קירור מים: חנויות, קיטים, רכיבים ועלויות. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור מים: חנויות, קיטים, רכיבים ועלויות.

B.D.B

Recommended Posts

הקיץ הגיע והקירור אוויר כבר מתקשה להחזיק את ה-i7 2600k ב-4.5GHz.

מסקנה: מים.

בעיה: לא ממש אפשר להשיג בארץ משהו נורמלי.

איזה חנויות שולחות בזול לארץ? איזה חנויות ממולצות?

בנוסף אני תוהה אם לקנות קיט מוכן או בחלקים?

שני הקיטים שכרגע נראים מבטיחים הם ה-Swiftech H20-220-ULTIMA XT וה-XSPC Rasa 750 RS240 (או ה-RX).

המערכת כולה תותקן בתוך המארז (CM Storm Sniper), יש מקום לרדיאטור 2x120 ועוד 1x140, בעקרון אפשר גם 1x200 במקום שני ה-120. אני כרגע מעוניין בקירור רק למעבד. ולא מעוניין בלדים ושטויות כאלו, אני מאוד רגיש לאור והמחשב אצלי בחדר. הכיוון הכללי של המערכת הוא בכיוון של שקט עם ביצועים ולא ביצועים מקסימליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמו שרשמתי, אני ב-OC מכובד ואני מעוניין במערכת שתחזיק את המעבד בטמפ' סבירה, מתחת ל-60, כאשר כרגע בעומס קל (משחקים) הוא מגיע ל-75 כאשר המזגן עובד. בנוסף המערכת צריכה להיות שקטה, לא יותר מ-25 dBa.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את זה ראית ?

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=413142.0

אם זה שקט וביצועים סבירים רדיאטור כפול יספיק..לגבי מה..הקיט RX של XSPC מצויין ומאוד מומלץ..

מעבר אליו ותלוי מאוד בתקציב..אתה יכול להרכיב קיט יעודי..מה שיצא יותר יקר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כע ראיתי את הסטיקי, אגב אתה צריך גם להוסיף לשם את http://www.xoxide.com . אבל חיפשתי תשובה\המלצה יותר ממוקדת. מבחינת תקציב עד 400-500$ כולל משלוח ומעמ נשמע סביר, שזה יוצא בפועל 350$ בערך.

בגדול מה שאני שואל זה האם כדאי לבנות בעצמי? והאם ההבדל, מבחינת מחיר, יהיה מוצדק מבחינת ביצועים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל לא יהיה מוצדק, כפי שהמליצו לפני הייתי ממליץ לך ללכת על סדרת הRX של הקיטים מכיוון שלרדיאטורים שם יש FPI נמוך (Fins Per Inch) מה שמותאם יותר כלפי מאוררים בעלי RPM נמוך.

מכיוון שהמאוררים שמגיעים עם הקיט לא הכי שקטים שיש הייתי ממליץ לך להשקיע עוד קצת (כ65 ש"ח בארץ ליחידה) למאוררי GentleTyphoon 1450RPM.

לגבי הקיט עצמו כל החלקים שמגיעים איתו הם מצויינים מלבד נקודת חולשה אחת והיא המשאבה, שלא תבין לא נכון כל עוד אתה מחזיק אותה בלופ של המעבד בלבד היא תספיק לך די והותר אך אם תרצה בעתיד לשדרג את הלופ שיכלול גם כ.מסך אז ממליץ להחליף את המשאבה (גם אם תכניס משאבה חדשה לתוך המחיר זה עדיין ייצא זול יותר מאשר בנייה עצמית של החלקים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בו נשים כרגע את המחיר בצד. לגבי ה-RX הרדיאטור נראה לי עבה מדי בשביל התקנה פנימית, אבל נגיד שהוא יכנס. מה עדיף ה-RX240 או ה-Swiftech בהנחה שאני שם על שניהם F12. אני משתמש ב-F12 של Cooling כי הם היחידים שמגיעים עם PWM ומתאימים גם לרדיאטור במחיר נורמלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה? 30.5 CFM זה מכובד, אל תשכח שזה בפועל דרך רדיאטור ולא בלי התנגדות. ובקונפיגורצית pull-push הביצועיים יהיו משמעותית טובים יותר. ולהשוואה ה-GT14 שזה הדגם 1450RPM עושה רק 28CFM. ה-PWM היחיד בעל ביצועים גבוהים יותר הוא האקסלסיור שעולה 120 שקל אחד.

אבל עזוב עכשיו, לאיזה מהקיטים המוכנים יש רדיאטור, ובגדול כמערכת, אשר מתמודד יותר טוב עם מאווררים של 1500RPM פלוס מינוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא שוב את הפוסט האחרון שלי, זה 30CFM בפועל עם רדיאטור, וזה ב-2-3 CFM יותר גבוה מ-Gentle Typhoon 1450RPM.

וזה שזה יתאים זה סבבה, איך זה ביחס לקיט של סוויפטק? אני לא בדיוק על תקציב הדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא שוב את הפוסט האחרון שלי, זה 30CFM בפועל עם רדיאטור, וזה ב-2-3 CFM יותר גבוה מ-Gentle Typhoon 1450RPM.

אתה במכוון מתעלם מכמות הdB ששניהם נותנים על מנת לספק את הכמות CFM הזו? תיקח GT 1850, גם שקט יותר וגם יותר אוויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמינו לי שלא סתם בחרתי בהם, ה-PWM אומר שהם לא יפעלו במהירות מקסימלית רוב הזמן. כרגע ה-2 שיש עובדים על 100% ובקושי שומעים אותם, רמת הרעש שלהם היא סובייקטיבית מאוד נמוכה. ה-SPL לא אומר כלום על חתימת הרעש. אבל עזבו כרגע את המאווררים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי עזבנו את המאווררים :-\ :bash:

ואם אתה מוכן להשקיע עוד..אז הקיט של SWIFTECH מגיע עם משאבה עדיפה..שבעתיד תאפשר שידרוג לרדיאטור משלוש או עוד רכיב בלופ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שהמשאבה עדיפה 1200L/hr עדיף על 700L/hr (או משהו בסגון אני לא זוכר כמה זה של ה-XSPC), איך היא אבל מבחינת רעש? איזה בלוק מבניהם יותר טוב? האם הרדיאטור של הסוויפטק, 12FPI אאל"ט, יעבוד גם עם מאווררים שקטים (~סל"ד נמוך), או שלמטרה זאת עדיף הרדיאטור של ה-RX שהוא 7FPI, אאל"ט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...