ההצבעה על תקנות הביומטרי - שיטרית ממשיך לתת גז - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ההצבעה על תקנות הביומטרי - שיטרית ממשיך לתת גז

Art Tatum

Recommended Posts

^^^

נדמה לך. הרי יתכן שטביעות האצבע שלך נמצאות כבר היום במאגר המשטרתי ויתכן שנגעת ברכב חודש לפני ששימש לפעילות חבלנית. אז מה, יפרצו לבית שלך בשלוש בבוקר ויעלימו אותך? מה פתאום. אולי תקבל זימון לחקירה במשטרה בדואר. אולי.

מצד שני, אם ימצאו את טביעות האצבע שלך על ההגה ומוט ההילוכים, בהחלט ירצו לדעת מה הן עושות שם. זה לא משהו שקורה באקראי ולא משהו שסביר שקרה חודש לפני. או שאתה מעורב בפעילות או שיש לך מידע על מי שמעורב בפעילות. גם אם אתה לא הפושע, אתה יודע מי הבעלים שלך הרכב או לפחות מי החזיק בו לא מזמן ונתן לך לנהוג. אז אני לא יודע מה איתך, אבל אני בהחלט רוצה שיחליפו איתך כמה מילים.

אבל בוא נחשוב רגע על המצב שקיים כיום: נאמר שטביעות האצבע שלך נמצאו על ששימש לפעילו חבלנית. אבל המשטרה לא יכולה לזהות אותך כי הטביעות שלך לא נמצאות במאגר המשטרתי. אז התיק נשאר פתוח. אלא מה, עשר שנים מאוחר יותר הטביעות שלך יכולות להיכנס למאגר המשטרתי. נאמר שהגשת מועמדות לתפקיד שמחייב בדיקה שכזו או שעצרו אותך על איזו עבירה (השכן המטורף התלונן במשטרה שהרעלת לו את הכלב. התיק יסגר מחוסר אשמה). הטביעות שלך נכנסות למאגר ופינג! קופצת התראה שהן נמצאו בתיק פתוח מס' כך-וכך. ועכשיו אתה בצרות.

אולי היה לך אליבי נהדר. אולי באותו הזמן שהרכב שימש למה ששימש היית במשחק פוקר עם ראש הממשלה, נשיא המדינה, נשיאת בית המשפט העליון ויו"ר הכנסת (ועוד הרווחת 1,500 ש"ח). זה אליבי מטיטניום. אלא מה, לך תזכור מה היה לפני עשור. מתי המשחק היה, ב- 19 לחודש או ב- 12 לחודש? רגע, זה היה ביוני או ביולי? לך תזכור. וגם אם אתה זוכר, אתה בטוח שראה"מ בדימוס זוכר? מה עם הנשיאף שבינתיים נפתר, יעשו סיאנס וישאלו אותו? לא עדיף מבחינת כל המעורבים שישאלו אותך שבוע אחרי במקום עשור אחרי?

עדיין לא ברור לי למה אי אפשר לעשות ת"ז חכמות מבלי מאגר.

הרי ניתן לשתול בתעודה המזהה

שמכיל את המידע הביומטרי האישי של אותו אדם, מבלי שזה יישב על שרת פרוץ ואז לבצע את ההשוואה במידת הצורך ע"י מכשיר ייעודי(לפי מה שאני מבין, ככה זה עובד במדינות אירופה שעברו לת"ז ודרכונים חכמים).

אוף, לחיצה על הכפתור הלא-נכון וכל מה שכתבתי נמחק. ובגלל העורך המשוכלל והחדש, הדפדפן לא זכר את מה שכתבתי. אז מהתחלה... :facepalm:

