קניית מצלמה קומפקטית חדשה - תקציב 700 שח (אפשרי לקנות גם בארהב* - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית מצלמה קומפקטית חדשה - תקציב 700 שח (אפשרי לקנות גם בארהב*

thebestof2005

Recommended Posts

שאלות הכרחיות

• מה התקציב הכולל למצלמה, סוללות וכרטיס זכרון? עד 700. כמו כן, אפשרי (אולי אפילו מבחינת מחיר מומלץ) לקנות בארהב, ואז אפשרי לקנות מצלמה טובה יותר, במחיר טוב יותר.

• אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? גם וגם
  • האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ). לא
  • האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, חצובה הכרחית לצילום נופים ליליים. העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח. לא
  • האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? לידיעתך, פלאש חיצוני מאפשר לצלם בקלות תחת תאורת חדר - ללא מריחות תנועה כתוצאה מרעידות היד או תנועה בנושא, ועם תוצאות הרבה יותר מחמיאות מאשר עם פלאש פנימי. העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש. לא
  • האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? כן
  • האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה שם היצרן והדגם, ומה חסר לך בה? אולימפוס X920 שלא באמת משהו
  • האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס?
  • מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך? שים לב שמכפלת הזום (למשל X10) אינה נתון מועיל בבחירת מצלמה. הנתון החשוב הוא טווח העדשה במ"מ. המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים. לא ממש מבין בזה

• כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור מצלמה שנכנסת לכיס? האם מצלמה עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך? כן, אבל עדיפות למצלמה קומפקטית
  • האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? לא

שאלות אופציונליות (מומלץ למלא כדי לקבל המלצה מדוייקת)

• אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:
  • מצב צילום ווידאו. אלו מהתכונות הבאות חשובות לך (אם בכלל) - מייצב; אפשרות לשינוי הזום האופטי בזמן ההסרטה; רזולוציה גבוהה במיוחד (HD)‏‏ כן, חשוב שיהיה צילום בHD
  • סוג סוללות - פאק ליתיום נטען מול סוללות AA. עבור רוב המשתמשים פאק ליתיום עדיף אכן מעדיף ליתיום
  • אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור אשמח לאחריות נורמלית בשוק, שנה-שנתיים

• בנקודה תחתונה, המצלמה מיועדת לטיול של לדרום אמריקה בקיץ הקרוב. כלומר, אני צפוי לצלם בה נופים, חופים, אנשים, צמחייה וכו. רצוי שהמצלמה תהיה קומפקטית, אבל עדיין איכותית ככל הניתן, בגבול התקציב האפשרי. אני לא צלם מקצועני, בקושי חובבני. אבל בכל זאת החלטתי שעת אני קונה חדשה, אני אנסה לדאוג שהיא תהיה מצויידת בצילום HD על מנת שהיא "תשרוד" אצלי זמן רב עד קניית המצלמה הבאה.

• בנוסף, אשמח אם תוכלו לחוות את דעתכם על המצלמה שפורסמה במכרז של ידיעות אחרונות (מוסף ממון, עיתון סופש). המצלמה היא Olympus mju9010, כביכול מה שחיפשתי - על הנייר מצטיירת כאיכותית במידה הרצויה לי, עם צילום HD, סוללת ליתיון, ומחיר סביר. מהביקורות המועטות שקראתי ברשת (בעברית היו בקושי, באנגלית היו די הרבה) נוכחתי לדעת שהאיכות צילום שלה נחשבת בינונית - רוב האתרים נתנו לה ציון כללי של 7 מתוך 10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...