HD6950 + Enermax Modu82+ 525W - האם יחזיק? - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

HD6950 + Enermax Modu82+ 525W - האם יחזיק?

Tzach_n

Recommended Posts

Qttp:

למה הציניות? אני מוכרח להגיד שתמיד כשאני בא לפורום הזה לקבל המלצה ולשאול אנשים שמבינים תמיד נותנים פה עקיצות... בחנות שהייתי בה (ואגב לא שכנעו אותי לשנייה לקנות מהם ספק אלא רק המליצו לי לשדרג כדי לא ליצור עומס יתר) אמרו לי שמומלץ ספק חזק יותר.

אני לא רוצה לשרוף כסף ממש לא, ואני גם לא אלך ואקנה ספק 1000W כי אין לי צורך בזה, אבל מה רע בלשדרג ספק נוכחי של 525W לאיזור ה-650W?

Dandy לא עורר לי את בלוטות החשק לגבי הספק הזה, בדקתי אותו כבר לפני כן.

ואגב מה שאתה אומר לגבי 250W שמוכפל ל-500W בספקים גנריים אני מבין אבל בשורה התחתונה הנה מה שגורו3D אומרים לגבי 6950 יחיד:

Measured power consumption HD 6950

• System in IDLE = 174W

• System Wattage with GPU in FULL Stress = 312W

• Difference (GPU load) = 138W

• Add average IDLE wattage ~ 20W

• Subjective obtained GPU power consumption = ~ 158 Watts

• אז 250W לא יספיק כי עובדה שצריך מעל 300W בשביל כרטיס כזה.
    כמו שאמרתי לא בטוח שאוסיף כרטיס נוסף בקרוב, קרוב לוודאי שזה לא יקרה בשנה וחצי הקרובות, אני רק רוצה להיות בטוח שהספק שלי יחזיק בלי בעיות ואגב לא שאלתי רק פה שאלתי גם בעוד כמה פורומים ואמרו לי שאולי עדיף לשדרג בשביל להיות בטוח.
    בשלב זה אני קצת מבולבל ולא יודע מה לעשות, האם להחליף ספק או לא, סך הכל הספק שלי כבר בן שנתיים וחצי...
    בוא נרד שניה מהעץ, האם X650 הוא בחירה יותר הגיונית במקרה שאני רוצה להחליף ספק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך מה לרכוש ספק היום בשביל משהו שיהיה אולי עוד שנה וחצי, כרגע הספק שלך הוא מעל ומעבר למה שאתה צריך

בניגוד למה שאתה חושב מערך כרטיסים בונים במכה אחת ולא אחרי שנה וחצי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אתה יודע מה, אני זורם איתך, תענה לי על השאלה בצורה אחרת:

אני אחכה עם השדרוג, אבל איך אני יכול להיות בטוח בודאות שהספק שלי יחזיק את המחשב כולו במאמץ 100%? להריץ P95 ביחד עם ATI TOOL למשך 20 דקות נגיד ולראות שזה מחזיק?

הקטע המצחיק הוא שלך יש מעבד ולוח יותר חזקים משלי וכרטיס מסך חלש יותר משלי אבל עדיין בחרת בספק 625W אז אני כבר באמת מבולבל :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להיות בטוח כי יש מספיק אתרים שבדקו את הנושא וכולם הגיעו לאותה מסקנה, המערכת תיצרוך כ 400W

מערכת השיקולים שלי לבחירת הספק לא הורכבה רק מהחוזק שלו אלא רציתי גם

- שיהיה שקט

- אחריות ארוכה

- מודולריות

- וגם הכנה למערך, שלא יצא אל הפועל וכנראה גם לא יצא לאור הכרטיסים החד ליבתיים העוצמתיים שיצאו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה לשרוף כסף ממש לא, ואני גם לא אלך ואקנה ספק 1000W כי אין לי צורך בזה, אבל מה רע בלשדרג ספק נוכחי של 525W לאיזור ה-650W?