אפשר ללכת על תעודות חכמות ללא מאגר חיצוני, אבל זה טפשי. ראשית, הרבה יותר קל לזייף תעודות חכמות ללא מאגר חיצוני. ברגע שהצלחת לשנות משהו בצ'יפ שעל התעודה, זהו - יש לך תעודה שתעבור כל קורא בהצלחה בלי שום בקרה. אבל אם הקורא הזה יתקשר למאגר חיצוני ויוודא שהנתונים שעל התעודה נכונים, יתפסו אותך בניסיון הראשון. כדי להצליח במקרה הזה, אתה צריך לפרוץ גם לתעודה וגם למאגר החיצוני - אפשרי, אבל הרבה יותר קשה. ולפני שתנסו לטעון שאי אפשר לפרוץ לתעודות חכמות, כבר עשו את זה. את התעודות החכמות בפיילוט הבריטי פרצו והראו איך אפשר לשכפל את המידע שעליהן לתעודה אחרת או לשנות אותו (כולל לסמן את מחזיק התעודה כטרוריסט מסוכן שיש לראות בו) בקלות ובלי שימוש בציוד מיוחד.

שנית, איך יזהו את האזרח במקרה שהתעודה אבדה או הושחתה? היום, כשאתה הולך להוציא תעודת זהות חדשה בעקבות אובדן הישנה, אתה מזדהה בעזרת תעודה אחרת (רישיון נהיגה או דרכון), נותן שתי ומקבל תעודה. ללא מאגר ביומטרי, זו גם הדרך שבה תקבל תעודת זהות חכמה חדשה אם תעבד את הישנה. כלומר הזיהוי לצורך קבלת תעודה מאובטחת הוא לא מאובטח בעצמו. כל מי שיוכל לזייף רישיון נהיגה או דרכון, שלא כולים שום נתון ביומטרי, יוכל לקבל תעודה עם נתונים ביומטריים שיזהו אותו לפי השם שזייף בתעודה הקודמת. אבל אם יש מאגר ביומטרי חיצוני, אפשר לזהות אותך בצורה מאובטחת גם בלי התעודה שאבדה ולוודא שמי שמנפיקים לו את התעודה החדשה הוא באמת מי זצריך לקבל אותה.

מה שצריך להבין זה שמאגר ביומטרי, כמו אקדח או מכונית או אספירין או כל דבר אחר בעצם, הוא כלי שניתן להשתמש בו. אם משתמשים בו לטוב או לרע, זה כבר תלוי בשימוש שבוחרים לעשות בו. הכלי שלעצמו אינו טוב או רע. אקדח הוא דבר רע מאוד בידיו של מישהו שרוצה להרוג אתכם אבל דבר נהדר בידיו של מי שרוצה להגן עליכם. מכונית בידיו של שיכור היא סכנת חיים, מכונית שמובילה פצוע לבית חולים היא מצילת חיים. מאגר ביומטרי שהשלטון הטוב והמייטיב ישתמש בו לצורך שמירה על בטחונם של האזרחים הוא דבר נהדר, מאדגר ביומטרי שהשלטון הרע והמרושע ישתמש בו לפגיעה באזרחים הוא אסון. השאלה היחידה היא מה אתם חושבים על השלטון ואם אתם לא מרוצים ממנו, למה אתם לא מנסים להחליף אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא חושב על השלטון כטוב ומייטיב וגם לא כרע ומרושע - הוא נמצא איפהשהו באמצע, מתנדנד לו. אך בעיקר - השלטון הוא תועלתן. הוא רוצה בשלטון עצמו.

צריך להודות - מבחינה פרקטית, אין הרבה שינוי בין מאגר משרד הפנים הנוכחי לזה הביומטרי. כבר עכשיו לשלטון יש המון מידע על האזרחים.

ייתכן אפילו שזה הביומטרי הוא "חזק" יותר לטובת האזרח הפשוט בכך שקשה יותר לגנוב זהות מאשר במאגר הישן.

אבל - קשה לי, מבחינה אידיאולוגית ומוסרית, עם הגישה ש"כל אזרח הוא פושע בפוטנציה" ולכן יש לקחת ממנו נתונים שיעזרו לזהות אותו בפשעים כאלה ואחרים, גם ללא חשד מבוסס לאשמתו/השתתפותו באירוע נפשע.

