יצירה מהירה של משתמשים ב-AD - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יצירה מהירה של משתמשים ב-AD

aviran9111

Recommended Posts

שלום לכולם. יש לי שרת 2008 R2 ואני מחפש דרך ליצור כמות של יוזרים מהירה, שמצד אחד אין צורך לערוך כל פעם קובץ LDIFDE או קבצי CSVDE ומצד שני יהיה ממשק גרפי שיוכל אוטומטית להכניס ל-AD את המשתמשים.

מצאתי תוכנה בתשלום ואני לא מעוניין לשלם על תוכנה שהמטרה היחידה שלה היא ליצור יוזרים ועוד בסביבה וירטואלית (לשם בדיקות בלבד).

אתם מכירים תוכנות נוספות שעושות את העבודה?

אם אפשר שהתוכנה תיצור כבר סיסמה אוטומטית - מעולה. אם לא, אני כבר אצור ליוזרים בעצמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו הבחור שאמר מעליי - מאוד פשוט לעשות את זה עם סקריפט, אני אישית עשיתי בעבר דברים כאלו בVBS וזה עובד מעולה עם אפשרות להגדרת הגדרות זהות למספר משתמשים עם שינויים בשמות של היוזרים האלו לפי מספר בסדר רץ ז"א שאפשר לעשות שלמשתמש הראשון יקראו U1, לשני U2, לשלישי U3 והלאה..

בהצלחה (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על זה אבל יש קאצ' - היוזרים האלה ישמשו מאוחר יותר להגדרה ב-EXCHANGE ולכן חייבים שמות אמיתיים. זאת אומרת, לא משהו שחוזר על עצמו אלא אפשרות להגדיר שם של אדם חי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי מחר אני צריך להוסיף עוד 30 איש במכה וזה אומר לעבור שורה שורה ולהחליף את כל הסעיפים.

בתוכנה שמצאתי אומרים לו את השמות, היוזרים, סיסמה שאתה רוצה שהוא ישים ולוחצים START ובתוך כמה שניות יש את היוזרים מבלי לעבור חלון-חלון.

אני כבר הייתי מעדיף קובץ LDIFDE כיוון שהוא מאפשר לי להשתמש בסיסמה, אם אצטרך סקריפט, אבל זה עדיין לא מושלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך "לצאת קצת מהקופסא".

אתה לא חייב קובץ CSV עם כל הפרמטרים.

היות וזה לבדיקה אני מניח שסיסמא לכל היוזרים יכולה להיות אותה אחת (או רנדומלית), לכן אין צורך לכתוב אותה בCSV.

למעשה הדבר היחיד שצריך להיות בקובץ הוא שם מלא, ובסקריפט עצמו אתה תקבע איך לפרסר את שם המשתמש.

למשל:

Israel Israel יקבל את שם המשתמש Israel_I.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה מחזיר אותי ל-Ground Zero כיוון שכל המשתמשים יהיו Israel 1, Israel 2, כאשר אני צריך משתמשים כמו Giddi, Danny, David וכו'.

זה חשוב מאוד עבור EXCHANGE כי כאשר ארצה ליצור שם חשבונות אוכל לייבא ישירות מ-AD ללא בעיה אך אם יהיו יוזרים בשמות ג'נרים לא עשיתי כלום.

נכון, עכשיו זה לבדיקה אבל לאחר מכן, אם זה יעבוד, זה לא יהיה רק לבדיקה.

אני לא רוצה את כל הפרמטרים, רק את הבאים:

שם משתמש

שם פרטי

אפשרות למקם באיזה OU ליצור יוזרים על פי בחירה אישית.

וסיסמה (כיוון שאחר כך אצטרך לעבור יוזר-יוזר ולתת להם סיסמאות ולהפוך אותם ל-ENABLE (לצערי, גם ב-2008 R2 לא ניתן לבצע על כמות משתמשים Reset Password).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה ליצור להם שמות לא סדרתיים אפשר לבקש שיקפיץ הודעת קלט שאליה תכניס את השם שאתה רוצה ליצור.

בVBS בנוסף אפשר להגדיר סיסמאות לכולם ולהפוך אותם לenable בשורת פקודה אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה מחזיר אותי ל-Ground Zero כיוון שכל המשתמשים יהיו Israel 1, Israel 2, כאשר אני צריך משתמשים כמו Giddi, Danny, David וכו'.

תקרא שוב את מה שכתבתי.

תעשה רשימת שמות:

Alex Tezi

Carla Batzizi

Moti Lochim

שמות המשתמשים שהסקריפט יצור יהיו (סתם דוגמא, אתה תקבע את התבנית):

alex_t

carla_b

moti_L

וכו' וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעולה, זה עונה על חלק אחד מהשאלה שלי. החלק השני הוא שאני זקוק לסקריפט מהיר שאפשר לשנות, בממשק גרפי, את השמות על מנת ליצור יוזרים בכמות ובצורה מהירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין, אתה ילדה בת ארבע? תיכתוב קובץ TEXT רגיל בו רשומים שמות משתמשים. אחראי זה כתוב סקריפט שקורא את הקובץ שורה שורה

ומכניס לפקודת סיסטם את שם המשתמש מהקובץ ואז תן את הפרמטרים שאתה רוצה. ככה קיבלת סקריפט עם ממשק גרפי, עריכה של קובץ NOTEPAD. ואחרי שהסקריפט מורץ הוא פשוט מוחק את תוכן הקובץ. וזהו. ממשק גרפי+קיבלת מה שרצית ואם אתה לא יודע לעשות את זה, תתפטר

ועכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...