האם הולך ופוחת הדור (איכות השירים הפופולריים בעברית) - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הולך ופוחת הדור (איכות השירים הפופולריים בעברית)

fungiman

Recommended Posts

ברור לך שהמשפט הזה לא תקין לחלוטין והשיר כתוב בשפת דיבור ולא בשפה ספרותית. כולל השימוש ב-ain't הידוע לשמצה (Ain't such thing as ain't) וכן אילוץ של הגיית מילים על מנת להתאים לחריזה. לא ממש כתיבה גדולה.

היה רוצה להיות ביטלס... אולי ביטלס דה-לה-שמאטע...

:P

אני נאלץ שלא להסכים איתך בנושא אואזיס,

אבל כמו כל אומנות, זה גם עניין של טעם...

לפחות הת'רד הזה גרם לי להיזכר בכל הB-SIDES של אואזיס ולהתרפק קצת על שנות ה90 האיכותיות :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוציא לי מהנפטלין איזה שיר מתקופת המבורג שלהם שבכלל לא הם כתבו (זה שיר קליל משנות ה-20, בסגנון שהחבר'ה מ-"אחי היכן אתה" היו שרים)? מלבד זאת - ברור ש-ain't תפס חזק למרות שלא מדובר במילה תקנית. זה גם לגיטימי להשתמש בשפת "רחוב" בקונוטציות מסוימות או על מנת להעביר מסר מסוים (או לדובב דמות מסוימת במילות השיר). אבל לכתוב ככה באופן שוטף? וזאת הייתה רק דוגמא אחת בשיר שמלא "קיצורי דרך" לשוניים...

הדיון יותר על רמת הכתיבה - מה לעשות ולפחות השיר ההוא של אואזיס לא כתוב הכי מדהים.

אם נמשיך בקו ה-off-topic מבחינתי אואזיס נופלים בקטגורית ה-grossly overrated ביחד עם U2, רדיוהד, נירוונה ואחרות - אבל זה עניין של טעם (ודיון אחר)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוסיקה היא כמ קצף הלבן על גלי ההיסטוריה בים הטבע האנושי , במוסיקה יש תקופות יצירה ( שהן פוריות יותר ופוריות פחות )

מוסיקה היא חלק מהפעילות האנושיות ובתקופות בהן האנושיות מתקדמת כך גם המוסיקה תשקף את נפש האדם המתפתחת ,

מוסיקה היא אלמנט המקשר את כל בני האדם זה לזה וכל אחד ביחד ולחוד לרבדים עמוקים בנשמתו .

יש תקופות בהן נפש האדם ירודה ושחוחה וההבל והצער מתגברים ולכן בני האדם ינסו למצא את המפלט שבמוסיקה ויפנו יותר למוסיקה שמשכיחה את הצער ומלבה את השימחה ( זמננו אנו ) ,יש תקופות בהן רוח האדם שוקדת על שמריה ומנסה לעשות עם זה משהו ( שמונים תישעים ) יש תקופות בהן נפש האדם מתקדמת וחוקרת את העתיד ( כמו למשל מאמצע שנות השישים עד שנות השיבעים ) ובתקופות שבה היא הייתה מטמיעה את הקידמה והמכניות ולכן היה ארצית וחדורת אמונה ( שנות החמישים ) אמיצה מתוך יאוש בשנות הארבעים ולפני כן במשך תקופה ארוכה הייתה עממית ובעלת מורשת והכל בהתאם לתקציב .

מוסיקה מביאה את הצלילים של "נפש האדם" ולכן היא עומדת ביחס ישר להתפתחותו והוויתו של האדם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל תקופה מוזיקאלית שהייתה, המוזיקה הפופולארית הייתה הנחותה יותר ופונה לקהל רחב יותר

והמוזיקה הפחות נפוצה, איכותית יותר.

גם בשנות ה-60 וגם לפני 400 שנה, היו מלחינים איכותיים והיו מלחינים שהמוזיקה שלהם הייתה דרעק.

גם השיר הנצחי של הביטלס, I Wanna hold your hand, לא הייתי מגדיר אותו כ"גאונות לשמה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...