שדרוג לוח מעבד וזיכרון לשימוש כללי, תקציב - סביב 1000 ש"ח - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג לוח מעבד וזיכרון לשימוש כללי, תקציב - סביב 1000 ש"ח

billyboy

Recommended Posts

שלום רב

ברשותי מחשב ישן שהרכבתי לפני מספר שנים, ואז הוא היה נחשב משהו:

לוח lanparty ut ultra d nf4

מעבד חד ליבתי ישן של AMD

2 ג'יגה זיכרון בדואל

כרטיס מסך של sapphire GTO2 שהמהרתי.

היום המחשב החליט לשבות ולהיתקע בשלב הבוט. גם הכניסה לביוס נתקעת והמקלדת מפסיקה להגיב.

היות וכך אני מניח שהבעייה הינה בלוח או במעבד, ותרגישו חופשי לתקן אותי אם אני טועה

אשמח להמלצה על לוח מעבד וזיכרון שנותנים את התמורה הטובה ביותר לכסף, ויאפשרו שדרוג עתידי , סביב ה 1000 שח..

עיקר השימושים שלי הינם משרדיים, אבל חוטא לפעמים קצת במשחקים וסימולטורים.

תודה מראש לעונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום billyboy וברוך הבא לפורום.

ערוך בבקשה את כותרת הדיון לכותרת עניינית על-פי חוקי הפורום.

כדי להפוך את הכותרת לעניינית תוסיף לה תקציב ושימושים.

כמו כן, לא בטוח שהבעיה שלך היא בלוח האם. ייתכן שמקור הבעיה הוא דווקא ספק הכוח.

האם יש לך דרישות מיוחדות מלוח האם?

כשאתה אומר אפשרות לשדרוג בעתיד, למה אתה מתכוון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך about:blank

ספק הכח שלי הוא: toughpower 600w שך thermaltake

הוא יחסית חדש, וקשה לי להאמין שהוא מקור הבעייה, אבל הכל יכול להיות ואני אבדוק זאת.

לגבי הדרישות מלוח האם, אני מעדיף אחד כזה שיאפשר לי חיבורי אודיו ווידאו מגוונים, ואפשרויות חיבור לטלויזיה ולהתקנים חיצוניים.

פחות מעניין אותי כח העיבוד ועליו אני מוכן להתפשר, שוב - בהנחה שהלוח יאפשר לי לשדרג למעבד איכותי מאוד בעתיד - וזו הכוונה לאפשרויות השדרוג.

תודה לך על התגובה, ושוב - תודה מראש לעונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשלב ראשון הייתי:

1. מכבה את המחשב.

2. מנתק אותו פיזית משקע החשמל בקיר.

3. לוח על הכפתור 'הפעלה/כיבוי' במשך כחצי דקה ברציפות.

4. ממתין עוד 10-15 דקות.

5. מחבר הכל ומנסה שוב.

זאת פעולת ריקון קבלים.

אם זה לא עוזר הייתי ממליץ לנסות עם ספק כוח אחר, אם ניתן להשיג כזה.

לגבי השדרוג:

לדעתי המעבד הכי משתלם במסגרת התקציב יהיה ה-Athlon IIx3/4 (משולש או מרובע ליבות). האפשרות המקבילה מבית Intel תהיה ה-Core i3 שהוא מעבד דו-ליבתי. האם יש לך העדפה מסוימת בנושא?

אף אחד מהם לא ממש יאפשר לך לשדרג מעבד בעתיד מהסיבה הדי פשוטה שעד שתצטרך לשדרג אותם (אלא אם כן צפוי שינוי משמעותי בשימושים שלך בתקופת הזמן הקרובה) כבר תתחלף לפחות פלטפורמה אחת אם לא שתיים וקרוב לוודאי ששדרוג לא יתאפשר. בפלטפורמת תוכל לשדרג עד למעבד ה-Phenom IIx6 ובפלטפורמת Intel עד למעבדי ה- i7, אך שוב, אם השדרוג הזה לא מתוכנן בתקופת הזמן של השנה הקרובה פחות או יותר, הוא כבר לא ממש יהיה רלוונטי.

ושאלה לסיום, האם חיבור 3.0 חשוב לך? האם מתוכנן OC כלשהו למעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לך על התשובה המפורטת.

ניסיתי את עניין ריקון הקבלים, וללא הצלחה. לצערי אין באפשרותי לבדוק עם ספק אחר.

אם לדעתך האפשרות של ספק היא מאוד הגיונית, אני אנסה להשיג אחד ולבדוק. שוב, המחשב פשוט נתקע בתמונת הלוח בעת עליית הביוס, ולא מגיב יותר. לפעמים הוא עולה עוד טיפה ונתקע שם. הכל התחיל כאשר בעת עבודה על אחת התוכנות, הכל קפא פתאום ונתקע, ומאז כל איתחול נכשל.

לגבי המעבד - אין לי העדפה בין החברות, דווקא ל שמורה פינה חמה אצלי משום שבכל המחשבים שבניתי בעבר, השתמשתי במעבדים שלהם.

לגבי OC - לא נראה לי, אבל כצ'ופר בתחום המחיר - אין לי בעייה לנסות את זה.

לגבי usb3 - האם השיפור במהירות העברת נתונים הוא משמעותי? כפי שאמרתי קודם - חשוב לי לוח מפוצ'ר עם הרבה כניסות ויציאות, על המחשב

גם מותקן כרטיס ומחוברות אליו מצלמות. הוא נמצא ליד מערכת הסאונד והטלויזיה, משמש סוג של סטרימר. וגם שולט על הממיר.

כן אני יודע, זה דיי מבטל את "לשימוש כללי" והופך ל "קולנוע ביתי", אבל מבחינתי זה רק בונוס, עיקרי השימוש שלי בו זה לעבודה.

