספיק?,ו/או,שיש צורך בהוספת מאוורר,הפעם למארז בקוטר 8 אינט'ש,אבל...הפעם של חברה איכותית וידועה (ENERMAX)?

תודה רבה מאוד מראש... :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק לא מוציא חום מהמארז!

רצוי לשים לפחות מאורר אחד מאחורה שיוציא אויר מהמארז, בעזרת השוואת לחצי אויר יכנס לך אויר מהחדר למארז וכך תיפטר חלקית בעיית החום. אפשרי לעבוד ללא מאוררי מארז, אם יש לך מאורר איכותי של זלמן ואתה לא OC זה אמור להגן על המעבד שלך בלי קשר לסרקולציה במעבד, הבעיה היא ברכיבים אחרים כמו למשל כרטיס מסך, שהקירורים עליו לרוב לא משהו, לכן רצוי לשים לפחוחת מאורר אחד של לפחות 80 מ"מ בחלק האחורי של המארז.

היות והפרש המחירים בין מאורר זול מחברה לא ידועה בגודל 80 מ"מ למאורר מחברה ידועה בגודל 120 מ"מ הוא בערך 20 שקלים הייתי ממליץ לך לשים מאורר נוסף של 120 מ"מ לדוגמא: Arctic Cooling AF12025 120MM FAN ב40 ש"ח ואפשר למצוא זולים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק לא מוציא חום מהמארז!

רצוי לשים לפחות מאורר אחד מאחורה שיוציא אויר מהמארז, בעזרת השוואת לחצי אויר יכנס לך אויר מהחדר למארז וכך תיפטר חלקית בעיית החום. אפשרי לעבוד ללא מאוררי מארז, אם יש לך מאורר איכותי של זלמן ואתה לא OC זה אמור להגן על המעבד שלך בלי קשר לסרקולציה במעבד, הבעיה היא ברכיבים אחרים כמו למשל כרטיס מסך, שהקירורים עליו לרוב לא משהו, לכן רצוי לשים לפחוחת מאורר אחד של לפחות 80 מ"מ בחלק האחורי של המארז.

היות והפרש המחירים בין מאורר זול מחברה לא ידועה בגודל 80 מ"מ למאורר מחברה ידועה בגודל 120 מ"מ הוא בערך 20 שקלים הייתי ממליץ לך לשים מאורר נוסף של 120 מ"מ לדוגמא: Arctic Cooling AF12025 120MM FAN ב40 ש"ח ואפשר למצוא זולים יותר.

ממש תודה רבה לך :xyxthumbs: .

רק שאלה אחת אחרונה ולענין:אם רוחב המארז שלי הוא 19.5CM,אז האם בכלל קיימת האפשרות להכניס מאוורר בקוטר 120MM ו/או,שאוכל - להתקין רק מאוורר בקוטר 80MM (בחלק האחורי של המארז,או הקידמי - אם לא תהיה לי האפשרות מאחור) - מבקש תשובה על שאלה אחרונה זו,ובזאת סיימתי - ממש תודה לכולם... :yelclap::xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להתקין בקומבינה תמיד אפשר..מה שכן לא הייתי ממליץ לך להשקיע יותר מדי במארז ג'נרי..

אם יש לך כבר מקום והכנה ל80מ"מ תרכוש ותתקין מאוורר בגודל הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...