האם כדאי לקנות כרטיס מתאם לUSB3 ללוח אם? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כדאי לקנות כרטיס מתאם לUSB3 ללוח אם?

iurkin

Recommended Posts

שלום,

ברשותי מחשב שכל החיבורים שלו הם מסוג USB2, ולאחרונה רכשתי של חברת Iomega דגם eGo בעלת קיבולת של 500GB ותמיכה בUSB3.

גיבוי דרך הNORTON GHOST 15 לכל המחשב לוקח 8 שעות וחצי (470 ג'יגה + כיווץ ברמה הגבוהה ביותר), ורציתי לדעת האם לדעתכם חיבור הכונן ליציאת USB3 יעזור לקצר את קצת התהליך.

חשוב לציין שניסיתי להעביר סרט BLURAY ששוקל 45.5 ג'יגה וזה עבר אחרי 38 דק' במהירות של 22 מגה לשניה.

תודה,

יאיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתה קונה כרטיס הרחבה 3.0 אני ממליץ לבדוק איזה חריצי הרחבה מסוג PCI-E פנויים יש שלך.

המינימום הנדרש הוא PCI-Ex1 (יאפשר לך לחבר התקן 3.0 בודד) ומומלץ לחבר כרטיס כזה לחריץ PCI-Ex4.

כמו כן, אם לכונן שלך יש חיבור eSATA יהיה יותר פשוט וזול כנראה לחבר אותו באופן שכזה. אם אין לך יציאת eSATA בגב המארז ניתן לקנות מתאם שהופך חיבור SATA פנימי אחר ל-eSATA.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא מהיר יותר אבל לא זאת הנקודה בכלל. גם ככה כונן מכני לא זקוק לרוחב הפס של שני החיבורים האלה, אבל חיבור 2.0 עלול דווקא כן להגביל מעט את קצב העברת הנתונים. אתה יכול לקשר לדגם המדויק של הכונן שלך?

כדי לאתר את סוג חריץ ה-PCI-E הנותר תבדוק בחוברת לוח האם (בחלק שמציג את תרשים הלוח עם מקרא הרכיבים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה בטוח ש-DP55WB הוא הדגם של הלוח שלך אז יש בלוח שלך שני חריצים של PCI-E x1 כפי שתוכל לראות בדף הבא:

http://www.intel.com/products/desktop/motherboards/dp55wb/dp55wb-overview.htm

זה אומר שתוכל להתקין כרטיס הרחבה ל- 3.0. לא תוכל לנצל את מלוא רוחב הפס של הממשק אבל זה לא ממש משנה כי עדיין תהנה מרוב רוחב הפס וזה לא יפריע לדיסקים קשיחים.

אגב יש דיסקים חיצוניים מומלצים יותר אז אני מציע שתתייעץ בנושא בפורום אמצעי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שזה הלוח אם שלי.

למה מתאמי USB3 לא נותנים לנצל את כל רוחב הפס שלו?

ורכשתי כבר את הדיסק החיצוני, אין לי כ"כ מה להתייעץ בגלל שהוא כבר ברשותי, למרות שתודה על העצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה מתאמי USB3 לא נותנים לנצל את כל רוחב הפס שלו?

זה לא מה שאמרתי.

1. רוחב הפס של PCI-E x1 הוא קטן יותר מזה של 3.0.

2. ב-P55 אינטל לא יישמה רוחב פס מלא ליציאות ה-PCI-E 2.0 x1 אלא נתנה להם רוחב פס של הגרסה הישנה, כלומר חצי מזה.

בשורה התחתונה כרטיס ההרחבה יקבל רוחב פס של 250MB לשנייה שהם דיי והותר לשני דיסקים קשיחים ב- 3.0 ברוב הזמן, זאת לעומת רוחב פס של שני חיבורי 3.0 שהוא בסה"כ 1200MB לשנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מה שאמרתי.

1. רוחב הפס של PCI-E x1 הוא קטן יותר מזה של 3.0.

2. ב-P55 אינטל לא יישמה רוחב פס מלא ליציאות ה-PCI-E 2.0 x1 אלא נתנה להם רוחב פס של הגרסה הישנה, כלומר חצי מזה.

בשורה התחתונה כרטיס ההרחבה יקבל רוחב פס של 250MB לשנייה שהם דיי והותר לשני דיסקים קשיחים ב- 3.0 ברוב הזמן, זאת לעומת רוחב פס של שני חיבורי 3.0 שהוא בסה"כ 1200MB לשנייה.

ומה רוחב הפס של USB2.0 לעומת זאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. אם תחבר רק דיסק קשיח אחד לכרטיס ההרחבה אז רוחב הפס המקסימלי שיהיה לו הוא 250MB לשנייה במקום 600MB לשנייה.

אם תחבר שני דיסקים קשיחים אז זה לא שכל אחד מקבל חצי, זה תלוי בכל זמן נתון איזה שימוש נעשה בשני הדיסקים. תאורטית אפשר לומר שכן, כל אחד מקבל חצי אולם אם נעשה שימוש רק באחד מן הדיסקים אז מן הסתם שהוא יקבל את מלוא רוחב הפס. לכן כמו שאמרתי 250MB לשנייה מספיקים לשני כוננים קשיחים שהרי שניהם ביחד רחוקים מלנצל את זה (רוב הזמן) ומן הסתם שזה הרבה יותר טוב ממה שניתן לומר על 2.0.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...