ביטוי regular expression למציאת סוגריים מרובעות הכי פנימיות בג'אווה - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביטוי regular expression למציאת סוגריים מרובעות הכי פנימיות בג'אווה

oOtalOo

Recommended Posts

באופן תאורטי, לא ניתן לעשות זאת עם regular expression טהור בשל למת הניפוח.

http://stackoverflow.com/questions/133601/can-regular-expressions-be-used-to-match-nested-patterns/133684#133684

אבל בהרבה שפות יש הרחבות של regex שמאפשרות מחסנית או רקורסיה. עדיין הרושם שאני מקבל זה שזו לא הדרך הנכונה.

חפש ברשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה כזה דווקא כנראה יותר פשוט ומהיר לספור את הסוגריים. תגדיר לך מונה ותעבור על המחרוזת - כל פעם שיש פתיחת סוגריים תגדיל אותו ב-1, כל סגירת סוגריים תקטין ב-1, ופשוט תזכור מתי המונה הגיע לערך הכי גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה כזה, כשיודעים מה התווים החוקיים, נראה לי שאפשר לעשות את זה בביטוי רגולרי אם מניחים שכל הסוגריים הם או:

א. בתוך סוגריים אחרים.

ב. לא בתוך סוגריים אחרים משמע הם החיצוניים ביותר.

אני ממש ממש ממש לא חזק בתחביר של ביטויים רגולריים, (נניח שמותר ספרות, רווחים רגילים וארבע פעולות חשבון בסיסיות):

[[ 0123456789-/*+]n times]]

כמו שאמרתי, אני רע בתחביר שלהם, ואין לי כוח לחפש באמצע הלילה ברשת.

אבל הרעיון: חפש סוגריים מרובעים שבתוכם רק ספרות או פעולות חשבון ורווח. האם זה יעבוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשיטה זו (בהנחה שהיא בכלל נכונה) עדיין מוגבלים למספר מוגדר מראש של ] ו-[.

בשלב זה הייתי הולך על קוד ספירה פשוט, בהנחה שאין סיבוכים כמו מחרוזות, escape characters, או מעברי שורה בתוך השורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה כזה, כשיודעים מה התווים החוקיים, נראה לי שאפשר לעשות את זה בביטוי רגולרי אם מניחים שכל הסוגריים הם או:

א. בתוך סוגריים אחרים.

ב. לא בתוך סוגריים אחרים משמע הם החיצוניים ביותר.

אני ממש ממש ממש לא חזק בתחביר של ביטויים רגולריים, (נניח שמותר ספרות, רווחים רגילים וארבע פעולות חשבון בסיסיות):

[[ 0123456789-/*+]n times]]

כמו שאמרתי, אני רע בתחביר שלהם, ואין לי כוח לחפש באמצע הלילה ברשת.

אבל הרעיון: חפש סוגריים מרובעים שבתוכם רק ספרות או פעולות חשבון ורווח. האם זה יעבוד?

גם אם מה שאתה אומר אפשרי בתחביר של ביטויים רגולריים, זה עדיין לא בהכרח יעבוד...

דוגמה:

[1*[2+5*[7+2]+[18-[14*9/[48+14]]]]]

מה שאמור לחזור זה 48+14, אבל במה שאתה מציע, יכול לחזור גם 7+2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Lee Jun Fan:

בדוגמא שלו אין סוגריים ברמה מקבילה:

[ [ ] [ ] ]

רק סוגריים מוכלים.

הפתרון שהצעתי יעבוד במקרה שמובא בדוגמא שלו, ואכן לא יעבוד בדוגמא שלך.

@Zelig:

למה מוגבלים למספר סוגריים ידוע מראש? ההגבלה היחידה שיש (למיטב ידיעתי) היא גודל הזכרון העומד לרשות התוכנית. הביטוי הרגולרי יודע להתמודד עם גדלים משתנים של קלט, שאם לא כן, מה הטעם בו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אתה צריך להכניס סוגריים לתוך הביטוי. "סוגריים מאוזנות" זה לא שפה רגולרית. לפי הבנתי גם עם התוספות שלהם, regex-ים עדיין לא יכולים לבטא סוגריים מאוזנות בכל עומק אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בדיקת חוקיות.

דוגמאות בעיתיות:

[[[[[a]]][[[[[b]]]]][c]]] // only b should be found

aaaaaaa[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[]sss // unbalanced

[[[[x][x]][[[x]][[[[[[[[[[[[[[[[[[x]]]]]]]]]]]][x]]]]]]]]]]]]]]]]]]][x] // all x's are found despite unbalance

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אתה צריך להכניס סוגריים לתוך הביטוי. "סוגריים מאוזנות" זה לא שפה רגולרית. לפי הבנתי גם עם התוספות שלהם, regex-ים עדיין לא יכולים לבטא סוגריים מאוזנות בכל עומק אפשרי.

מסכים.

מצד שני, זה לא צויין כאחת הדרישות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה נדרש implicitly, שכן כאשר הסוגריים לא מאוזנות ניתן לפרש את הקלט במספר דרכים.

אבל גם אם כל הקלט תקין, עדיין יש בעיה גם כאשר הסוגריים מאוזנות (לפחות בתבנית המוצעת):

[[[[[X]]][[[[[Y]]]]][Z]]]

ממש לא צריך לדון בזה - נראה לי שאנחנו מסכימים ש-REGEX זה הפטיש הלא נכון במקרה זה. אולי נצליח בכח לפתור את הבעיה עם REGEX, אבל עדיין זו לא הדרך הנכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...