הדבר הבא על כוונת הממשלה: מים מינרליים. - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדבר הבא על כוונת הממשלה: מים מינרליים.

nineball

Recommended Posts

עזוב הוא בכיין מטבעו, או **** מבטעו, תמיד חושב שדופקים אותו, תסמונת ה-הכל בגלל שאני שחור ותמי דופקיםן שחורים, חוזרת בצורה אחרת. של תמיד דופקים ישראלים...

המדינה היא אמצעי שבאמצעותו קבוצות או יחידים שודדים ושולטים בקבוצות או יחידים אחרים, ככה זה היה כל ההיסטוריה וזה עדיין פועל ככה (בצורה שונה) גם ב "דמוקרטיה הליברלית" המודרנית. אם אתה חושב אחרת אני ממליץ לך לעשות חשבון כמה מיסים אתה משלם (כולל מיסים עקיפים, ומיסים על כל שלבי הייצור של של כל דבר שאתה קונה) ותחשוב לאיפה הולך הכסף הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תלמד מתמטיקה ותחזור אליי, או אם אתה עצלן תקרא מה שכתבתי מתחת. כשאתה מחלק את זה לצרכן הבייתי יוצא לך 10 שקל בשנה, שזה פחות מעשרירת השקל ביום שזה כמו להגיד X.90 במקום X+1 זה לא באמת משנה, ואם זה משנה לך עדיף שתשתה מהברז כי אז תחסוך מעל 800 שקל ולא עשר, הסיבה שהם יעלו מחירים לא קשורה למחיר המים, היא קשורה לכך שהם כבר בהפסדים או בדרך לשם.

נביעות כבר בהפסדים בלי קשר, מי עדן בדרך, שיזדהמו להם כל המעיינות ברמה מחרא של פרות כי אין מספיק מים כדי לדלל את זה אז נדבר, עין גדי מחריבים את השמורה שם כבר במשך שנים. שישיית סן בנאנטו-שמייבאים עולה אותה דבר, ופה יש עלויות משלוח וכו', המים לא עולים להם באמת כסף ופה הביזיון, נניח הם מוכרים 10 מיליון בקבוקים בשנה, זה בערך 15 מיליון ליטר, שזה בערך 15000 קו"ב שזה בערך 60 אלף שקל נכון להיום, אז אם זה יהפוך ל200 אלף זה לא ישנה, כל מה שהם צריכים זה רק לקצץ בחצי את המשכורת של המנכ"ל הבזיוני שלהם.

מדהים אותי בארץ, איך עובדים על אנשים והם אוכלים את זה, שום מחשבה שום כלום.

שלא לדבר על זיהומים שונים שעומדים במים האלה, כמו חומרים פלסטיים מסויימים שגורמים לשחרור אסטרוגן, חיידקים שמרתבים כשהמים עומדים וכו'.

זה שאתה התרגלת לחשוב שתמיד דופקים אותך, זה רע, תעקור את זה מהשורש.

ואגב הייתי מעדיף לשלם 4000 שקל מס מאשר לא להיות מסוגל לשלם 4000 שקל מס. אני מקווה שאתה אינטילגנט מספיק כדי להבין למה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי טורח להגיב באופן מפורט אם ההודעות שלך לא היו מלאות בהשתלחויות ולא היית מנסה לשים מילים בפה של מישהו אחר, והיה אפשר לנהל פה דיון.

אבל כמובן, כולם מפגרים, רק אתה חכם ומבין איך הדברים פה עובדים.

אז אגיב בקצרה:

מחיר יסוד עולה---->המחיר לצרכן עולה. סוף סיפור. זה לא משנה אם מדובר על אחוז, חצי אחוז, עשירית האחוז, או 1/100000 של אגורה.

החברות לא יספגו את ההפסדים, מה שגם הן גם ככה על סף העלאת מחירים בגלל גידול בהוצאות התפעול (חשמל, דלק, המים עצמם שעלו לא מעט בשנתיים האחרונות גם ככה, איבוד נתח שוק למכשירי הסינון)

הנושא פה הוא לא כמה יעלה, איך יעלה, מה תהיה ההשלכה אם יעלה. הנושא פה הוא למה יעלה.

איזו סיבה יש להעלות את מחירי המים לחברות, אחרי שכ"כ הרבה זמן דברים עובדים בצורה הזו?

הטענה הרשמית היא בשביל למנוע זיהום ע"י בקבוקים. בפועל, מדובר בבולשיט, וזה ידוע לכולם. אנשים לא עברו לצרוך מים בבקבוקים בגלל שיווק אגרסיבי של החברות, כפי שנטען, אלא בגלל טעם מי ברז דוחה, ואיכות שהולכת ומדרדרת. עד לפני כמה שנים גם אנחנו שתינו מים מהברז, עד שכל שבוע פתאום היה למים יותר מדי טעם של כלור ו/או מתכת. טוב זה בטח לא יכול להיות, אז עברנו לבקבוקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היוזמה טובה.. בקבוקי מים מינרלים זה פשוט מפגע.

