חובבי מדע בידיוני דיון על Battlestar - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חובבי מדע בידיוני דיון על Battlestar

stone cold

Recommended Posts

טוב אחרי שצפיתי בכל סדרה שאני יכול לחשוב אליה

שזה אומר כל הSTAR TREK הרגילים (לא פירקי מעריצים )

סדרות וסרטים אפילו הסדרה הדבילית המצוירת

וזה גם אומר בבילון 5 כולל הכל

וזה אומר סטרגיט -כמיאת הכל

(נשאר לי כמה פרקים מהסדרה המצוירת הנוראית -ועונה שניה של SGU )

התחלתי לצפות בBattlestar Galactica

הבנתי שהייתה סדרה לפני זה אבל לא רוצה לחרוש יותר מידי אחורה לפחות לא כרגע

בכל מקרה יש לי בעיה הסדרה מתחילה כהמשך בלי להסביר יותר מידי מה קרה לפני

אז עם למישהו יש לינק או משהו עדיף סרטון הסבר קטן זה מאוד יעזור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון יש את המיני סדרה מ-2003 - אחרי שראו שזה ממש מצליח הפיקו סדרה נורמלית - שזה מה שאתה כנראה התחלת ממנו.

במיני סדרה יש את כל ההסברים ורצוי להתחיל משם...

http://en.wikipedia.org/wiki/Battlestar_Galactica_%28TV_miniseries%29

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסידרה היא לא המשך למקורית, היא "המצאה" מחדש של הסידרה, יש כמה אלמנטים שנלקחו כביכול מהסדרה המקורית אבל לא המשכיות ישירה.

המיני סדרה(אין אותה ב-DVD\BR של העונה הראשונה) היא ההתחלה של הסדרה החדשה, הסדרה הגיעה עקב מכירות עתק של המיני סדרה בDVD ו-VOD.

בכל מקרה הייחוד שלה היא זה שזאת אופרת סבון בחלל(וזה לא דבר רע), יש המון עלילות מקבילות שלא קשורות לעלילה "הראשית" של הסדרה, כמו "בועות סבון"(מכאן השם) הדבר היחידי שהתקרב לזה אולי היה B5 שגם ממנה BSG שאבה המון אלמנטים כמו פוליטקיה ומוסר מאוד "אפור" בשונה מהשחור ולבן שיש בד"כ בסדרות של מסב"כ(חוץ מ-DS9 שהייתה הרבה יותר אפורה ואפלה מאשר TNG ואפילו ווייאג'ר שהייתה אמורה לבנות על DS9 במקום לחזור 60 צעדים אחורה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ווייאג'ר רוב העונות שלה רצה במקביל לDS9 אבל התמקדה בעיקר באקשן מהתחלה ועד הסוף

בDS9 רק שהתחילה המלחמה עם אני לא טועה בעונה הרבעית הם התחילו עם האקשן

לפני זה היא הייתה משעממת ולא קרובה לאיכות של בבילון 5

בבילון 5 השחקנים פשוט היו הרבה יותר טובים והתאימו הרבה יותר לעלילות של פוליטיקה ודרמות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי קצת בבילון 5 בעבר.

הטקסטים והמשחק היו מזעזעים.

למרות שצפיתי בסדרה בחצי עניין תמיד סלדתי ממנה.

בBSG לעומת זאת יש כמה שחקנים טובים שעושים את הסדרה.

ולהם יש כמה סיפורים מקבילים משלהם שעושים את הדמות.

אני מת על האדמירל והקולונל.

מת על דר. גאיוס והראש החולני שלו שמלא בהזיות ופראנויה (ומספר 6 הסקסית).

איך אפשר שלא לאהוב את הסדרה הזאת, לפחות חלקים ממנה שהיו לדעתי מעולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי קצת בבילון 5 בעבר.

העונה הראשונה הייתה מסריחה ורק להגיר את הדמויות והעולם

מהעונה השניה זה התחיל ליתרומם ואפך למצוין עד חצי מהעונה הרבעית -אחרי שהעלילות העיקריות נגמרו זה היה מחורבן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי קצת בבילון 5 בעבר.