שלא נזכיר את העובדה שככל שהזמן עובר, רשימת ה"פשעים" בארץ הולכת וגדלה - וחורה שלי שבעזרת המאגר המשטרה תוכל לתפוס פושעים נוראים ומסוכנים כמו מישהו שעבר את ה-120 קמ"ש באיילון, עישן ג'וינט או שתה בירה על חוף הים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחייאת.

ומהעם המאגר הקיים, של כל מי שהמשטרה אי פעם עצרה? למה צריך להניח שכל מי שנעצר אי פעם (כולל פושעים שחזרו למוטב ואפילו כאלו שכלל לא פשעו והתיק שלהם נסגר) הוא פושע בפוטנציה? וגם הפושעים בפועל, למה להניח שהם פושעים בפוטנציה? כי אם מישהו מעל בכספי חברה לפני עשור, הסיכוי שהוא יאנוס גדול יותר מהסיכוי של מישהו שלא נמצא במאגר המשטרתי? אז אולי תדרוש גם למחוק את המאגר המשורתי? הרי אלו אותם נימוקים בדיוק. ובאותם נימוקים בדיוק משתמשים היום בארה"ב אלו שמתנגדים לתעודת זהות פדרלית (כן, אין דבר כזה "תעודת זהות" בארה"ב), אז למה שלא נבטל את תעודות הזהות לגמרי?

אין מה לעשות - רוצים ביטחון אישי, צריך לוותר על מידה מסויימת של חירות. לפעמים מדובר על פגיעה ממשית, אבל כאן הפגיעה היא בעיקר בעבריינים אז על מה בדיוק התלונות? הרי הסבירות שימצאו את טביעת האצבע של הרוצח על הסכין שנעוצה בגוף הקורבן גדול פי כמה מהסיכוי שימצאו את טביעת האבצע שלי. ומצד שני, הסיכוי שמחר אגלה שחשבון הבנק שלי רוקן על ידי גנב זהות גדול בהרבה ללא מאגר ביומטרי. אז מה לעזאזל הבעיה? יש מאגרים הרבה יותר מסוכנים, למשל זה שמחזיקות חברות האשראי, שמגלים עלי הרבה יותר ותורמים לי הרבה פחות, ועליהם יש הרבה פחות רעש.

כשהחוק הזה יעבור אני הולך להיות בין הראשונים שיעמדו בתור במשרד הפנים.

copy.png]url.png]favicon.icofavicon.icofavicon.ico

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבחירה של האם לוותר על הזכות לפרטיות בתמורה לשיפור מזערי בבטחון האישי ומענק כח עצום נוסף לממשל די מושחת צריך להיות בידי האזרחים.

אני אישית לא אנדב שום מידע למאגר הזה ואלחם בכך גם משפטית אם צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא אין שום צורך במאגר ביומטרי בשביל ליצור תעודת זהות חכמה שלא יהיה ניתן לזייף אותה. הטענה שבמקרה של איבוד אי אפשר לזהות את האדם נכונה, אבל גם עם מאגר יש רגישות לזיוף בהכנסה של אדם חדש למאגר. ובלי מאגר אותה רגישות קיימת בכל הנפקה.

בשורה התחתונה, הנזק לאזרח הוא עצום והתמורה שולית עם המאגר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Lev0, בחייך. "ויתור על הזכות לפרטיות"? איפה שאבת את השטות הזו? אתה רוצה לומר לי שלכל מי שאי פעם נעצר ע"י המשטרה ולכן יש ברשותה את תמונותיו וטביעות האצבעות שלו אין יותר פרטיות? כי המשטרה מתקשה להפליל עבריינים חוזרים לעיתים לא רחוקות, איך אותם עבריינים מצליחים להמשיך בפעילות עבריינית ללא פרטיות? ישנם שבטים נידחים שמאמינים שכשמצלמים אותם, לוכדים בתמונה את נפשם. אתה, כבן לתרבות המערב, אמור להיות חכם יותר. הרי התמונה או טביעות האצבעות לא מאפשרות לאף אחד לדעת מה אתה עושה. זה לא וודו.

