דיונים בנושא חוק "ניתוק זיקה" בחברות הסלולריות - חשוב! - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיונים בנושא חוק "ניתוק זיקה" בחברות הסלולריות - חשוב!

tmpusr

Recommended Posts

1. חוק "ניתוק זיקה" - ריכוז מידע וחוויות משתמשים

2. http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=497870.msg4263331#msg4263331

3. http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=502716.msg4303145#msg4303145

זה הכי קרוב שמצאתי: http://www.moc.gov.il/sip_storage/FILES/6/1746.pdf

החלטה של מנכ"ל משרד התקשורת מ-28 ליולי 2008 הממוענת לכל חברות הסלולר.

2795559581.png

קודם כל - צודק עומרי שיש למצוא את ניסוח החוק המקורי ולא בניסוח יחצני של משרד התקשורת. :xyxthumbs:

לגבי התשובות מאורנג':

1. "פרטנר שומרת לעצמה את הזכות להפסיק את ההחזרים הכספיים במידה וימצא כי לא נעשה שימוש במכשיר שהוצג בעת ההצטרפות"

לטענתם זה סעיף שמופיע גם בקניה דרך החברה, בדיוק כמו סעיפים בסגנון של "החברה שומרת לעצמה את הזכות לשנות תעריפים, לעדכן מחירים" וכדומה.

בפועל הם לא מפעילים אותו מתוך ההבנה שאנשים מאבדים/מחליפים מכשירים וזה כלי לשימוש במקרי קיצון בלבד.

שום דבר בכתב כמובן, אבל אם זה באמת מופיע גם בקניה דרך החברה הם מכוסים מבחינת החוק - רק אולי יהיו נוטים יותר להשתמש בו עכשיו.

2. "סך ההחזרים מוגבל למחיר המכשיר ללקוח כפי שמופיע באישור הרכישה "

מה שהם עושים זה 36 החזרים בסכום של (מחיר המכשיר)\36, כלומר, אם קניתי SGS ב-2160 ש"ח אני אקבל החזר חודשי של 60 ש"ח במקום 118 ש"ח - למשך 36 חודשים. אם הניסוח ב-PDF נכון - זה לא עומד בלשון החוק שקובע שההטבות יהיו באותם תנאים, בגובה זהה ולמשך אותה תקופה.

אם אתם מכירים דיונים מועילים נוספים - אנא הוסיפו אותם כאן

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לגבי הציטוט הישן שלך - זה כן עומד בלשון החוק שקובע שההטבות יהיו באותם תנאים, בגובה זהה ולמשך אותה תקופה.

פשוט מאוד, התנאים הם לא מספריים אלא הם: "עלות המכשיר במלואה חלקי 36". זה התנאי.

והם עומדים בתנאים האלה גם בקניה דרכם וגם בקניה חיצונית.

בשני המקרים התנאים המינימליים זהים (כמות מינימום בחשבונית וכו'), הגובה זהה (עלות המכשיר במלואו) והתקופה זהה (36 חודשים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

שאלה: האם חוק ניתוק זיקה מתייחס רק להחזרים על המכשיר, או לכל דבר שמבטיחים עם קניית מכשיר חדש?

לדוגמה, אם לוקחים ממני כרגע "דמי קישוריות דור שלישי", ומפרסמים שמי שקונה מכשיר מפסיק לשלם את דמי הקישוריות הנ"ל, אני יכול לקנות מכשיר בעצמי ולדרוש את ה"הטבה"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...
  • 1 חודש מאוחר יותר...

נאמר ואני רוצה לבצע "ניתוק זיקה" בסלקום, כאשר בתנאי הרכישה של המכשיר(בסלקום) מופיעים הפרטים הבאים:

[table] [tr][td] מחיר מחירון:

36 x ₪ 39

[table][tr][td]

[/td] [/tr] [tr][td] מחיר באתר:

36 x ₪ 35

[table][tr][td]

[/td] [/tr] [tr][td] סה"כ למדברים מעל 99 ש"ח בחודש: [/q][/t][/t]

0

[table][tr][td]

[/td][/tr][/table] סה"כ מחיר 1260 ש"ח כולל מע"מ . בהתאם לתנאי השירות, ללקוחות פרטיים (לא כולל טוקמן). החזרי זמן האויר ניתנים לתקופה של 36 חודשים ללקוח המדבר בזמן אויר כמצוין לעיל.]