מה רע? ומה רע בלקנות ספק 1200W? "מה רע" זו לא שאלה רצינית. השאלה הנכונה היא "מה טוב?" מה זה ייתן לך? זה יגרום לך לישון טוב יותר בלילה? תרגיש גאווה כי המפרט שלך מרשים יותר? אגב, אני רק חצי ציני פה. במקרים רבים אנשים באמת קונים דברים שלא ממש צריך רק כדי להרגיש ש"שלהם גדול יותר". כל שוק כרטיסי המסך high-end ניזון למעשה מהשוואת אורכי ז*ן (אבל זה כבר לנושא אחר). :)

ואגב מה שאתה אומר לגבי 250W שמוכפל ל-500W בספקים גנריים אני מבין אבל בשורה התחתונה הנה מה שגורו3D אומרים לגבי 6950 יחיד:

נכון, זה מה שהם אומרים. במקרה שלך הוא פתוח אז יותר הגיוני להתסכל על מדידות של 6970, אך בכל מקרה, אין אף סקירה שמצאה שאחד בודד כזה דורש אפילו 400W, אז מאין המסקנה שהספק הנוכחי שלך לא יספיק? :nixweiss: ה500W שהם באמת 250W הייתה רק דוגמה מוקצנת בכוונה, אין צורך להיאחז בה.

אני רק רוצה להיות בטוח שהספק שלי יחזיק בלי בעיות ואגב לא שאלתי רק פה שאלתי גם בעוד כמה פורומים ואמרו לי שאולי עדיף לשדרג בשביל להיות בטוח.

בשלב זה אני קצת מבולבל ולא יודע מה לעשות, האם להחליף ספק או לא, סך הכל הספק שלי כבר בן שנתיים וחצי...

זה בדיוק העניין שצורם לי ושציינתי בפוסט הקודם שלי - כל מיני אנשים בכל מיני פורומים, לרוב בלי שקראו אפילו סקירה אחת, ממליצים לאנשים אחרים על לשדרג ספק "בשביל להיות בטוח" (מה אכפת להם, זה לא כסף שלהם). אין שום דבר רע בלהיות בטוח. אין שום דבר רע בהכנה לעתיד, בתנאי שבאמת יש תכנון מסוים לעתיד וסבירות גבוהה שיתממש (ברוב המקרים זה בכל מקרה לא משתלם - עדיף פשוט לקנות את מה שצריך כשצריך אותו). אבל יש לטעמי משהו טפשי בלהחליף רכיב שעובד ולא עושה שום בעיות בחזק יותר שלא ייתן לך שום ערך מוסף. ומה אכפת לך בן כמה הספק שלך? למה זה שיקול? ספק טוב (ושלך באמת טוב) יכול להחזיק גם 10 שנים ללא בעיות, מצד שני אפשר ליפול על יחידה פגומה שתמות אחרי חודש. אין שום צורך ושום הגיון להחליף ספק כל תקופה מסוימת - זה לא פילטר בריטה. :P

אגב אני מאוד מסכים עם ההערה של שניצקי:

אין לך מה לרכוש ספק היום בשביל משהו שיהיה אולי עוד שנה וחצי, כרגע הספק שלך הוא מעל ומעבר למה שאתה צריך

בניגוד למה שאתה חושב מערך כרטיסים בונים במכה אחת ולא אחרי שנה וחצי.

סביר להניח שבעוד שנה וחצי, כשתחליט שאתה רוצה יותר ביצועים גרפיים, תעמוד בפניך האפשרות - לחפש (אולי בנרות) עוד 6950/6970 שיתאים לנוכחי שלך בCF, או לקנות את הכרטיס החד-ליבתי של אותה תקופה, שייתן ביצועים כמו של זוג 6970 בCF, ומצד אחר יתפוס הרבה פחות מקום במארז, יתחמם פחות (סביר, אם כי לא וודאי), ויצרוך (בטוח כמעט ב100%) משמעותית פחות חשמל מזוג כרטיסים, וזה עם הבונוס הנוסף שתהיה לך אפשרות למכור את ה6950 הנוכחי שלך ולכסות קצת על ההוצאה של הקנייה. אז מה נראה לך שתבחר? ;)

אוקיי אתה יודע מה, אני זורם איתך, תענה לי על השאלה בצורה אחרת:

אני אחכה עם השדרוג, אבל איך אני יכול להיות בטוח בודאות שהספק שלי יחזיק את המחשב כולו במאמץ 100%? להריץ P95 ביחד עם ATI TOOL למשך 20 דקות נגיד ולראות שזה מחזיק?

למשל. אבל כשאתה בודק את זה, תנטר במקביל עם תוכנה כלשהי: טמפרטורות מעבד וכרטיס מסך, ומתחים על המסילות של הספק (לא אידאלי לנטר מתחים עם תוכנה, אבל כל עוד אין לך כוונה לבצע בדיקה אמיתי בתנאי מעבדה, זה הכי טוב שיש). ואז תבדוק אם משהו מזייף או מגיע למספרים חריגים. כך תוכל לדעת מה הגורם לבעיה שלך.

