דירוג מספר מכללות מהטובה ביותר לפחות טובה לפי דעתכם - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דירוג מספר מכללות מהטובה ביותר לפחות טובה לפי דעתכם

Jules Winnfield

Recommended Posts

היי אחרי הרבה טלפונים ובדיקות, הצתמצמה לה הרשימה של המכללות שבהן ארצה ללמוד (הנדסת מכונות).

המכללות:

אפקה

שנקר - עדיין בבירור (וגם קצת בעייתי מסתבר שזוהי מכללה לעיצוב בכלל)

המכללה האקדמית להנדסה ירושלים

אחווה

המרכז האקדמי אריאל.

עריכה: עוד מכללה אחת לרשימה - מכללת אורט הרמלין נתניה.

איפה אתם הייתם בוחרים ללמוד?

ובשביל מה הייתי רוצה את הדירוג מהטובה ביותר לפחות טובה? כי נניח שמכללת ירושלים תיהייה הכי טובה ואחריה אפקה עדיין אלמד באפקה

מטעמי נוחות.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשנקר ('בי"ס גבוה להנדסה ולעיצוב') אין הנדסת מכונות. יש הנדסת פלסטיקה (ופולימרים), שקרובה במידה כלשהי למכונות. לפי מיטב הבנתי, זה נחשב תואר טוב אשר יש בו תעסוקה.

אפקה, שנקר ואריאל נחשבות ל"נורמליות".

כל השאר נחשבות לנחותות (לפחות באזור המרכז).

כמובן שיתכן מעסיק מסויים שלדעתו מכללת אחווה היא מקום הלימודים האולטימטיבי, סתם לצורך הדוגמה.

הדברים האלה רחוקים מלהיות מוחלטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאב למה לא חשוב?

אווטר תודה על התגובה היה חשוב לי לדעת בערך איפה אפקה עומדים מאחר ובה אני מעוניין יותר מהשאר

בנוסף,קיבלתי היום שיחת טלפון ממכללה בשם "ספיר" שמציעה תוכנית למהנדסים,שבה לומדים שנה ראשונה בספיר

(עם תנאי קבלה מגוחכים מה שמעורר חשד)

ושלוש שנים אחרונות באוני' בן-גוריון, וכמובן מקבלים, בסופו של דבר, תואר של אוניברסיטת בן גוריון.

אני לא מצליח להבין את הקאץ' פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום סיבה לחשד. מכללת ספיר נמצאת בחסום בן גוריון. אוניברסיטת בן גוריון כל שנה מקצה מקומות לסטודנטים עם פסיכומטרי נמוך שלמדו שנה א' בספיר והצליחו בלימודים. כלומר נותנים לך הזדמנות להוכיח שציון פסיכומטרי וממוצע בגרויות לא משקפים את היכולת האמיתית שלך. זו תוכנית נהדרת וחבל מאוד שאוניברסיטאות נוספות לא מאמצות אותה. הקאץ' הוא שאם לא תסיים את שנה עם ממוצע 80+ (לפעמים אפילו יותר) לא תעבור לבן גוריון ובעצם בזבזת שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום סיבה לחשד. מכללת ספיר נמצאת בחסום בן גוריון. אוניברסיטת בן גוריון כל שנה מקצה מקומות לסטודנטים עם פסיכומטרי נמוך שלמדו שנה א' בספיר והצליחו בלימודים. כלומר נותנים לך הזדמנות להוכיח שציון פסיכומטרי וממוצע בגרויות לא משקפים את היכולת האמיתית שלך. זו תוכנית נהדרת וחבל מאוד שאוניברסיטאות נוספות לא מאמצות אותה. הקאץ' הוא שאם לא תסיים את שנה עם ממוצע 80+ (לפעמים אפילו יותר) לא תעבור לבן גוריון ובעצם בזבזת שנה.

לא נעים בלשון המעטה.

ומה קורה במידה ולא עוברים? ממשיכים ומקבלים תואר של ספיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי עדיף שתנסה את מזלך באחת מהאוניברסיטאות הבאות: תל אביב, בן גוריון, טכניון.

הוא לא יכול "לנסות את מזלו", הציונים שלו נמוכים מדי. על מה אתה מבסס את הדעה שלך?

הוא לא שכח את בראודה, הוא מחפש מכללות שניתן להגיע אליהן בקלות בעזרת ממקום מגורו. אם כי אני גם מכיר את בראודה כמכללה טובה.

אני חייב לציין, אף על פי שזה לא נושא הדיון, שיהיה לך קל בהרבה להתקבל לעבודה עם תואר בהנדסת תוכנה ממכללה מאשר תואר בהנדסת מכונות ממכללה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף,קיבלתי היום שיחת טלפון ממכללה בשם "ספיר" שמציעה תוכנית למהנדסים,שבה לומדים שנה ראשונה בספיר

(עם תנאי קבלה מגוחכים מה שמעורר חשד)

ושלוש שנים אחרונות באוני' בן-גוריון, וכמובן מקבלים, בסופו של דבר, תואר של אוניברסיטת בן גוריון.

הקאץ' זה שזאת מכללה בשדרות שלא יותר מדי אנשים שמחים להגיע לשם (היה מתאים לי פה אייקון טיל כזה) אז הדרישות שלהם נמוכות וכך גם שכר הלימוד וכמובן השכירות שם שאלה היתרונות של המקום. אבל אין לך מה לחשוש מה"קומבינה" הזאת מאחר ואוניברסיטת ת"א לדוגמה עושה את אותו הדבר עם הפתוחה למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת אין לי ממש מה לנסות את מזלי באוניברסיטאות במקצועות ההנדסה...

אחרי הרבה חפירות באינטרנט ואנשים ומשפחה, הסבירו לי שהנדסת מכונות לא כיף כמו שזה נשמע(קשה מאוד בלימודים ושכר לא גבוה בארץ, באופן יחסי כמובן). לכן החלטתי ללכת על הנדסת תעשייה וניהול, שזה נשמע כהכי מתאים לי משום שזה עבודה עם אנשים,לקוחות ולא כל היום מול המחשב וגם המשכורת בהתאם.

לגבי הקאץ' במכללת ספיר, למקצוע שבוא אני הולך ללמוד בן גוריון משריין בשנה רק 20 מקומות לאלו שקיבלו מעל 80 וכמו שאחד המגיבים רשם, אם לא אצליח, תיהייה שנה בזבוז.

ואחרי שהבנתי את זה, התחילה לי התלבטות אחרת. האם כדאי לי לקחת את הסיכון בספיר או שפשוט ללכת למכללה רגילה (שנקר וכו2') וללכת על בטוח?

אגב רב תודות העזרה חברה!

והציונים שלי לאלו שלא ראו את הדיון הקודם:

ממוצע בגרויות:77

מתמטיקה:4

אנגלית:5

פסיכו: 589

כמותי:124

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...