ושוב, תודה על הנכונות לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, הייתי מציע לבדוק עם ספק אחר. הייתי גם מנסה להוציא מודול אחד (אם יש לך יותר משניים ולראות אם יש שינוי כלשהו (ולבדוק עם שניהם ובחריצים שונים).

כמו כן, הייתי מריץ בדיקה לכונן הקשיח בעזרת כלי האבחון של היצרן. אולי פשוט הכונן עצמו תקול.

את שתי הבדיקות הללו כדאי לעשות לפני בדיקה עם ספק אחר מכיוון שאין לך ספק זמין.

לגבי השדרוג, כדאי להמתין לראות מה יעלו תוצאות הבדיקות, אלא אם כן אתה מתכוון לשדרג ללא קשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום רב

לצערי לאחר שניסיתי את כל הבדיקות, כולל עם ספק נוסף שהשגתי לצורך העניין, לא מצאתי פתרון לבעיית החומרה, כך שכנראה הבעייה הינה בלוח.

אשמח להמלצה לחומרה מתאימה על פי השימושים שציינתי, כאשר אין לי בעייה לחרוג מהתקציב על מנת לקבל את התמורה המשתלמת ביותר היום מבחינת המחיר.

ושוב, תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת משתלמת תהיה:

מעבד

Athlon IIx3 445 או Athlon Iix4 640.

לוח-אם

M4A88T-M/USB3 של ASUS או GA-880GMA-UD2H של Gigabyte.

זכרון

זכרון DDR3 בתדר 1333/1600 הכי זול שאתה מוצא מחברה מוכרת (דוגמאות בסטיקי). אני הייתי קונה מודול אחד של 4GB אך ניתן גם לקנות בתצורת 2x2GB.

אני מבין שלאור התקלה השדרוג לא ממש סובל דיחוי, אך אם בכל זאת ניתן להמתין מספר שבועות הייתי מחכה להשקת דור המעבדים החדש של רק כדי שיהיו לך יותר אפשרויות, אם כי זאת ממש לא חובה.

אפשרות יקרה יותר מבוססת Intel, המעבד עוצמתי יותר אך לשימושים שלך כפי שתארת אותם אין לזה משמעות. לדעתי זה המפרט הפחות משתלם עבורך, אך זה כמובן נתון להחלטתך.

מעבד

Core i5-2400

לוח-אם

H61M/U3S3 של או BLKDH67BL-B3 של Intel.

זכרון

זכרון בתדר 1333/1600 הכי זול שאתה מוצא מחברה מוכרת ובמתח של עד, וכולל, 1.5V.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[table][tr][td] i3 2100 3.1Ghz s1155, 3MB, GPU , Tray

[/td] [td][/td] [td] 1

[/td][/tr][/table] 540

[/r] [table][tr][td][/td] [td][/td] [td][/td] [td] P8H61-M LE B3 (LGA1155 i3/i5/i7, Intel H61, 1333, PCI-E, VGA, DVi

[/td] [td][/td] [td] 1

[/td][/tr][/table] 420

[table][tr][td][/td] [td][/td] [td][/td]

[td] 2x2GB Ripjaws X Edition Dual Channel CL9-9-9-24

[/td] [td][/td] [td] 1

[/td][/tr][/table] 235

[table][tr][td][/td] [td][/td] [td][/td][/tr][/table] אם תלך על אינטל לדעתי זה יהיה הכי משתלם לך אם השימושים שלך הם כלליים אינטרנט סרטים מוזיקה יתאים גם למשחקים בתוספת של כרטיס מסך חיצוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכם על התשובות.

בדקתי נתונים של הלוח של אסוס שהמלצת עליו, נראה טוב מאוד ל 500 ש"ח, תודה.

לגבי דור המחשבים החדש של , למה הכוונה ביותר אפשרויות? האם התכוונת שאוכל לבחור טובים הרבה יותר, או לכך שמחירי המעבדים הקיימים ירדו פלאים, מה שיהפוך אותם למשתלמים במיוחד?

צדקת בעניין הדחיפות של השדרוג, אך אם לדעתך שווה לחכות קצת, אז מן הסתם אני אוכל להסתדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבדים החדשים צפויים לצאת בטווח הזמן של ה-5-8 שבועות הקרובים (כך לפחות לפי דיווחים). כאן אתה כבר צריך להחליט אם זה פרק זמן סביר מבחינתך להמתין או לא.

כשאני אומר יותר אפשרויות אני מתכוון שיהיה לך מבחר אפשרויות גדול הכוונה שליה היא בעיקר למבחר חומרה גדול יותר, גם אם זה נכון שלצרכים שלך אתה לא צריך מעבד "חזק" עדיין לא מזיק כשיש לך היצע גדול יותר לבחור מתוכו את המשתלם ביותר עבורך.

בדרך כלל אין ירידת מחירים של הדור הקודם, בטח שלא משמעותית מייד עם השקת החומרה החדשה, ואחר כך מה שמתאזן בדרך כלל הם מחירי החומרה החדשה ולא הוזלה של הדור הישן שגם ככה הולך ונעלם במהירות.

לצרכים שלך אתה ממש לא צריך מעבד "חזק" וה-Athlon IIx3/4 יהיה מצוין עבורך (לא שהוא מעבד "חלש" בפני עצמו).

גם ההצעה של shemiraz היא לגיטימית (רק שהייתי מחליף שם את לוח האם לאחד מאלו שאני הצעתי אם יש חשיבות לחיבורי USB 3.0) רק שלדעתי ה-Core i3-2100 הוא ממש לא מעבד משתלם לאור מחירו (מעבד טוב, אך מתומחר לדעתי גבוה מדי) והחלופות הזמינות מ- בטווח המחירים הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...