[/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t]

ועוד פרט מאוד מעניין:

חבילת גלישה במסגרת רכישת המכשיר הנך זכאי להנות מחבילת פורטל ללא תשלום.

אנו ממליצים לך לשדרג לחבילת גלישה במהירות 384Kbps בעלות 24.90 ש"ח לחודש, בעת אישור ההזמנה מול נציג תוכל לשדרג לחבילת גלישה המומלצת.

והשאלה היא כזאת:

באם אני רוכש את המכשיר מחנות פרטית, נאמר ב600 ש"ח - אני מבין כי לפי "חוק ניתוק הזיקה" אני זכאי להחזר של (מחיר המכשיר/36 חודשים) כל חודש בתנאי שאני מדבר מעל 99 ש"ח.

השאלה היא: האם אני גם זכאי לא לשלם על חבילת דור שלישי, כפי שהייתי זכאי לכך במקרה שהייתי רוכש דרך סלקום?

ושאלה נוספת: מה בנוגע למכשירים שאינם מופיעים בקטלוג החברה? כיצד ניתן לדעת מהו ההחזר ומהם תנאיו?

[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המכשיר נמכר בחברת הסלולר שלך, אתה זכאי לאותם החזרים כמו לקוחות שרכשו את המכשיר באותה חברה אך גם עלייך לשלם תשלומים נוספים שנדרשים כמו חבילת גלישה או חבילה מועשרת. אם המכשיר אינו נמכר בחברת הסלולר שלך, עלייך להסתכל בטבלת הזיכויים שמופיעה באתר של החברה ולראות בכמה שקלים כל חודש עלייך לדבר כדי לקבל זיכוי ומהו גובה הזיכוי שאותו תקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותי יותר מעניין העניין של אי-תשלום חבילת דור שלישי, כפי שהוא מוצע אם קונים את המכשיר דרך :

חבילת גלישה במסגרת רכישת המכשיר הנך זכאי להנות מחבילת פורטל ללא תשלום.

השאלה היא, האם אני זכאי להשתמש במכשיר ללא חבילת גלישה גם אם אני רוכש את המכשיר בחנות פרטית ומשתמש ב"ניתוק זיקה"?

מישהו יודע אגב איפה אפשר למצוא את טבלות הזיכויים השונות של חברות הסלולר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד ברור: ניתוק הקשר בין מקום רכישת המכשיר, להטבות ולתנאים שאתה מקבל.

זאת אומרת, שאין להתנות קבלת הטבה כספית או אחרת, ברכישת מכשיר אצל המפעילה. כל הטבה. ויש לקבל את אותם התנאים כפי שמקבל לקוח שרוכש את המכשיר אצלם.

אני לא חושב שיש למישהי מהמפעילות טבלת מחירים/זיכויים. הם מרוויחים המון כסף, מלהשאיר את הנתונים מעורפלים ולא ברורים.

בדר"כ מה שתמצא באתרי הפעילות, אלו ומחירים לא משתלמים, שניתן להשיג טובים מהם בהתמקחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

לא הבנתי משהו. קניתי לא מזמן SGS2 ואני מעוניין לקבל החזרים מסלקום, האם ברגע שאני מתחיל לקבל החזרים אני מחוייב לסלקום ל36 חודשים? ומה קורה אם אני קונה מכשיר חדש ולא מעוניין לקבל יותר את ההחזרים על הSGS2?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין התחייבות בניתוק זיקה, ואין צורך להתחייב לחברה כדי להנות מהחוק.

לשאלתך השניה, ניתן לשנות בכל רגע את המכשיר עליו מנתקים זיקה בקו שלך (התנאים יתעדכנו בהתאם למכשיר החדש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

בושה? הנושא נמצא ב sticky בראש העמוד, מקום השמור בדרך כלל להודעות אינפורמטיביות, רלוונטיות, פופולאריות וחשובות.

דווקא בגלל שהדיון והחוק שייכים ל2011 החלטתי לעורר את הנושא במטרה להסירו מהsticky.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...