שדרוג מ- E8400 ל- Q9400 או Q9550 במחיר של 500/600 ש"ח - שווה? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מ- E8400 ל- Q9400 או Q9550 במחיר של 500/600 ש"ח - שווה?

oren

Recommended Posts

שלום רב,

כרגע ברשותי מעבד בעל 2 ליבות בלבד E8400.

מזה זמן רב שאני מחכה להזדמנות לשדרג למרובע ליבות, לצורך תוספת כח בעיבוד ודחיסת וידאו, עריכת תמונות בפוטושופ ומשחקים המשתמשים במרובע ליבות (GTA IV למשל).

אתמול שכן קרוב סיפר על הזדמנות שנפלה לידיו כששדרג לחברה מסויימת את המחשבים ויכול לסדר לי את המעבד Q9400 במחיר של 500 ש"ח (משומש כמובן, אך לא עבר OC או התחממות).

בדקתי ונראה שהמחיר הזול ביותר ב- ZAP הוא 860 ש"ח.

בדקתי גם כאן, במכירות יד-שניה, ונראה שמוכרים מעבד חזק יותר, Q9550, במחיר של 600 ש"ח.

לפי השוואה באתר אינטל נראה של- Q9550 יש דבר שנקרא FSB Parity, מה שאין ל- Q9400, הבנתי שזה חוסך בדיקת שגיאות לצ'יפסט של הלוח (אנא תקנו אותי אם אני טועה).

מצד שני ל- Q9400 יש דבר שנקרא Embedded Options Available, מה שאין ל- Q9550. לא הבנתי בדיוק מה זה.

מבחינת מהירות, כרגע אני עם מעבד במהירות 3.00GHz. ה- Q9400 הוא 2.66GHz וה- Q9550 הוא 2.83GHz. הם איטיים משלי או שמדובר ב- 4 ליבות שכל אחת היא במהירות המצויינת?

השאלות שלי הן:

• האם באופן כללי כדאי לשדרג לצורך מה שכתבתי מעלה (וידאו, , משחקים)?
  • במידה וכן - לאיזה מן השניים (בהתחשב במחירים - Q9400 ב- 500 ש"ח או Q9550 ב- 600 ש"ח)?

תודה רבה והמשך יום נפלא,

אורן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל העיקרי מביניהם מבחינתך הוא בתדר. אם אתה מתכנן OC אז זה ממש לא משנה כי על הפרש התדר תוכל לפצות ב-OC (וכך לחסוך 100 ש"ח), וזה נכון על אחת כמה וכמה יותר אם אתה מתכנן בכלל OC גבוה יותר לאזור ה-3.0GHz. אם מבחינתך ה-100 ש"ח האלה משתלמים כדי לקבל מעבד עם מכפלה גבוהה יותר אז גם זה עשוי להיות שיקול לגיטימי.

במשחקים תרגיש בשיפור קל במשחקים המנצלים יותר מ-2 ליבות. אם לא מתוכנן OC אז בחלק מהמשחקים אתה עלול אפילו להבחין בירידה קלה עקב התדר הנמוך יותר. הכל גם כמובן תלוי ברזולוציה שבה אתה משחק.

ב-PS ברוב המקרים תרגיש הבדל בהתאם לתדר העבודה של המעבד, לרוב הוא לא יהיה משמעותי.

בקידוד ברוב המקרים כן תרגיש בהבדל, כי רוב התוכנות לקידוד מנצלות ריבוי ליבות כך ששתי הליבות הפיזיות הנוספות יבואו לידי ביטוי.

בסך הכל זה יכול להיות שדרוג לא רע כדי להאריך את חיי המערכת עוד קצת. מצד שני, זה גם לא ייתן שיפור גדול מאוד, או בכלל, למעט ביישומים המנצלים ריבוי ליבות (קידוד ומשחקים מסוימים שכן רצים טוב יותר על מעבד מרובע ליבה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב אם כבר השוואה אז תשווה עלות וביצועים של שדרוג מעבד אל מול מכירת השילוש הנוכחי וקניית שילוש חדש (כמובן בתוספת של העלות של המעבד ששקלת לשלם) - אולי זה יהיה עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על זה, בהערכה גסה אוכל לקבל, לדעתי, 400 ש"ח עבור המעבד, 250 ש"ח עבור הלוח (GA EP43 DS3L) ו- 200 ש"ח עבור הזיכרונות (2x 2GB GeIL עם צלעות קירור).

זה משאיר אותי עם 850 ש"ח בפלוס.

המארז שלי הוא SONATA III עם הספק שהגיע אתו (500W), לאיזה "שילוש" מומלץ לשדרג?

אשמח אפילו למס' "שילושים"...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...