אבל לפני שהם בכלל מיישמים את זה.. שיתחילו לשפר את איכות מי הברז במדינה כי כרגע ברוב המקומות זה פשוט קטסטרופה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אקווה נובה הם מים מזוככים, אין ממש הבדל ביניהם לבין מים ממערכת אוסמוזה הפוכה ביתית עם 3 מסננים+מסנן אולטרא סגול. (סטייל תמי4 היקרות יותר)

מי ברז הם לא.

מה שכן, יש להם על הבקבוקים איזה סיפור יפה על באר ומשהו כזה.... שטויות במיץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היוזמה טובה.. בקבוקי מים מינרלים זה פשוט מפגע.

אבל לפני שהם בכלל מיישמים את זה.. שיתחילו לשפר את איכות מי הברז במדינה כי כרגע ברוב המקומות זה פשוט קטסטרופה.

האמת שאיכות מי השתייה בארץ היא בסדר גמור, אולי הטעם בעייתי אך אין בעיה של איכות. עם זאת במקומות שונים בארץ המים מגיעים ממקורות שונים ולכן הרכבם שונה. למשל בחיפה המים שונים מת"א (ובחיפה המים מכילים יותר מגנזיום מבשאר חלקי הארץ, דבר העלול לדרוש כמה ימי הסתגלות שידרשו קצת בילוי בשירותים, ולא כדי להשתין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא חושב שהעלאת המחירים היא נכונה... למה שתאגידים יקבלו את המים של מדינת (שהם משאב לאומי, ושייכים לכל אזרח ואזרח באופן עקרוני),

במחיר מאוד זול ואח"כ ימכרו אותם חזרה לאזרחים במחיר הרבה הרבה יותר גבוה? לי אישית זה נראה קצת לא הגיוני...

אצלנו בבית שותים רק מים מהברז (מלבד בקבוקים של 0.75 ליטר שלפעמים אנחנו קונים בשביל לקחת מחוץ לבית).

בעבר היינו קונים מים מינרלים אך בשביל לחסוך כסף עברנו למים מהברז ועכשיו אנחנו מחזיקים 2-3 בקבוקי זכוכית במקרר

מלאים במים מהברז ובאמת שמבחינתי אין הבדל בטעם/איכות (לפחות ביחס לנביעות, שזה מה שהיינו שותים פעם).

דווקא למי עדן יש טעם ממש שונה (מנביעות ומי-ברז) לדעתי, ושאני אישית לא יכול לסבול.

אני אגב גר בירושלים, ולפי מה שאני יודע אנחנו מקבלים מים מאקוויפר ההר, בניגוד לשאר תושבי המדינה שמקבלים ממקורות אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאיכות מי השתייה בארץ היא בסדר גמור, אולי הטעם בעייתי אך אין בעיה של איכות. עם זאת במקומות שונים בארץ המים מגיעים ממקורות שונים ולכן הרכבם שונה. למשל בחיפה המים שונים מת"א (ובחיפה המים מכילים יותר מגנזיום מבשאר חלקי הארץ, דבר העלול לדרוש כמה ימי הסתגלות שידרשו קצת בילוי בשירותים, ולא כדי להשתין).

כמו שאמרו המים בת"א בעלי טעם לוואי מוזר מאוד. עדכמה שאני זוכר המצב ככה גם ברמת השרון.

פה בראשון למשל המים סבירים בהחלט.. אבל הבעיה היא הצנרת שפשוט מלכלת ומכתימה את המים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אקווה נובה הם מים מזוככים, אין ממש הבדל ביניהם לבין מים ממערכת אוסמוזה הפוכה ביתית עם 3 מסננים+מסנן אולטרא סגול. (סטייל תמי4 היקרות יותר)

= מי ברז. לא אמרתי שלא מסננים אותם קצת אבל סה"כ אין יותר מדי הבדל בין אקווה נובה למים שיש לי בבית ברעננה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל ברז בארץ עם מערכת סינון (תמי4 למשל) יחליף בקלות את המים המינרלים

יש לי תמי4 בבית כמעט מהיום שאני זוכר את עצמי והטעם מעולה...גם שעברנו מהמוביל למי בארות שיש פה באזור לא הרגשתי שום הבדל

בכל מקרה לדעתי הרעיון של לקנות מים בבקבוק מחנות הוא שערורייתי לגמרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שניר כבר אמר, הבעיה בכלל לא במים אלא בתשתית,

הכל שם מלא חלודה, קורוזיה ומה לא.

מניסיון אישי, גם בבניין חדש יש את הבעיה הזו.

הבעיה השניה היא באכסון הביתי, אחרי שהמים עוברים בצינורות מזוהמים

הם מאוכסנים בד"כ בכלי פלסטיק שבטח לא מוסיפים לטעם.

שלא נדבר על שנים על גבי שנים שלקח לתאגידי המים לצרוב לנו במוח שמים מינרלים זה נטו. בטח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...