והכח הוא בידי האזרחים. קוראים לזה "דמוקרטיה". זה לא מושלם אבל זה מה שיש. מאחר שבדמוקרטיה שלנו אתה מחוייב להחזיק תעודת אזרחות ונראה שזו תחייב מסירת מידע ביומטרי, לא נותר לי אלא לאחר לך מאסר קל ונעים. ממילא יקחו ממך את כל מה שצריך בעת המעצר.

B.D.B. בהחלט צריך מאגר ביומטרי. אין דבר כזה "אי אפשר לזייף". אמרו על ההצפנה של ה- שאי אפשר לפצח אותה. היא פוצחה. אמרו על ההצפנה המשופרת של הבלו-ריי שאי אפשר לפצח אותה. פיצחו אותה. תעודות הזהות החכמות של בריטניה פוצחו עוד לפני שהסתיים הפיילוט! כל הצפנה אפשר לפצח, זו רק שאלה של כמה משאבי מחשוב אתה מוכן להשקיע וכמה זמן אתה יכול להמתין. אז יעברו שישה חודשים או שש שנים, אבל בסופו של דבר (די מהר, אם לשפוט לפי התקדימים) יפצחו את ההגנות שעל התעודות החכמות. מה הבעיה לשנות מידע כשאמצעי האיכסון שלו נמצא בידיים שלך? לשנות מידע שמאוחסן מרחוק, במאגר שאין לך גישה אליו, זה כבר סיפור הרבה יותר קשה.

יש הבדל עצום בין נקודת הכשל הבודדת (הנפקה ראשונית) שיש בשיטת המאגר לבין הכשל המתמשך של אכסון מקומי. באכסון מקומי, כל הנפקה נעשית על סמך מילתו של המבקש. אתה נאלץ להאמין לו שהוא באמת מי שהוא אומר שהוא ולא מתחזה, שהרי את התעודות שעל פיהן אפשר לזהות אותו אין שום בעיה לזייף. באכסון מרוחק, יש רק הזדמנות אחת בה ניתן לרמות - כשהמידע מוכנס למערכת בפעם הראשונה. ואת זה עושים בגיל 16, עם תעודות מזהות של ההורים. בעודות ביומטריות של ההורים, בשיטה החדשה.

המשמעות? אי אפשר יהיה לזייף תעודה של מישהו שכבר הונפקה לו תעודה. אני יכול היום, עם הנתונים שיש בספר הבוחרים (שאין שום בעיה למצוא אותו ברשת), לזייף את רישיון הנהיגה שלך ולפיו ללכת למשרד הפנים ולקבל תעודת זהות חוקית לחלוטין, עם השם שלך והתמונה שלי. אני לא אוכל לעשות את זה אחרי שתונפק לך תעודה ביומטרית והנתונים יאוכסנו במאגר מרוחק.

עוד משמעות? אי אפשר יהיה לזייף תעודות של מוגרים, רק של בני נוער. אתה חיב לוודא שהקורבן שלך עדיין לא הוציא תעודת זהות ורק אז תוכל להתחזות לו. אלא מה, נראה אותי מתחזה לילד בן 16. אני אמנם נראה צעיר לגילי וכל הזמן אנשים מורידים בין חמש לעשר שנים מהגיל שלי, אבל אף אחד לא יחשוב שאני בן 16. כלומר אני לא אוכל להוציא תעודה מזוייפת גם אם אצליח למצוא אחד כזה שטרם הוציא תעודת זהות.

עוד משמעות? מאחר שההנפקה הראשונית נעשית עם ההורים ולאלו תהיה תעודה ביומטרית, גם זיוף ראשוני הופך לבלתי אפשרי למעשה. אלא אם ההורים יסכימו שמישהו יבל תעודת זהות במקום אחד הילדים שלהם, כמובן. היום אתה יכול להגיע עם תעודה מזוייפת של ההורים ולהוציא תעדה לילד עם פרטים מזוייפים.

רואה? תעודה ביומטרית הרבה יותר מוגנת מתעודה לא ביומטרית ותעודה ביומטרית עם אכסון מרוחק הרבה יותר מוגנת מתעודה ביומרטית ללא אכסון מרוחק. למעשה, נראה לי שהדרך האפקטיבית לזיוף תעודות ביומטריות עם אכסון מרוחק היא עם סיוע מבפנים, כלומר ע"י שלשול כמה ג'ובות לעובד מושחת של משרד הפנים. אפשר לטפל גם במקרים כאלו, אבל אלו כבר דקויות שלא קשורות לדיוןם הנוכחי.