אלטרנטיבה לגיטימית אחרת היא לא לעשות דבר אלא פשוט להשתמש במחשב שלך בצורה רגילה, ואם תזהה בעיה שחוזרת (כמו המחשב שנכבה לך באמצע משחק) - אז תחקור פרטנית את הגורם לבעיה. יכול להיות שבסופו של דבר תגיע למסקנה שהבעיה היא בספק: אולי הוא באמת קצת מזייף, אולי יש בעיה ספציפית של פיצול עומס על גבי מסילות 12V, אולי תגלה שכל הסקירות טועות ובאמת צריך יותר מ500W לכרטיס הזה, או לחילופין שהספקים של Enermax גרועים להבדיל ממה שכולם חושבים, ואז תגיע לכאן לומר לכולנו "אמרתי לכם". ;D אין בעיה עם זה, הבעיה שהייתה לי עם כל הסיפור שלך הוא רק עניין הסקת המסקנות והטלת אשמה על סמך מקרה בודד שאפילו לא נחקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אני משבח אותך על התגובה האחרונה, תודה!

יש לי כמה שאלות, בספק שלנו (ראיתי גם שלך יש אותו ספק בדיוק באותו הספק) יש מסילת 12V שמוקדשת לכרטיס מסך נכון?

הסתכלתי בנתונים של הספק אבל באמת שלא הצלחתי להבין כמה W היא יכולה לספק לכרטיס מסך, כמו שאמרת יכול להיות מצב שהמסילות לא מחלקות נכון את העומס ולכן הכרטיס יקרוס והמחשב יכבה, אולי זה מה שקרה לי באמת?

אני משתמש ב CoreTemp לנטר טמפרטורות מעבד ואני יכול לבדוק את הטמפרטורה של הכרטיס מסך עם Afterburner, אבל איזו תוכנה תתן לי קריאה על המתחים ועומס של הספק?

לגבי ההוספה של כרטיס נוסף, סביר להניח שאתה צודק ובעוד שנה וחצי-שנתיים אם ארצה לשדרג כבר יהיה כרטיס חזק יותר מזוג 6970 ב-CF אז בוא לא נתייחס לזה כרגע, השאלה האמיתית היא האם ספק 525W יספיק גם אז? :)

עריכה:

התייעצתי עם בחור מבין עניין, הראיתי לו את התוצאות של הבדיקה וזה מה שהוא אמר:

נכון אין בעיה עם תוצאות הבדיקה, הם מדדו כמה זה אוכל בפועל ל"חברת החשמל"

בתוך הספק זה אוכל יותר.

מעבד 130-160

לוח + מאווררים + – 100

כל הרדיסק – 30

כ.מסך 200 עד 240

המדידה שלהם מהקיר שונה ממה שנאכל בפועל בתוך הספק עצמו (הסברתי לך סצנריו של כור פנימי)

האם זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כמה שאלות, בספק שלנו (ראיתי גם שלך יש אותו ספק בדיוק באותו הספק) יש מסילת 12V שמוקדשת לכרטיס מסך נכון?

הסתכלתי בנתונים של הספק אבל באמת שלא הצלחתי להבין כמה W היא יכולה לספק לכרטיס מסך, כמו שאמרת יכול להיות מצב שהמסילות לא מחלקות נכון את העומס ולכן הכרטיס יקרוס והמחשב יכבה, אולי זה מה שקרה לי באמת?

קשה לי לענות על השאלה הזו. הסיבה היא שבספקים מרובי מסילות 12V, היצרנים לרוב לא מפרסמים מידע שמסביר איך המסילות מתחלקות. לפעמים כשחופרים ניתן למצוא מידע כזה. למשל במרבית הספקים שבהם יש שתי מסילות - אחת הולכת לATX +12V (למעבד) ואחת לכל השאר.

לספק הזה יש שלוש מסילות 12V, כל אחת נותנת עד 25A (כלומר 300W בסה"כ פר מסילה - מובן שאי-אפשר להעמיס על כל אחת 300W, כי העומס המקסימלי הוא 480W על 12V).

מה שנראה לי הגיוני לו הייתי מתכנן ספק כזה עם מסילות סטטיות - הייתי נותן אחת למעבד (ATX +12V), אחת לכרטיסי המסך (חיבורי PCIE) ואחת לכל השאר (כל חיבורי MOLEX/SATA). אבל לא ראיתי שום מסמך שמראה שבאמת כך המצב. בכל מקרה, נדירות הביקורות שבכלל מתייחסות לפיצול בין המסילות, והתחושה הרווחת בקרב המשתמשים היא "תן לספק לדאוג לזה". ייתכן שזה לא תקף תמיד. בינתיים לא ראיתי סממנים לבעייתיות כלשהי עם הגישה הזו, אבל בהחלט ייתכן שיש מקרי קצה שיגרמו לבעיות.

