האם מומלץ לעשות מערך RAID 0 משני HD103SJ ? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מומלץ לעשות מערך RAID 0 משני HD103SJ ?

sashakrik

Recommended Posts

שלום,

כרגע יש לי שני דיסקים קשיחים פנימיים:

Maxtor 6L300S0 300GB

Western Digital WD5000AAKS 500GB

שניהם אצלי הרבה זמן ועשו קילומטראג' רב.

המקסטור התחיל לעשות בעיות כבר לפני כחצי שנה ולפני כמה ימים ה- WESTERN גם התחיל לעשות בעיות (מצאתי BAD SECTORS)

החלטתי להוציא את שני הדיסקים הבעיתיים מהמחשב ולקנות דיסק אחד של 2TB

דיפדפתי היום בכל מיני אתרים של חנויות ומצאתי דיסקים זולים (450-500 ש"ח) בנפח 2TB אבל זה דיסקים ירוקים למיניהם

ודיסקים רגילים בנפח 2TB עולים סביבות ה- 700-800 ש"ח

ואז חשבתי אולי לקנות 2 דיסקים HD103SJ ולחבר אותם במערך RAID 0, נראה שיש לכך הרבה יתרונות:

1. זה דיסק קשיח שרבים מהפורום משבחים את הביצועים שלו אז חיבור במערך RAID 0 יתן עוד תוספת ביצועים

2. זה יתן לי את הנפח שאני מחפש - 2TB

3. מבחינת מחיר זה יוצא 260 ש"ח לדיסק, שניהם ביחד 520 ש"ח

4. יש לי דיסק קשיח חיצוני לגיבויים ככה שאני לא חושש מנפילת מערך הרייד.

מאוד מעניין אותי גם נושא הרעש, כלומר עד כמה שני HD103SJ ירעישו ?

מה אתם חושבים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השיפור שתשיג עם בקר מובנה\תוכנה יהיה זניח, עבודה עם מחיצות של 2TB ממש לא ממומלצת, ופיצול מחיצות על גבי RAID גורר IO נוסף, וגם מוריד באופן דרסטי את היכולת לשחזר מידע כלשהו מהדיסק(ולא משנה אם יש לך גיבוי, לא הכל יהיה מגובה במילא).

עדיף כבר לקנות דיסק מהיר יחיד למערכת ההפעלה, ועם הולכים על RAID אמיתי, אז לקנות דיסקים שיועדו ל-RAID(לפחות מבחינת אורך חיים, RAID בעיקר 1, 5 והווריאציות שלהן מקצר בצורה דרסטית את אורך החיים של הדיסק הקשיח), ולא זאת לא תרמית הQA שהם עוברים הוא מחמיר יותר ובד"כ המערכות המכנאיות שלה הדיסקים האלה טובות יותר, וכמות הסקטורים החלופיים על הדיסק גדולה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות המהירות !

אכן המחשבה הייתה לייצור את המערך באמצעות הבקר שמובנה בלוח האם ואז לייצור שתי מחיצות, אחת לטובת מערכת הפעלה/התקנות

והמחיצה השניה לטובת איחסון.

השימושים שלי במחשב:

1. פעולות רגילות כמו: גלישה, תוכנות , , , גם סרטי 720P, 1080

2. משחקים

3. עריכת וידיאו. אני צלם חובב, אני מצלם הרבה וזו אחת הסיבות לכך שאני מעוניין ב- 2TB

דובי זובי, הדברים שרשתמה נגד מערך ה- RAID במתכונת שתיכננתי מאוד משכנעים

אם אני חוזר לתכנון המקורי של רכישת דיסק קשיח יחיד בנפח 2TB ואני לא מעוניין בדיסק קשיח ירוק

אז מה מומלץ ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...