נזק? אף אחד עוד לא הסביר איך בדיוק יש כאן נזק. התועלת, לעומת זאת, ענקית: צמצום גניבת הזהות כמעט לאפס ופחות פשיעה. זה תופס בין אם השלטון טוב ומיטיב ובין אם הוא רע ומזיק. ההבדל היחיד בין השניים הוא ששלטון רע יכול לעשות שימוש נוסף במאגר כדי ללכוד מתנגדים למשטר. אלא מה, המשטר שלנו לא כזה - אנשים בכל זאת מפגינים נגדו בלי להעלם במרתפים האפלים של המוחאבאראת. וביום שהוא יהפך לכזה, חם וחלילה, הוא כבר יארגן מאגר שכזה בלי שתוכל לומר שום דבר בנדון.

במילים אחרות, תמורה עצומה ונזק שולי, אם בכלל.

חושב שיש נזק? פרט, נמק והדגם. לא "פרטיות" היא לא תשובה. תסביר איך יש לך עכשיו שלא תהיה לך אם יהיה מאגר ביומטרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותי מעניין לדעת למה אתה חושב שלהעצים ולחזק את הממשל שלך, מגן על האינטרסים שלך.

איך שלא תסובב את זה, אנחנו עדיין לא חיים במדינה שבה הפוליטיקאי מבין ויודע שהוא עובד בשביל ציבור בוחריו ואזרחי המדינה, בשבילו אנחנו כלי בדרך למשרה המייוחלת, שעם קבלתה רוב הבטחותיו פשוט כפות מהחלון.

מה גורם לך לחשוב שברגע שיהיה אינטרס ולו המזערי ביותר בנוגע למאגר הוא לא יינוצל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם עוד 20 שנה הוא יהיה כזה, אתה תחליף את התווי פנים וטביעות האצבעות שלך? אה שכחתי זה לא אפשרות...

ובטח שאפשר ליצור תעודה ביומטרית ללא מאגר שלא יהיה אפשר לזייף אותה פרט לבזמן ההנפקה. לדוגמא, בעת הנפקה אתה מגריל מפתח סימטרי, מצפין את המידע הביומטרי אותו אתה שומר רק על הכרטיס, לוקח את התוצאה ומבצע עליה hash. אתה שומר סט מס' תז - מפתח במאגר א וסט אינדקס - hash במאגר ב. את האינדקס ל-hash אתה שומר על הכרטיס.

אי אפשר לזייף כי אתה לא יודע את ה-hash שלך, אתה לא יודע את ה-hash שלך כי אתה לא יודע את המפתח איתו הצפינו את המידע שעל הכרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

הנה רעיון מהפכני - במקום לדאוג למה שיקרה לממשל בעוד 20 שנה, אולי תדאג שהוא לא יהיה מרושע בעוד 20 שנה? כי גם אתה אחראי לממשל בארץ, אתה יודע.

לחליפין, עוד רעיון מאותו בית היוצר שלך - מאחר שבעוד 20 שנה הממשל יכול להיות מרושע, בואו נבטל את תעודות הזהות שיכולות לשמש לזיהוי מתנגדי משטר, בואו נסגור את התי הכלא שיכולים לשמש לכליאת מתנגדי משטר, בואו נפרק את המשטרה, בואו נאסור על אחזקה ושימוש של מצלמות בציבור, בואו נחייב את כולם ללכת עם מסיכות. :facepalm: כשהממשל יהפוך למרושע, בעוד 20 שנה, אני אדאג למחוק את המאגר. כזה אני, שם את הכלל לפני טובתי האישית. ואני גם צנוע. בוא נדאג עכשיו לבעיות שיש עכשיו ונשאיר את הבעיות שאולי יתכן שיש סיכוי שיהיו בעתיד לעתיד?