בBSG לעומת זאת יש כמה שחקנים טובים שעושים את הסדרה.

ולהם יש כמה סיפורים מקבילים משלהם שעושים את הדמות.

אני מת על האדמירל והקולונל.

מת על דר. גאיוס והראש החולני שלו שמלא בהזיות ופראנויה (ומספר 6 הסקסית).

איך אפשר שלא לאהוב את הסדרה הזאת, לפחות חלקים ממנה שהיו לדעתי מעולים.

קצת? אי אפשר לראות "קצת" בבילון 5 ולתת עליה דעה..

זו סדרת מד"ב הטובה ביותר בכל הזמנים בגלל העלילות המרכזיות שלה, שאתה מפספס לגמרי כשאתה רואה "קצת".

BSG די דומה לבבילון 5 כפי שנאמר בקטע של סיפור מרכזי וכמה סיפורי מסגרת תת-מרכזיים שמתלווים אליו

היא ברמת הפקה גבוהה יחסית כמובן בגלל שהיא הופקה וצולמה בתקופה מודרנית עם סטנדרטים אחרים לגמרי,

אבל לדעתי הסיפור שלה כפי שהוא מסופר בסדרה - פחות מעניין \ מרתק \ אפי (למרות שיש בו פוטנציאל).

היה נחמד לי לראות את BSG, וציפיתי שתמשיך ותהיה מרתקת אבל היא הפכה למשעממת משהו ונגמרה לא משהו בכלל יחסית לפוטנציאל שהיה לה.

לעומת זאת בבילון 5 הצליחה להוות יצירת מופת מדע בדיונית עם epic story שממש חבל שפספסת

מכילה עלילה מרכזית אחת או שתיים וכמה עלילות תת-מרכזיות מעניינות מאוד,

דמויות עם סיפורים ורקע עמוק, שכיף לראות ואתה רק רוצה עוד (כמה אהבתי את לנדו וג'קאר) ויקום מסקרן ומושך.

אני ממש ממליץ לך להסיר מעצמך את הסקפטיות ואת ה feel הרע שפיתחת כלפי בבילון 5 ולצפות בה בהזדמנות בצורה מסודרת ולהבין לבד.

לראות בפעם הראשונה, "על נקי" את בבילון 5 ולהבין כמה היא גדולה זו חוויה שהייתי רוצה שתהיה לי האפשרות לחזור עליה שוב.

G`kar הוא המלך...

QFT

(אגב, קפריקה בכלל משעממת למוות - שוב עניין הפוטנציאל הלא מנוצל של רעיון לסיפור טוב,

אין מספיק בשר להרבה פרקים, אז מותחים כל חלקיק של סיפור כמו מסטיק על פני 700 פרקים)

אגב, רק עכשיו שמתי לב:

ראיתי קצת בבילון 5 בעבר.

אין לי מושג מאיפה הבאת את זה, בבילון 5 היא מאסטרפיס, הטקסטים בה מדהימים, אני תמיד התרשמתי מהם.

אולי צפית רק בפרקים מהעונה הראשונה (שחיונית להבנת שאר העלילה)

אולי לא אומרים שם FRACK כל חצי שניה, אבל טקסטים שמעבירים בך שלל רגשות מאימה אמיתית עד התרגשות ופליאה ואפילו דמעות בגרון-

קשה למצוא גם ב BSG

Green must fight Purple. Purple must fight Green. Is no other way.

:P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת? אי אפשר לראות "קצת" בבילון 5 ולתת עליה דעה..

זו סדרת מד"ב הטובה ביותר בכל הזמנים בגלל העלילות המרכזיות שלה, שאתה מפספס לגמרי כשאתה רואה "קצת".

