בדיקה לפני הכנת מטען - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בדיקה לפני הכנת מטען

zxor

Recommended Posts

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה שמכריע פה יותר הוא הזרם, ולא ההספק.

הזרם הוא מאוד מאוד נמוך.

וכמו שאמרו לפניי, יקח לך הרבה מאוד זמן להטעין את המצבר.

הרבה זמן = כמה ימים או כמה שבועות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל המטען כתוב 250 mA - זה לא אומר שהוא לא כול להוציא יותר מ 250 mA. הוא יכול להוציא יותר (אוליי גם כמה A), אבל אם תיקח ממנו יותר מ 250 mA (ולזמן מספיק ארוך) הוא יישרף

כדיי להגביל את הזרם ל 250 mA (כדיי לשמור אל המטען) אתה מחבר נגד טעינה

תמדוד את המתח אם מולטימטר (ללא עומס) - המתח חייב להיות לפחות 13.8 V ורצוי יותר

חישוב (הערכה כללית מאוד) הזמן שלוקח להטעין :

T = A * C / I

T = זמן שעות

A = מקדם (בגלל שהסוללה לא 100 % יעילה), הייתי אומר 2 בערך אבל זה לא כלל

C = כמה AH צריך "להשלים" לסוללה

I = זרם 0.25 A

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל המטען כתוב 250 mA - זה לא אומר שהוא לא כול להוציא יותר מ 250 mA. הוא יכול להוציא יותר (אוליי גם כמה A), אבל אם תיקח ממנו יותר מ 250 mA (ולזמן מספיק ארוך) הוא יישרף

כדיי להגביל את הזרם ל 250 mA (כדיי לשמור אל המטען) אתה מחבר נגד טעינה

תמדוד את המתח אם מולטימטר (ללא עומס) - המתח חייב להיות לפחות 13.8 V ורצוי יותר

חישוב (הערכה כללית מאוד) הזמן שלוקח להטעין :

T = A * C / I

T = זמן שעות

A = מקדם (בגלל שהסוללה לא 100 % יעילה), הייתי אומר 2 בערך אבל זה לא כלל

C = כמה AH צריך "להשלים" לסוללה

I = זרם 0.25 A

אז לפי מה שאתה אומר, החישוב אומר שבמקרה והסוללה ריקה לגמרי (והיא ממש לא!!) זה יקח כולה 56 שעות למלא אותה. שזה לא כזה הרבה, וסתם הגזימו פה. זה אולי לאט אבל זה לא חודשיים, כולה יומיים וקצת.

הבטריה מלאה אני רק רוצה לשמור עליה מלאה.

דבר אחרון, ואת זה אני שואל אותך 11010010110, כי כל השאר כל אחד אומר משהו אחר. האם אתה רואה בעיה בזה שכתוב 12v כoutput במדבקה של המטען הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהערכה הזאת יש מקדם A. לדעתי הוא משהוא כמו 2 (יכול להיות גדול יותר אבל לא נראה לי יותר מ 5). כדיי לבדוק באמת תמדוד מתח אל הסוללה

מה מתח שהמטען מוציא ? (שאתה מודד אם מולטימטר) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהערכה הזאת יש מקדם A. לדעתי הוא משהוא כמו 2 (יכול להיות גדול יותר אבל לא נראה לי יותר מ 5). כדיי לבדוק באמת תמדוד מתח אל הסוללה

מה מתח שהמטען מוציא ? (שאתה מודד אם מולטימטר) ?

19~18

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יטעין

כשתחבר אם הנגד תמדוד את הזרם. אם תקבל זרם נמוך יותר מ 20 mA תקטין את הנגד כך שתקבל 250 mA (המתח יכול לרדת כשמחברים עומס ואז צריך נגד קטן יותר בהתאמה למתח הנמוך יותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יטעין

כשתחבר אם הנגד תמדוד את הזרם. אם תקבל זרם נמוך יותר מ 20 mA תקטין את הנגד כך שתקבל 250 mA (המתח יכול לרדת כשמחברים עומס ואז צריך נגד קטן יותר בהתאמה למתח הנמוך יותר)

במידה ולא אחבר נגד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יטעין

אופטימיות. זה סתם ספק לא מיוצב, הוא לא באמת מוציא 19V. זה ככה רק בלי עומס. אם הוא יחובר למצבר טעון ונגד, הזרם יזרם אליו ולא ממנו..
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזרם לא יזרום אליו כי יש שם דיודה

המתח של השנאי לא יכול לרדת מתחת למתח של הסוללה שהוא מטעין - אם הפיק (ללא עומס) הוא 19 V, המתח שיהיה כשהסוללה מחוברת הוא בין 19 V והמתח של הסוללה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו לא יודעים מה ההתנגדות הפנימית של הספק (ניתן לנחש שב 250 mA בדיוק היא כזאת שהמתח הוא 12 V, אל ההתנגדות נופל 7 V, וההתנגדות היא 28 ohm, אבל זה ניחוש וממש לא מחייב)

יתכן שההתנגדות מספיק נמוכה כדיי לקבל את כל ה 250 mA שאנחנו רוצים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יתכן ולא יודע. צירוף מעניין. בוא ונניח שאנו מקבלים את כל ה250mA שיש לספק. בוא ונגיד גם שהוא הצליח למצוא מנורה שהתנגדותה אך ורק 20 אום. התוכל בבקשה לחשב לי איזה מתח יפול על המנורה...? ומאיפה הוא יצוץ בדיוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

20 ohm * 0.25 A = 5 V

19 V - 5 V = 14 V

אם למקור אין התנגדות פנימית, כשהמתח של הסוללה נמוך יותר מ 14 V הזרם יהיה 250 mA או יותר

19 V - 13 V = 6 V

6 V / 250 mA = 24 ohm

19 V - 12 V = 7 V

7 V / 250 mA = 28 ohm

אם הסוללה לא טעונה ב 100 % אז יהיה 250 mA גם אם למקור יש התנגדות פנימית של כמה אום

מנורת ליבון של 100W = בערך 50 - 60 ohm (ההתנגדות של המנורה הרבה יותר קטנה ממה שהיית מחשב לפי חוק אום כי היא קרה). תחבר 3 כאלה במקביל - תקבל 20 אום או פחות

לגוף חימום יש התנגדות יותר קבועה בטמפ'. גוף חימום 3 KW (תנור / קומקום / כל דבר דומה אחר) = בערך 20 אום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...