שמת לב לכך שגם אתה לא ענית לשאלה הפשוטה מאוד שלי? איזה נזק יגרם כתוצאה מקיומו של מאגר ביומטרי?

קצת עשית לי סחרחורת עם ההצעה שלך. אני מתאר לעצמי שאם אשב לחשוב על זה כמה דקות, זה יהיה ברור, אבל אין זמן - הדוקטור מחכה לי. לצורך הדיון אני מניח שההצעה שלך עובדת (מה שקררוב לוודאי נכון). אז מה עשית? פתרת את בעיית זיוף התעודות, מצויין. אלא מה, עדיין הממשל המרושע העתידי יוכל להשתמש במאגר נטול המאגר נגדך - כל מה שצריך לעשות זה לקרוא פעם אחת את המידע, שעכשיו אפילו אתה לא יכול לשנות, ולשמור אותו. נאמר כשתבוא להצביע. ואתה רוצה להצביע כדי להפיל את הממשל, נכון? אז או שתצביע ויוכלו לזהות אותך או שלא תצביע ולא תהיה לך הזדמנות להשפיע. או שפשוט יעצרו אותך ואז יקראו את המידע. או שזה יהיה תנאי לקבלת תלושי . מה שלא יהיה, המשטר המרושע יכול תמיד להשיג את טביעות האצבע שלך.

אלא מה, כידוע למאגר הביומטרי יש מטרות נוספות. למשל לזהות טביעות אצבעות לא ידועות. אותה טביעה שנמצאה על הרכב ששימש לפיגוע שהוזכרה קודם, למשל. איזה אסון יקרה אם המשטרה תדע למי היא שייכת? לא, זה לא אומר שבעליה ימצא את עצמו מיד במרתפי השב"כ, כפות בתנוחת הבננה. זה אומר שהוא יתבקש לסור לתחנת משטרה (או שיגיע אליו שוטר ויבקש שיבוא איתו, אם זה סיפור דחוף) ושם יבקשו ממנו יפה להסביר איך הטביעות שלו הגיעו לאותו ומה הוא יכול לספר על הבעלים שלו. כי תמיד קל יותר לקבל פרטים כשלא מודיעים לעד שהוא חשוד או אפילו סתם נחקר באזהרה ולהפוך את זה מתשאול ידידותי חקירה באזהרה תמיד אפשר בהמשך.

זוכר את חוק הנתונים הסלולארי, שמאפשר למשטרה לקבל מידע על מיקומו של טלפון סלולארי? זוכר את כל צעקות החמס של שוחרי הפרטיות, על כל השימוש לרעה שהחוק הזה יאפשר? אז הוא עבר. זוכר שימוש לרעה בחוק הזה? משום מה אף אחד מאותם אנשים שהתריעו על הנזקים שהחוק עלול להביא איתו לא הצליח להביא ולו דוגמה אחת של נזק בפועל. תועלת, לעומת זאת, החוק בהחלט הביא, למשל בהפרכת אליבים שקריים. אז למה לא לשמור על האש והלהבה למקרי אמת במקום לצעוק "זאב" בכל פעם שמישהו באמת מנסה לדאוג לנו?

...

מצטער, אבל לא ענית לשאלה שלי. איפה אתה רואה כאן פגיעה בפרטיות?

copy.pngurl.pngfavicon.icofavicon.icofavicon.ico

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל למה לתת כזה כלי עריצות בידי הממשל מהתחלה? למה? כי אני אוהב רולטה? לא ממש...

אם יהיה קיים כח כזה הוא ינוצל בסוף, זה רק עניין של זמן עד שזה יקרה. הזכות לפרטיות ולא אכפת לי כמה תנסה

להגדיר מחדש את המוסג הזה או כמה ציטטות תשים עליו, היא אחת הבסיסיות של בני האדם, לא לך ולא לאף אחד הזכות לקחת לי אותה,

מכל מה שאתה מדבר אני רק רואה עשן ומראות...