BSG די דומה לבבילון 5 כפי שנאמר בקטע של סיפור מרכזי וכמה סיפורי מסגרת תת-מרכזיים שמתלווים אליו

היא ברמת הפקה גבוהה יחסית כמובן בגלל שהיא הופקה וצולמה בתקופה מודרנית עם סטנדרטים אחרים לגמרי,

אבל לדעתי הסיפור שלה כפי שהוא מסופר בסדרה - פחות מעניין \ מרתק \ אפי (למרות שיש בו פוטנציאל).

היה נחמד לי לראות את BSG, וציפיתי שתמשיך ותהיה מרתקת אבל היא הפכה למשעממת משהו ונגמרה לא משהו בכלל יחסית לפוטנציאל שהיה לה.

לעומת זאת בבילון 5 הצליחה להוות יצירת מופת מדע בדיונית עם epic story שממש חבל שפספסת

מכילה עלילה מרכזית אחת או שתיים וכמה עלילות תת-מרכזיות מעניינות מאוד,

דמויות עם סיפורים ורקע עמוק, שכיף לראות ואתה רק רוצה עוד (כמה אהבתי את לנדו וג'קאר) ויקום מסקרן ומושך.

אני ממש ממליץ לך להסיר מעצמך את הסקפטיות ואת ה feel הרע שפיתחת כלפי בבילון 5 ולצפות בה בהזדמנות בצורה מסודרת ולהבין לבד.

לראות בפעם הראשונה, "על נקי" את בבילון 5 ולהבין כמה היא גדולה זו חוויה שהייתי רוצה שתהיה לי האפשרות לחזור עליה שוב.

QFT

(אגב, קפריקה בכלל משעממת למוות - שוב עניין הפוטנציאל הלא מנוצל של רעיון לסיפור טוב,

אין מספיק בשר להרבה פרקים, אז מותחים כל חלקיק של סיפור כמו מסטיק על פני 700 פרקים)

אגב, רק עכשיו שמתי לב:אין לי מושג מאיפה הבאת את זה, בבילון 5 היא מאסטרפיס, הטקסטים בה מדהימים, אני תמיד התרשמתי מהם.

אולי צפית רק בפרקים מהעונה הראשונה (שחיונית להבנת שאר העלילה)

אולי לא אומרים שם FRACK כל חצי שניה, אבל טקסטים שמעבירים בך שלל רגשות מאימה אמיתית עד התרגשות ופליאה ואפילו דמעות בגרון-

קשה למצוא גם ב BSG

Green must fight Purple. Purple must fight Green. Is no other way.

:P

נגמרה לא משהו?!

לסדרה הזאת יש את אחד הסופית היותר טובים שראיתי באיזשהי סדרה. וראיתי הרבה. :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבילון 5 הייתה מצויינת גם מאמצע העונה ה-5. השמועות ברשת מדברות על תחילת צילומים של סדרת המשך.

אחרי שהעלילה עם הצללים ואחרי זה בני האדם ניגמרה הם סתם מרחו אותה

אחרי זה הייתה סדרת המשך מחורבנת

ובסוף שכלל 2 פרקים שהיה מסריח

בכל מקרה אני ישמח מאוד לסדרה חדשה -אבל אין סיכוי שזה יהיה כמו המקורית

סך הכל המקורית הייתה בשנות ה90 והרבה מהשחקנים שלה היו מבוגרים כבר אז

היום חלק כבר זקנים ולא בדיוק מתאימים לתפקיד של חילים

חלק מהדמויות גם מתו (בעלילה) והיו דמויות מאוד חשובות

ככה שבמקרה של סדרה חדשה זה יהיה צריך להיות מה שST-NG עשתה לST המקורית

במילים אחרות שחקנים חדשים לגמרי עלילה חדשה לגמרי וגם מיקום חדש לגמרי

גם בבילון 5 לא מתאים לשם ...

אני בכלל חושב שבבילון 4 יהיה רעיון מצוין ...

מי שראה וזוכר יבין למה -אפשר מהר מאוד להתחיל עם פירקי מלחמה ואין הרבה בעיה עם שחקנים מהסדרה המקורית או לבנות על הסדרה המקורית

לכותבים יהיה הרבה יותר קל לכתוב סדרה כזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...