אני משתמש ב CoreTemp לנטר טמפרטורות מעבד ואני יכול לבדוק את הטמפרטורה של הכרטיס מסך עם Afterburner, אבל איזו תוכנה תתן לי קריאה על המתחים ועומס של הספק?

לא יודע לגבי CoreTemp והגרסה העדכנית שלה - בעבר נאמר לי מספר פעמים שRealTemp יותר מדויקת בקריאת טמפרטורות של מעבדי 2, אבל ייתכן שבגרסאות החדשות זה לא ככה.

קריאת מתחים באמצעות תוכנה מסתמכת על מידע שנותן לוח האם. לרוב היצרנים יש תוכנות דיאגנוסטיקה שלהם שמציגים מידע כזה, ויש גם תוכנות גנריות כמו Everest, Motherboard Monitor, OCCT... לא יצא לי להשתמש יותר מידי בתוכנות האלה, אז אני לא ממש יודע לומר לך לגבי האמינות והדיוק שלהן.

לגבי ההוספה של כרטיס נוסף, סביר להניח שאתה צודק ובעוד שנה וחצי-שנתיים אם ארצה לשדרג כבר יהיה כרטיס חזק יותר מזוג 6970 ב-CF אז בוא לא נתייחס לזה כרגע, השאלה האמיתית היא האם ספק 525W יספיק גם אז? :)

לענות על זה אפשר יהיה רק בעוד שנה וחצי-שנתיים. ייתכן שכן, כי ההתקדמות הטכנולוגית היא לא רק לשיפור ביצועים, אלא גם להקטנת צריכה החשמל. high end של דור מסוים לא תמיד צורך יותר מזה של הדור הקודם.

אבל בכל מקרה - למה זה רלוונטי עכשיו? לא יותר הגיוני לשאול בעוד שנה וחצי-שנתיים, כשכבר יש לך מידע ספציפי על הכרטיס שאתה חושק בו?

עריכה:

התייעצתי עם בחור מבין עניין, הראיתי לו את התוצאות של הבדיקה וזה מה שהוא אמר:

לא נראה לי. אם כבר הפוך - הנצילות של ספק היא לא 100% - הוא לוקח מהקיר יותר ממה שהוא צריך. אבל אם יש מומחה חשמל שחולק על זה - שיתקן אותי. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אחי מודה לך על התגובות, אני אנסה לעשות למחשב בדיקת מאמץ של חצי שעה עם Prime95 ביחד עם ATI Tool ונראה אם הספק מחזיק את זה, נקווה שכן, אחזור עם עדכונים :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון אין בעיה עם תוצאות הבדיקה, הם מדדו כמה זה אוכל בפועל ל"חברת החשמל"

בתוך הספק זה אוכל יותר.

אתה לא שם לב לכשל לוגי במשפט?

איך ספק יכול ליצרוך יותר ממה שהוא "לוקח" מהקיר? מאיפה בדיוק מגיע ההפרש, מהאוויר?

בכל מקרה אם החבר שלך בונה ספק כזה אני מזמין ממנו 1000000000000000000000000000000000 חתיכות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הייתי מבין בזה יותר ממנו לא הייתי מפרסם את התגובה חח אבל התייעצתי עם חבר אחר שהוא חשמלאי והוא אמר לי כמו שאתם אומרים שמה שכתוב במדידה זה אפילו יותר ממה שהספק צורך כי לוקחים קצת ספייר ולא יכול להיות מצב שהספק יצרוך יותר ממה שכתוב במדידה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספק לא צורך יותר ממה שהוא לוקח מהקיר (זה לא פיסיקלי)

ספק מספק פחות ממה שהוא לוקח מהקיר. להבדל בין החשמל שהוא לוקח לחשמל שהוא מספק קוראים נצילות.

ספק עם נצילות של 80% לוקח מהקיר 20% יותר ממה שהוא מספק. (כמובן שזה לא מדוייק, נצילות משתנה באופן דינמי)

ככל שהנצילות גבוהה יותר כך החיסכון בחשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

seasonic לא הכי טוב, זה רק חברה. אני יכול להראות לך ספקים טובים יותר (ax1200 של קורסאייר)

אני יודע שהתרד הזה כבר די גמור רק הייתי חייב להעיר פה, לידיעתך ה AX1200 של קורסייר מיוצר על ידי Seasonic כמו גם כל סדרת ה-AX וגם רוב הספקים של כיום מיוצרים על ידיהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...