שאלה בנוגע ללוחות ה-Z68 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנוגע ללוחות ה-Z68

NeoTrix

Recommended Posts

שלום וחג שמח,

היום קראתי את המאמר החדש באתר:

http://hwzone.co.il/news/134913

ויש לי שאלה אודות הפיצ'רים של הלוח-אם הזה. כי אני פשוט בקרוב הולך לקנות מחשב חדש, ואני הולך להשקיע בו די הרבה

ואני רוצה לדעת אם שווה לחכות או לא.

אז לפי קריאה של המאמר הזה, הבנתי שלמעבדי ה קיימת גרפית, הבנתי שהצ'יפסט החדש

יתן לנו גם לנצל את הליבה הגרפית של המעבד וגם מתן יכולות למעבד.

מה שאני רוצה לדעת, אם למשל אני קונה לוח-אם Z68 כשיצא ואני קונה כרטיס מסך לדוגמא GTX570

אז גם הכרטיס GTX570 וגם הליבה הגרפית של המעבד יעבדו במקביל? ומה, זה ישפר את הביצועים אפילו יותר?

איך זה בדיוק עובד?

אשמח לדעת על העניין הזה. כי ייתכן ולא הבנתי בדיוק.

תודה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מה יהיו השימושים של המערכת?

2. האם מתוכנן OC?

עד שהלוחות המבוססים על ערכת השבבים Z68 המשלבים בתוכם את התוכנה Virtu (שהיא זאת שלמעשה מאפשרת את השילוב בין הליבה הגרפית המובנית לבין כרטיס גרפי ייעודי) לא ממש ניתן לדעת עד כמה יעיל יהיה השילוב הזה ועד כמה משתלמים יהיו הלוחות הללו באופן כללי. עקרון הפעולה שעליו קראת הוא פשוט. לא מדובר בשילוב בין הליבה הגרפית המובנית והכרטיס הגרפי הייעודי, אלא חלוקת העומס ביניהן. הליבה הגרפית (שמספיקה לכל למעט משחקים בהגדרות ורזולוציות גבוהות) תהיה זאת הפעילה במהלך עבודה שאינה דורשת כוח עיבוד גרפי רב, לדוגמה גלישה ברשת, ניגון מדיה וכו'. כאשר המשתמש יעבור ליישומים תובעניים יותר הדורשים כוח עיבוד גרפי יותר (וכאן הכוונה ברוב המקרים למשחקים ברזולוציה גבוהה, במקרים קצת פחות שכיחים גם לקידוד), הכרטיס הגרפי הייעודי יכנס לפעולה. מכיוון שאצל משתמש ממוצע המערכת נמצאת רוב הזמן במצב שבו היא אינה דורשת עוצמת עיבוד גבוהה, השילוב הזה יוביל לחסכון באנרגיה ולפליטת חום קטנה יותר, לפחות באופן תיאורטי, מכיוון שהליבה הגרפית צורכת פחות אנרגיה מכרטיס גרפי ייעודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על ההסבר, הבנתי.

נראה בהמשך אם יהיה לי שווה לחכות ללוחות האלה או לא.

בינתיים, אני מבין שזה יתרון בסופו של דבר (אני מדבר על הליבה הגרפית במעבד),

אך כל עוד זה יהיה כך בפועל בסופו של דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השילוב המדובר לא ייתן לך לעבוד בתצורת CF\SLI כלומר כח עיבוד משולב, אלא מעבר חומרתי בין כל אחד מהמעבדים הגרפיים.

התוצאה - חיסכון בחשמל וחום כאשר אין שימוש בגרפיקה גבוהה, ניצול QS לדוגמא שקיים במעבד הגרפי שנמצא במעבי ה-.

אם המחשב שלך לגיימינג, אין לך צורך ביותר מ-P67 במידה ואתה עושה OC, ובמידה ואינך עושה, H67 יספיק בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע מדובר ביתרון תיאורטי בלבד מכיוון שלמכלול השיקולים נכנסים גם גורמים נוספים כגון:

1. עלות הלוח ביחס להיצע התכונות ובהשוואה ללוחות זולים יותר ומה שהם מציעים.

2. כיצד המערכת תעבוד בפועל.

3. האם בכלל אתה צריך אותה או שאתה יכול להסתפק גם בפתרון אחר.

ועוד.

כל המידע הזה יתקבל עם השקתם של הלוחות.

אם המערכת המתוכננת מיועדת בעיקר למשחקים, אז אין אפילו צורך ממש לחכות ואתה יכול לקבל פתרון מספיק טוב כבר היום.

ובנוסף, אם אתה יכול לחכות כמה חודשים (כלומר לא חייב לקנות מערכת כבר עכשיו) אז הייתי ממליץ להמתין גם ליציאתם של המעבדים החדשים של . אז יהיה ניתן להשוות ולבחון מגוון של אפשרויות להשיג את המטרה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...