הממשל לא מרושע בעתיד הוא כבר עכשיו די מרושע, אם מעבירים חוקים כמו שמעבירים פה בלי סוף, בלי לשאול אף אחד, הם בדוק לא עובדים בשבילי, הם עובדים לכיסא שלהם, וזה הולך עם האינטרסים של כל מיני בעלי הון למיניהם, שבתמורה לחזית מספקים תקציבים לבחירות ולפעמים גם

לכיסים של החברים המכובדים שלנו בכנסת.

אז שוב למה שאני אתן את הזהות הביולוגית שלי למדינה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אתה אזרח של המדינה, לא נאה לך תעבור לאנטרטיקה, שמה אין חוקים ביומטריים.

אין שום סיבה למה המדינה לא תוכל לזהות את אזרחיה בוודאות ויעילות, לצה"ל יש מאגר ביומטרי כבר שנים, במדינה שבה הסיכוי שתתפוצץ ותהפוך ללוף לא כזה קלוש קיימת סיבה טובה לייצר מאגרים ביומטריים, וזה מלבד העובדה שבשביל לטוס לאירופה או ארצות הברית בקרוב תצתרך דרכון שהמידע הביומטרי שלך מקודד בו על מנת לוודא את זהותך באופן חד ערכי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאני אזרח במדינה, אומר שהמדינה צריכה לשרת אותי

ולדאוג לאינטרסים שלי ולא להפך.

הנזק שמאגר כזה יגרום הוא פוטנציאלי, אנשים המתנגדים לו בסה״כ

רואים את הנולד ואיך הממשל יינצל מאגר כזה לרעת הציבור,

הרבה לפני שיינצל אותו לטובתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:goodposting:

אנשים שוכחים שהמדינה והממשל, זה גוף וקבוצת אנשים, שהעם בחר בשביל שישרתו את האינטרסים שלהם, הן פנימית והן חיצונית אל מול עמים אחרים. כשאנשים משרתים את המדינה, , תשלום מיסים, הם בעצם משרתים את העם. אנשים נותים לשכוח שהמדינה צריכה לשרת את העם ולא העם צריך לשרת את המדינה \ ממשל. הרעיון הזה של לעשות הכל בשביל המדינה היה נכון בשנות ה-40-50, לא היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלא מה, עדיין הממשל המרושע העתידי יוכל להשתמש במאגר נטול המאגר נגדך - כל מה שצריך לעשות זה לקרוא פעם אחת את המידע, שעכשיו אפילו אתה לא יכול לשנות, ולשמור אותו. נאמר כשתבוא להצביע. ואתה רוצה להצביע כדי להפיל את הממשל, נכון? אז או שתצביע ויוכלו לזהות אותך או שלא תצביע ולא תהיה לך הזדמנות להשפיע. או שפשוט יעצרו אותך ואז יקראו את המידע. או שזה יהיה תנאי לקבלת תלושי . מה שלא יהיה, המשטר המרושע יכול תמיד להשיג את טביעות האצבע שלך.

בפוסט הקודם שכחתי להתייחס לנק' הזאת, אז הנה.

אני סומך על הממשל שלא יהפוך למרושע ממש, בעיקר כי במצב כזה לא יהיה לאזרח הבודד הרבה מה לעשות ואנשים פשוט יעלמו. אני סומך על הממשל שיגיד לי שהוא הולך לדפוק אותי, אני לא סומך עליו שלא ידפוק אותי. באותה מידה שהוא יכול לשמור את הנתונים כשהוא קורא את הכרטיס, הוא יכול גם לשמור את הנתונים בעת ההנפקה. אבל אני סומך עליו כשהוא אומר שהוא לא יעשה את זה, לא כי אני באמת סומך עליו, אלא כי אין לי דרך לוודא בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם שאלה, אי אפשר לבנות מאגר שנניח יורכב רק מROM ככה סכנת פריצה התיהיה שווה לתחת? כאילו מה ייתן לבן אדם מסויים לדעת את המאפיינים הביומטרים של בן אדם אחר, הוא הרי לא יכול לזייף אותם. אבל אם למשל הוא היה יכול לשנות ערכים במאגר זה סיפור אחר (אבל הוא לא כי זה ROM).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...