עזרה| האם הלוח אם שלי יתמוך בכונן קשיח SATA2? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה| האם הלוח אם שלי יתמוך בכונן קשיח SATA2?

mouse1

Recommended Posts

לפי המפרט הלוח שלך לא תומך SATA II.

זה שהכונן הישן עבד איתו יכול מכמה סיבות:

1) הכונן מזהה ומסתדר עם SATA I אוטומטית.

2) יש עליו ג'אמפר שמכוון למצב תאימות לSATA I.

בהרדיסק החדש אחד זה יהיה אותו סיפור.

אולי זה יסתדר אוטומטי.

אולי תצטרך לשים ג'אמפר.

זה כל הסיפור.

בכל מקרה כך או כך הוא אמור לעבוד.

קנה.

נסה.

תהיה מוכן לאפשרות השניה אם צריך.

מה שבטוח שהכונן הישן שלי הוא SATA II, אז אני כבר הרבה יותר רגוע.

לגבי הג'אמפר, איך אני ידע אם אפשר בלי ג'אמפר? אם אני מחבר את זה ואני יכול להתקין והכל רגיל, זה אומר שזה עובד טוב? או יכול להיות עדיין שצריך ג'אמפר למרות שמערכת ההפעלה עולה והכל בסדר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

To address interoperability problems many manufacturers allow to switch drives to the SATA1 mode. For example, Seagate/Maxtor has added a user-accessible jumper-switch known as the Force 150, to switch between 1.5 Gbit/s and 3 Gbit/s operation. Western Digital uses a jumper setting called OPT1 Enabled to force 1.5 Gbit/s data transfer speed (OPT1 is used by putting the jumper on pins 5 & 6). Samsung drives can be switched to 1.5 Gbit/s mode by using software downloadable from the manufacturer website. This needs a SATA2 controller to use temporarily while programming the drive.

http://en.wikipedia.org/wiki/Serial_ATA#SATA_1.5_Gbit.2Fs.2C_SATA_3_Gbit.2Fs_and_SATA_6_Gbit.2Fs

http://forums.storagereview.com/index.php/topic/27844-samsung-hd502hj-any-way-to-force-15-gbps/

אחרי שקראתי את זה.

אולי זה לא כל כך פשוט כמו שחשבתי קודם.

לפי הפיתרון של לSATA I/150 הוא עם תוכנה שמשנה כיוון בהרדיסק עצמו.

כדי לעשות את זה אתה צריך לחבר אותו למחשב עם SATA II/300 ולעשות את הפעולה.

ורק אז הוא יעבוד בלוח עם SATA I.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגדרת ג'אמפר קיימת גם בכוננים של סמסונג.. כפי שרשום בסטיקי.

http://www.samsung.com/global/business/hdd/faqView.do?b2b_bbs_msg_id=121

פותח הת'רד- אבקש שתפסיק לצטט הודעות שמעליך ללא שום סיבה. תשתמש בכפתור "הוספת תגובה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתם עושים לי את החיים הקשים? למה שאצטרך להגדיר את הכונן בכלל לSATA I אם הכונן הוא SATA II? מי אמר שזה לא יעבוד ישר שאחבר את הארדיסק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Nike, אז אתה בעצם אומר שהארדיסק שהיה לי, היה בו כנראה ג'אמפר ששינה את זה ל1.5Gbps? כי הוא גם היה 3.0, אז או שהוא עבד ישר כשחיברתי אותו, או שהיה בו ג'אמפר ששינה את זה ל1.5 לא?

אז אם זה ככה, עדיף לקנות ג'אמפר שישנה ל1.5 למצב שזה לא יעבוד ב3.0?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר 300 פעם אמרו לך יכול להיות מצב שהדיסק הקשיח לא יוכל אוטומטית לעבור ל- SATA I ואז תצתרך לחבר לו ג'אמפר, הדגש הוא על צירוף המילים יכול להיות - עד שלא תנסה לא תדע.

ולגבי הדיסק שהיה לך שגם הוא בממשק SATA II אתה שואל אנשים אם היה לך ג'אמפר ???? תקח את הדיסק ותסתכל אם יש או אין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכונן הקשיח שהיה לי זרקתי אותו באיזו פינה בבית ואני לא יודע איפה הוא..אם הייתי מוצא אותו הייתי בודק את זה.

בכל מקרה לסיום, הלוח אם שלי תומך ב1.5Gbps? אז מחר אני פשוט אלך לחנות ואני אבקש שיראו לי איך שמים את הג'אמפר, ואני אוציא אותו ואחרי זה אבוא הביתה ואבדוק את הכונן ללא הג'אמפר, אם תהיה בעיה והכונן לא יזוהה בביוס או שלא אוכל להתקין על הכונן - אז אני אשים פשוט את הג'אמפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי. בכל מקרה חבל שאני לא יודע איפה הכונן הישן שלי, הייתי בודק אם מחובר לו ג'מפר וככה הייתי בטוח אם צריך ג'מפר או לא.

אבל זה לא משנה, אני אקנה את הג'מפר, ואני אנסה קודם כל בלי הג'מפר סתם לבדוק, אם זה לא יעבוד אני פשוט אחבר את הג'מפר ונגמר הסיפור.

שאלה אחרונה ותוכל לסגור/לנעול את האשכול - הג'מפר הזה, אפשר לקנות אותו בכל חנות מחשבים? אם כן כמה זה עולה בערך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...